Księgowość online - sprawdź jak to działa

Po podjęciu decyzji o złożeniu własnej firmy przychodzi czas, kiedy przedsiębiorca musi wybrać optymalny sposób prowadzenia rozliczeń księgowych. Księgowość online to wygodne i nowoczesne rozwiązanie.

ZAŁOŻENIE FIRMY OBLIGUJE DO PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI


Najprościej rzecz ujmując księgowość to ogół formalności związanych z dokumentowaniem prowadzenia działalności gospodarczej. 

Zalicza się do tego przede wszystkim wystawianie i przechowywanie faktur, księgowanie i przechowywanie faktur kosztowych, prowadzenie ewidencji i rejestrów, a także sporządzanie deklaracji oraz składanie ich w urzędach. Nie jest istotne czy przedsiębiorca prowadzi księgowość online czy też w tradycyjnej formie. 

W najpowszechniejszej formie księgowość oparta jest na KPiR. Prowadzą ją m.in. właściciele firm rozliczających się w oparciu o zasady ogólne czy liniowo. Trzeba również spełnić inny warunek – przychód z działalności w poprzednim roku nie mógł być wyższy niż 1,2 mln euro. Po przekroczeniu tego limitu przedsiębiorca musi przejść na pełną księgowość

Księgowość online w prostym i szybkim programie? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów. Przetestuj koniecznie - to nic nie kosztuje! 

Program do samodzielnej księgowości

30 dni za darmo. Bez zobowiązań!

KSIĘGOWOŚĆ ONLINE – NA CO MOŻNA SIĘ ZDECYDOWAĆ?


Przedsiębiorcy, który zamiast księgowości tradycyjnej zdecyduje się na wersję online potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu. Księgowość online to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie czas i wygodę. 

Jedną z zalet internetowych programów do księgowości jest to, że nie trzeba instalować ich na dysku komputera. Przedsiębiorca może korzystać z tego rozwiązania wszędzie tam, gdzie ma dostęp do sieci: w biurze, w domu, w hotelu, w kawiarni czy w centrum handlowym.

Aktualnie można wyróżnić dwa rodzaje księgowości online:
  1. Do samodzielnego prowadzenia w aplikacji online.

  2. Prowadzona przez ogólnopolskie biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji online.
W pierwszym przypadku właściciel firmy na własną rękę wprowadza i opisuje koszty, sporządza dokumentację, kontaktuje się z urzędami oraz dba o poprawność rozliczeń. Oznacza to konieczność znajomości przepisów, które tego dotyczą, a także bieżącego śledzenia zmian jakie w nich zachodzą. 

DOSTĘP DO KSIĘGOWOŚCI ONLINE


Aplikacja online generuje KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry na podstawie wprowadzonych dokumentów. Użytkownik może jednak liczyć na wsparcie zespołu księgowych. Pomagają oni zarówno w kwestiach dotyczących działania programu, jaki odnoszących się do zmian w przepisach.

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na wybór biura rachunkowego online dostęp do aplikacji również jest możliwy, nie trzeba jednak obsługiwać jej samemu. To zadanie spoczywa na wykwalifikowanych księgowych, którzy dbają o poprawność rozliczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu firmy, a nie na formalnościach. 

Nie musi także śledzić zmian jakie zachodzą w przepisach. Co więcej księgowi reprezentują go przed urzędami i ZUS-em oraz składają za niego deklaracje podatkowe. 

INFAKT.PL JAKO PRZYKŁAD KSIĘGOWOŚCI ONLINE


Intuicyjną w obsłudze aplikacją, która ma za zadanie pomóc przedsiębiorcy prowadzić księgowość online jest inFakt. Decydując się na taki wybór przedsiębiorca może:
  • wystawiać faktury,
  • dodawać i edytować koszty firmowe,
  • generować KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry VAT,
  • sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS oraz numer kont bankowych urzędów,
  • sprawdzać dane dotyczące przychodów i kosztów firmowych.
Przedsiębiorcy, którzy preferują samodzielne szperanie w przepisach oraz składanie deklaracji podatkowych i sporządzanie dokumentacji mogą w aplikacji prowadzić księgowość w pełni samodzielnie. 

Natomiast osoby, które cenią sobie święty spokój, a zarazem chcą mieć dostęp do szczegółów swoich rozliczeń i w wygodny sposób dostarczać dokumenty księgowym powinny zdecydować się na Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe. Jak działa ta usługa? 

KSIĘGOWOŚĆ ONLINE W INFAKT – NAJWYGODNIEJSZA USŁUGA KSIĘGOWA


Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe łączy obsługę przez profesjonalnych księgowych z dostępem do aplikacji online i przesyłaniem dokumentów w formie skanów. Dzięki niej możesz skupić się na prowadzeniu biznesu, ponieważ specjaliści przejmują odpowiedzialność za Twoje rozliczenia. Księgowość w Biurze Rachunkowym inFakt daje pełen komfort – księgowi prowadzą dla Ciebie ewidencje, składają deklaracje podatkowe i reprezentują przed urzędami.

Jeśli tylko masz jakieś pytania, możesz kierować je do nas nawet do godz. 22 w tygodniu, a także w soboty. Oprócz tego, księgowi z własnej inicjatywy wspierają Cię pod względem rozliczeń proponując korzystne rozwiązania, które sprawią, że podatki będą mniejszym obciążeniem.

Ponadto, korzystając z księgowości online masz stały dostęp do aplikacji, w której wystawiasz faktury, pobierasz skany kosztów i sprawdzasz kwoty podatków do zapłaty. 

Wybierz Księgowość online w inFakt, a będziemy Cię obsługiwali przez 60 dni za darmo. W tym czasie możesz w każdej chwili zrezygnować z usługi – bez konsekwencji. Nie zwlekaj dłużej i już dziś zostań klientem inFaktu. 

Księgowość online w programie idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do ponad 380 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź już teraz!


Program do samodzielnej księgowości

30 dni za darmo. Bez zobowiązań!


Poleć artykuł:
2015-10-02

Podobne artykuły

Darmowy program do księgowości
Profesjonalny, darmowy program do księgowości – dla wielu to brzmi jak utopia, marzenie każdego małego i średniego przedsiębiorstwa
E-księgowość
E-księgowość to alternatywa do rozliczeń papierowych. Aplikacja e-księgowość przyspieszy prowadzenie KPiR. E-księgowość to bezpieczeństwo i wygoda w jednym.
Usługi księgowe online
Wiele firm nie raz chętnie szuka już taniej formy prowadzenia swojej księgowości
Załaduj więcej artykułów
Program księgowość
Program księgowość pozwala bez problemu radzić sobie z prowadzeniem finansów firmy. Dobre programy do księgowości pozwalają na szybkie wystawianie faktur i prowadzenie księgowości.

inFakt mobile

inFakt jest już dostępny w wersji mobile!

Mobilne fakturowanie i księgowość inFakt na iPhone’a
"Aplikacja mobilna inFakt, to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, które wprowadza naprawdę mobilną księgowość"
inFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone
"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"
Nowa aplikacja do fakturowania na Androida od inFakt
"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"

Realni księgowi

Każdy klient Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego ma dedykowaną księgową lub księgowego, który zajmuje się obsługą jego firmy. Przedsiębiorca ma do dyspozycji bezpośredni numer telefonu i adres e-mail do swojego księgowego.
Adam Cygan Księgowy inFakt
Zatrudniamy księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców.

Księgowi są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 22 oraz w soboty i niedziele.
Specjalizacje
Obsługa firm świadczących usługi za granicą
Obsługa leasingów, kredytów
Specjalizacja w obsłudze firm świadczących usługi programistyczne

Liczy się Twój biznes!

Poznaj historie osób korzystających z inFakt.
Odkryłem przypadkiem inFakt i okazało się, że jest dużo wygodniej i dużo prościej, jeśli mamy dostęp do aplikacji z każdego komputera.
Michał Ostrowski Kierowca, Przedsiębiorca
W inFakcie podoba mi się, że chociaż wszystko jest elektroniczne i korzystam przez internet, to gdzieś tam z tyłu są żywi ludzie i fajnie jest mieć możliwość zadzwonienia i konsultacji, kiedy jest jakiś problem.
Paweł Jońca Grafik, Ilustrator
Jestem fanem prostych interfejsów. A inFakt jest dobrze przygotowany pod kątem usability. Zrozumiałem go bez żadnego czytania instrukcji. Ma przewagę nad konkurencją, ponieważ jest prosty i bardzo szybko można się go nauczyć.
Artur Kurasiński Bloger, Przedsiębiorca

Współprace redakcyjne

Gościnne publikacje ekspertów inFakt w mediach

JAK SAMODZIELNIE POPROWADZIĆ KSIĘGOWOŚĆ ONLINE? [ART. EKSPERCKI]

W kolejnym artykule poświęconym księgowości dla freelancerów i niewielkich firm przedstawiamy najważniejsze informacje z zakresu samodzielnego prowadzenia księgowości online. O przygotowanie materiałów poprosiliśmy ekspertów z inFakt.pl.

3 sposoby na prowadzenie księgowości w firmie

Sposób prowadzenia księgowości to jedna z najważniejszych decyzji jaką musi podjąć każdy przedsiębiorca. Polskie firmy mają trzy możliwości: samodzielne prowadzenie księgowości, skorzystanie z usług biura rachunkowego lub zatrudnienie księgowego. Warto uważnie zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby wkrótce nie żałować podjętego wyboru.

Samodzielne prowadzenie księgowości: z czym to się wiąże?

Wielu przedsiębiorców zakładających działalność zastanawia się nad kwestiami prowadzenia księgowości. Czy samodzielnie zająć się rozliczeniami? A może zatrudnić dedykowaną księgową? Sprawdź na co zwrócić uwagę decydując się na samodzielną księgowość.