Deklaracja VAT-9M

Deklaracja VAT-9M składana jest przez podatników, którzy nie składają VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-8, ale importują towary lub usługi, od których muszą rozliczyć VAT. W jakim terminie należy złożyć taki dokument i jakie informacje się w nim znajdują?

KIEDY SKŁADANA JEST DEKLARACJA VAT-9M?


Jak już było wspomniane deklaracja VAT-9M przeznaczona jest dla tych, którzy nie mają obowiązku składania formularzy VAT-7, VAT-7K, VAT-7D czy VAT-8, a jednocześnie dokonują importu usług bądź nabywających towary lub usługi, dla których są podatnikami. Odnosi się to m.in. do przedsiębiorców zwolnionych z VAT ze względu na limit obrotu, którzy zakupili np. usługę reklamową od kontrahenta spoza Polski.

Co istotne konieczność opodatkowania importu usług nie powoduje utraty do zwolnienia z VAT. Deklarację VAT-9M składa się w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano zakupu towaru lub usługi.

Nie orientujesz się z czym wiąże się deklaracja VAT-9M? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i bez żadnych limitów kontaktuj się z księgowymi, którzy rozwieją Twoje wątpliwości. Przetestuj już dziś!


Program do księgowości

Prowadź samodzielnie księgowość swojej firmy!

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

JAK WYPEŁNIĆ DEKLARACJĘ VAT–9M?


Deklaracja VAT–9 M składa się z pięciu części, oznaczonych literami A, B, C, D oraz E. Część A dotyczy miejsca składania deklaracji, gdzie należy wpisać urząd skarbowy, do którego adresowany jest formularz VAT–9 M. Trzeba także zaznaczyć cel składania deklaracji.

Część B dotyczy szczegółowych danych podatnika VAT, który musi tutaj wpisać swoje dane personalne, a także adres. W pozycji 8 trzeba także określić czy podatnik jest osobą fizyczną czy osobą prawną. Następna część dotyczy rozliczenia podatku należnego. Wszystkie kwoty trzeba wpisać w złotówkach.

W części D deklaracji VAT – 9 M podatnik VAT wpisuje już jedynie podstawowe wiadomości podsumowujące, czyli datę, imię i nazwisko, podaje również swój telefon kontaktowy i podpisuje się. Ostatnią częścią deklaracji VAT – 9 M jest część E, która jest już poza obszarem zainteresowania podatnika, gdyż jest ona przeznaczona jedynie na adnotacje urzędników urzędu skarbowego.

KSIĘGOWOŚĆ TWOJEJ FIRMY? NAJLEPIEJ Z INFAKTEM


Prowadzenie firmowej księgowości może być nieskomplikowane. Wystarczy zdecydować się na Program do Księgowości inFakt.pl.

Korzystając z aplikacji można szybko i sprawnie:

  • wystawiać faktury przychodowe,

  • dodawać i edytować koszty firmowe,

  • generować KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry VAT,

  • sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS.

Z kolei jeśli nie wiesz jak powinna zostać wypełniona deklaracja VAT-9M zawsze możesz o to zapytać naszych księgowych.

Program do Księgowości możesz testować przez 30 dni zupełnie za darmo. Wystarczy tylko założyć bezpłatne konto i wypełnić dane księgowe.  

Deklaracja VAT w programie do księgowości idealnie dopasowanym do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 320 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź koniecznie – to nic nie kosztuje!

Program do księgowości

Prowadź samodzielnie księgowość swojej firmy!

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Prezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Pochodzący z Nowego Sącza, absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pierwsze "przedsiębiorcze szlify" zdobywał już od liceum. Chce pomagać innym przedsiębiorcom, aby prowadzenie księgowości było proste i bezproblemowe. Jego pasją jest tworzenie wartościowej organizacji, rozwijanie siebie i innych. Mąż Moniki i dumny tata Oli i Jeremiasza.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"