jak wypełnić deklarację ZUS ZWUA

ZUS ZWUA to dokument mający na celu wyrejestrowanie z ubezpieczeń przedsiębiorcy lub pracownika. Dowiedz się jak wypełnić deklarację ZUS ZWUA i do kiedy należy ją przekazać do ZUS-u.

Przejście na duży ZUS 2

Przedsiębiorca opłacający dobrowolne składki na ubezpieczenie chorobowe otrzymuje możliwość skorzystania z zasiłku chorobowego po spełnieniu odpowiednich warunków. Jakie należy złożyć dokumenty do ZUS w celu wypłaty zasiłków? Jaki termin obowiązuje tutaj przedsiębiorców oraz z jakich zasiłków podatnik może skorzystać?

Działalność gospodarcza za granicą

Nadchodzi okres wakacji. Prowadząc własny biznes w Polsce rozważamy podbicie nowych rynków, również zagranicznych. Decydując się na ten krok powinniśmy upewnić się, w jakim państwie musimy odprowadzać składki społeczne z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

Pytania księgowe - 7 kwestii 2

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej jesteś zobowiązany do sporządzania wielu sprawozdań, druków, deklaracji. Jedną z nich jest kwartalne sprawozdanie o międzynarodowej wymianie usług. Co to jest DNU-K i kto musi sporządzać to sprawozdanie? Jak je wypełnić i gdzie złożyć?

leasing pracownika

Działalność gospodarcza w Polsce, a praca w innym kraju UE – jest to dosyć częste zagadnienie, z którym borykają się przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę w Polsce i dodatkowo są zatrudnieni na umowę o pracę w jednym z krajów członkowskich UE. Wątpliwą kwestią jest tutaj rozliczenie ZUS. Pojawia się bowiem pytanie, z jakiego tytułu przedsiębiorca powinien […]

podglad_faktury_nowy_design_2

Czy wiedziałeś, że istnieje klika sposobów na wyliczenie kwoty podatku VAT na wystawianych fakturach? Każdy z nich – mimo tego, że może powodować powstanie różnic w naliczonych kwotach – jest prawidłowy. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak jest wyliczany podatek VAT na fakturach.

Kiedy paragon może potwierdzać koszt

Przedsiębiorca w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą ponosi wiele rodzajów kosztów. Część ponoszonych kosztów wykluczona jest jednak z katalogu wydatków, które mogą stanowić koszt uzyskania przychodu. Czy wydatek poniesiony w sobotę może stanowić koszt uzyskania przychodu, jeżeli firma w ten dzień jest zamknięta? Niełatwe pytanie – prawda? My znamy na nie odpowiedź! W związku z tym zapraszamy […]

Pokaż więcej artykułów