wynagrodzenie za grudzień wypłacone w styczniu

Pewnie nie raz zdarzyło się każdemu zapomnieć o uregulowaniu swoich zobowiązań w odpowiednim terminie. Nie każdy też wie, że wierzyciel może żądać zwrotu zryczałtowanej rekompensaty w kwocie 40 euro za dochodzenie swoich należności. Kiedy i w jakiej kwocie wierzyciel może zażądać od dłużnika zwrotu 40 euro kosztów windykacji?

obnizyc-podatek

Koniec roku oznacza dla przedsiębiorcy wiele obowiązków. Jednym z nich jest rozliczenie podatku dochodowego. Grudzień to już ostatnia szansa aby obniżyć podatek za 2016 rok. Podatek dochodowy – jak i kiedy rozliczyć? Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą rozliczający się na podstawie Podatkowej Księgi Przychód i Rozchodów mają obowiązek w trakcie roku wpłacać do urzędu skarbowego […]

cennik

Przed końcem roku warto pomyśleć o zakupie abonamentu długoterminowego w inFakt na Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe. Dzięki temu możliwe będzie odliczenie VAT-u z całej kwoty na fakturze (dotyczy czynnych podatników VAT), a tym samym zmniejszy się VAT do zapłaty za grudzień. Abonament długoterminowy to również doskonały koszt, który zmniejszy w skali roku podatek, jaki należy zapłacić do […]

Samozatrudnienie - darmowy ebook do pobrania

Samozatrudnienie zyskuje na popularności. W ciągu ostatnich lat wzrosła bowiem świadomość dotycząca korzyści wynikających z tej formy zatrudnienia. Jeżeli już zdecydowałeś się lub dopiero rozważasz rozpoczęcie pracy na własny rachunek zapraszamy do dalszej lektury.

koszty firmowe

Zakładając firmę lub prowadząc już działalność pojawia się pojęcie „wrzucania w koszty firmowe“ czy „magii kosztów firmowych“. Na czym to dokładnie polega? Jak wyliczać korzyść? I czym są dokładnie koszty firmowe? Zapraszam do poznania praktycznych wskazówek i prostego wyjaśnienia tematu.

zaliczka na podatek

Rozpoczynamy dla Was krótki cykl artykułów, w których pokażemy Wam sposób wyliczenia podatku dochodowego wg czterech dostępnych form opodatkowania.  Na początku zajmiemy się działalnością związaną z programowaniem, jaka będzie zatem najlepsza forma opodatkowania dla programisty?

Pokaż więcej artykułów