pytajnik_01

Osoba zastanawia się nad założeniem działalności gospodarczej. Jakiś czas temu prowadziła działalność. Zastanawia się, od jakiej daty liczyć 60 miesięcy do ulgi na start? Czy można prowadzić działalność bez rejestracji nie spełniając tego wymogu?

księgowi - od kupców weneckich do rolling stones

„Gdzie pracujesz? – W firmie zajmującej się księgowością – Aha, to chyba trochę nudne, co?“ – po chwili uśmiechu i przypomnieniu sobie skeczu Monty Pythona z księgowym, zaczynamy rozmawiać o tym jakie znaczenie w tym zawodzie ma świetna obsługa Klienta, ogromna wiedza, ciągły rozwój, a nawet sztuczna inteligencja.

rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dziecko

Okres rozliczenia rocznego zbliża się wielkimi krokami. Podatnicy mają czas na złożenie zeznania podatkowego do 30 kwietnia roku bieżącego za rok poprzedni. W tym artykule zajmiemy się przygotowaniem zeznania rocznego przez osobę samotnie wychowującą dziecko. Na jakie udogodnienia może liczyć osoba samotnie wychowująca dziecko, która składa zeznanie roczne i jakie warunki należy spełnić aby móc […]

Szybkie płatności w inFakt

Od początku swojego działania inFakt ukierunkowany jest na ułatwianie pracy przedsiębiorcom. Każda funkcjonalność weryfikowana jest pod tym kątem. Stąd w inFakt pojawiły się szybkie płatności. Przedsiębiorca bezpośrednio z programu księgowego może opłacić podatki, zus, a także otrzymać zapłatę za wystawione faktury.

ulga na dzieci

Kiedy mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej oraz ile wynosi ulga na dziecko? Pytań na ten tamat pojawia się sporo w okresie rozliczenia rocznego. Poznajcie 10 najczęściej zadawanych pytań na temat rozliczenia ulgi na dziecko w zeznaniu rocznym.

zestawienie roczne KPiR

Bardzo częstą formą finansowania działalności jest kredyt, aby go  uzyskać przedsiębiorca musi spełnić kilka formalności. Jednym z nich jest dostarczenie do banku zestawienia rocznego KPiR. Jak wypełnić to zestawienie prowadząc księgowość w inFakt?

Pokaż więcej artykułów