Bezpieczeństwo

Firma inFakt z ogromną odpowiedzialnością podchodzi do bezpieczeństwa danych użytkowników. inFakt nie przegląda, nie kopiuje, nie rozpowszechnia, nie udostępnia, ani nie odsprzedaje jakichkolwiek informacji użytkowników serwisu.

Bezpieczeństwo danych

Rozwiń

Wszystkie dane przechowywane są na dedykowanych serwerach u najwyższej klasy dostawcy firmy ATM S.A.

Bezpieczeństwo systemu gwarantowane jest przez nowoczesne zaplecze technologiczne oraz wybór odpowiedniego języka programowania.

Zespół ekspertów inFakt śledzi najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i wdraża je, aby zapewnić najwyższą jakość ochrony usług inFaktu świadczonych przez Internet.

System szyfrowania danych

Rozwiń

Hasła i identyfikatory wpisywane przez użytkowników przekazywane są do inFakt.pl przez Internet w formie zaszyfrowanej, przy użyciu protokołu SSL z 256-bitowym kluczem szyfrującym, analogicznie jak w kontach bankowych z dostępem przez Internet.

Ochrona transmisji danych w kanałach informatycznych oparta jest na nowoczesnych standardach ochrony przekazu informacji w Internecie.

Kopie zapasowe

Rozwiń

Dane programu systematycznie są backupowane na specjalne serwery typu klastrowego. Dzięki temu dane użytkowników, którzy korzystają z systemu nie zostaną utracone.

W odróżnieniu od programów trzymanych na dyskach komputerów awaria dysku twardego czy wirus komputerowy nie spowoduje utraty danych.

Zabezpieczenia firewall

Rozwiń

Program inFakt.pl wraz z wszelkimi danymi jest zabezpieczony Firewall-ami.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa danych z firmy ATM S.A. monitorują serwis inFakt.pl 24 godziny na dobę. Ataki sprzętowe lub ludzkie na system inFakt.pl wykrywane są natychmiastowo, w celu zabezpieczenia przed niedozwolonym dostępem.

Certyfikat SSL

Rozwiń

Szyfrowanie połączenia z inFakt.pl protokołem SSL gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych wymienianych między serwisem i Klientem.

Dzięki temu nikt niepowołany nie wie jakie faktury wystawia użytkownik i kim są jego kontrahenci.

Certyfikat jest autoryzowany przez firmę The Go Daddy Group, Inc., lidera wśród firm świadczących usługi hostingowe. Klienci inFakt mają pewność, że ich dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Ochrona 24h/7dni

Rozwiń

System monitorowany jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez administratorów z Infakt Sp. z o.o. oraz ATM S.A. W razie jakichkolwiek problemów reakcja jest natychmiastowa.

Wszystkie stosowane zabezpieczenia są takie same jak te, które stosowane są w bankach internetowych.