Rozlicz PIT za 2023 rok z inFaktem

Wyślij PIT samodzielnie

Już teraz możesz rozliczyć PIT za 2023 rok i wysłać go samodzielnie do urzędu prosto z inFaktu.

1 Zaloguj się

Jeżeli korzystasz z księgowości inFakt zaloguj się na swoje konto.

2 Kliknij Księgowość

Z zakładki Księgowość wybierz pozycję Podatek dochodowy, a następnie PIT roczny.

3 Wyślij z inFaktu

Wypełniony PIT wysyłasz z aplikacji potwierdzając deklarację kwotą przychodu za 2023 rok.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, samodzielna wysyłka i korzystanie z kreatora e-pity w inFakcie jest bezpłatna. Dotyczy to zarówno konto płatnych, jak i darmowych.

Cena wysłania PIT przez księgowego jest ustalana bezpośrednio przez niego. Poproś o wycenę w chwili kontaktu.

Korzystając z Biura Rachunkowego inFaktu, zgłoś po prostu swojemu Księgowemu chęć rozliczenia z nim PITu. Jeśli nie posiadasz Księgowego inFaktu, uzupełnij formularz i kliknij “Wyślij zapytanie”. Zostaniesz przeniesiony do ankiety, w której poprosimy Cię o podanie szczegółów zamawianego rozliczenia PIT. Skontaktujemy się tylko z osobami, które ukończą ankietę.

Oczywiście. Aplikacja automatycznie uzupełni wszystkie potrzebne dane na zeznanie roczne, razem z zaliczkami na podatek dochodowy, składkami ZUS, danymi osobowymi i Księgowymi. Ty musisz je tylko zaakceptować.

inFakt połączył siły z systemem e-pity, czyli największą na polskim rynku aplikacją do rozliczania PITów rocznych. Od teraz klienci inFakt mogą w prosty sposób wypełnić swoje zeznania roczne w dedykowanym dla nich kreatorze fill-up.

Program fillup to narzędzie do wypełniania obowiązków urzędowych. Pozwala wygodnie wypełnić i wysłać prawie 6 000 wzorów e-Deklaracji, pliki JPK, VAT, CIT. Aplikacja pozwoli dostarczyć elektronicznie pisma i druki do ponad 20 000 Elektronicznych Skrzynek Podawczych (ePUAP) wszystkich urzędów i instytucji w Polsce, na dowód udanego przekazania użytkownik otrzyma Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) każdego elektronicznego transferu. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.fillup.pl.

Wszystkie dane związane z działalnością gospodarczą zostaną umieszczone w kreatorze fill-up (e-pity). Dane te można uzupełnić o dodatkowe informacje w razie potrzeby – np dane z PIT 11, dochody małoletnich dzieci, czy dochody z innych źródeł lub uprawnienia do dodatkowych ulg.

Tak, w inFakt można skorzystać ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem. Jeżeli spełniacie warunki wspólnego rozliczania skorzystacie m. in. z podwójnej kwoty wolnej od podatku (60 000 zł) i korzystniejszego opodatkowania przychodu z najmu. Istnieje również możliwość zastosowania wszystkich ulg przewidzianych przez prawo.

W trakcie wysyłania PITu do urzędu zostaniesz poproszony o podanie kwoty przychodu za rok poprzedni (2023). Tego wymaga proces uwierzytelnienia. Poprawne podanie kwoty przychodu weryfikuje Cię jako osobę, która składa PIT we własnym imieniu.

Jak najbardziej. Kreator e-pity w inFakcie posiada odpowiednie pole do oznaczenia OPP i przekazania swojego 1.5%.

Tak, zeznanie roczne będzie można edytować w kreatorze fill-up aż do momentu wysłania go do urzędu skarbowego. Jeżeli po wysyłce PITu pojawi się potrzba zmian to będzie możliwa tylko w formie korekty zeznania.

Informacje na temat wysłanego zeznania rocznego wraz z UPO będzie można znaleźć w aplikacji inFakt w zakładce Księgowość >> Podatek dochodowy