spółka komandytowa

Spółka komandytowa jest w zasadzie bardzo podobna do spółki jawnej. Sam Kodeks spółek handlowych wskazuje, że w sprawach nieuregulowanych odrębnie, stosuje się do tej formy działalności odpowiednio przepisy o spółce jawnej. O podstawowych różnicach między spółkami można przeczytać w niniejszym artykule.

jak rozliczyć fakture korygującą

Dokonując transakcji zakupu i sprzedaży może dojść do sytuacji, w której część otrzymanych towarów lub usług podlega zwrotowi. Między innymi w takiej sytuacji, przedsiębiorca może otrzymać fakturę korygującą. Czy przedsiębiorca ma obowiązek zaksięgować fakturę korygującą? Jak rozliczyć fakturę korygującą otrzymaną od kontrahenta?

fizjoterapeuta

Z jakiej formy opodatkowania może skorzystać fizjoterapeuta? Czy konieczne jest zgłoszenie do VAT? Czy świadcząc usługi dla osób fizycznych muszę ewidencjonować przychód na kasie fiskalnej? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi w poniższym artykule. Zapraszamy!

poradnik VATowca

Czy każdy może być VAT-owcem? Jakie dokumenty i w jakim terminie złożyć, aby zostać VAT-owcem? Czy można zrezygnować z bycia VAT-owcem? W jakich okresach należy rozliczać się z VAT? Jakie są prawa i obowiązki VAT-owca? Pytam o VAT jest wiele, więc na wiele z nich postanowiłam odpowiedzieć tym wpisem.

spółka partnerska

Spółka partnerska to spółka utworzona przez partnerów (wspólników), w celu wykonywania wolnego zawodu. Wspólnikami w spółce partnerskiej, mogą zatem być, w przeciwieństwie do spółki cywilnej, jawnej i komandytowej, wyłącznie osoby fizyczne.

Wpłata zaliczek

Dla większości przedsiębiorców, otrzymanie zaliczki jest potwierdzeniem akceptacji przesłanej oferty oraz sygnałem do realizacji zlecenia. Jakie obowiązki ma przedsiębiorca otrzymujący zaliczkę od swojego kontrahenta. Jak rozliczyć zaliczkę?

trener personalny

Polski przedsiębiorca ma do wyboru cztery formy opodatkowania podatkiem dochodowym, są to: zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz karta podatkowa. W dzisiejszym artykule zajmiemy się rozliczeniem działalności trenera personalnego. Z jakiej formy opodatkowania może skorzystać trener personalny? Czy musi zgłosić się do VAT? Co z kasą fiskalną? Na wszelkie te i inne […]

podatki w spółce jawnej

W spółce jawnej ABC jest dwóch wspólników, którzy są osobami fizycznymi. Kto powinien zapłacić podatki – jeden wspólnik, wszyscy wspólnicy, a może cała spółka?  Kto płaci podatki w spółce jawnej? Sprawdźmy!

Poradnik ryczałtowca

Jak założyć działalność opodatkowaną na ryczałcie? Jak wygląda rozliczenie na ryczałcie? Czy będąc na ryczałcie mogę rozliczać też VAT? O czym pamiętać będąc ryczałtowcem. Dokładne omówienia zawiera poniższy poradnik ryczałtowca.

Pokaż więcej artykułów