ePUAP co to jest i jak zalozyc

ePUAP to elektroniczna platforma usług administracji publicznej. Służy ona do komunikacji obywateli i przedsiębiorców z urzędami. A jak to działa w praktyce? Co to jest Profil Zaufany i jak go można założyć? Przedstawiamy konkretne wskazówki oraz pokazujemy na przykładzie jak założyć Profil Zaufany.

korekta roczna podatku vat

O ile z podatku dochodowego rozliczasz się w trakcie roku miesięcznie bądź kwartalnie, to po zakończeniu roku musisz złożyć także roczne zeznanie. W przypadku podatku VAT nie ma zeznania rocznego. Podatek ten jest rozliczany z okresu na okres (miesiąca na miesiąc lub kwartału na kwartał). Istnieje jednak sytuacja, w której konieczna jest roczna korekta podatku […]

Rejestr czynnych podatników VAT w 2018 roku

Wraz z rozpoczęciem roku 2018 w życie weszły zmiany w zakresie opłacania składek ZUS. Już nie ma konieczności dokonywania trzech/ czterech odrębnych przelewów. Stare rachunki bankowe straciły swoją ważność i nie ma możliwości dokonywania na nie wpłat. Jak opłacić składki ZUS w 2018? Skąd wziąć numer rachunku?

zmiana formy opodatkowania tylko do 20 stycznia

Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca przy zakładaniu działalności gospodarczej. Warto przeanalizować tą kwestię ponownie w trakcie prowadzenia firmy, gdyż ewentualna zmiana możliwa jest tylko do 20-stego stycznia.

zeznanie roczne za 2017 rok

Zbliża się koniec roku podatkowego, więc zbliża się też dużymi krokami czas zamknięcia roku i rozliczenia podatku dochodowego. O ile w ciągu roku rozliczasz się z podatku dochodowego miesięcznie lub kwartalnie to teraz musisz rozliczyć się w skali roku. Sprawdź do kiedy musisz złożyć zeznanie roczne za 2017 rok i co zmienia się w tym […]

Pokaż więcej artykułów