zapłata podatku po rozliczeniu PIT

PIT-R jest deklaracją składaną do urzędu skarbowego przez zakłady pracy w celu przekazania informacji o wpłaconych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych. O tym jak wypełnić deklarację PIT-4R oraz do kiedy należy ją złożyć przeczytacie poniżej.

rejestry VAT

Jedną z ważniejszych regulacji w 2017 roku jest utrzymanie dotychczasowych stawek podatku VAT (23% – stawka podstawowa, 8% i 5% – stawki obniżone) do 31 grudnia 2018 r.

zeznania-roczne

Przedsiębiorco sprawdź, czy wcześniejsze złożenie PIT-a nie przeniesie Ci zysku. W tym artykule wskazujemy na ważne dla podatnika informacje, a także proponujemy rozwiązania, które mogą przynieść widoczną korzyść.

webinar-infakt-2

Rok 2017 przynosi wiele zmian w przepisach księgowych dla przedsiębiorców. Najważniejsze z nich omówimy już 10 stycznia 2017 r. w trakcie webinaru – wystarczy dostęp do Internetu, udział jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Poruszymy m.in. kwestię zmian w VAT, PIT, ZUS oraz kasie fiskalnej. Spotkanie w formie online przeprowadzamy o godzinie 18. Zobacz jak wziąć […]

Koszty firmowe

Koszty w KPiR ujmujemy wg jednej z dwóch dostępnych metod, a mianowicie zgodnie z metodą memoriałową lub kosztową czyli tzw. uproszczoną. Co dokładnie oznacza pojęcie rozliczenie kosztów w czasie oraz która metoda rozliczania kosztów jest korzystniejsza – o tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Pokaż więcej artykułów