Programy księgowe

Programy księgowe pomagają przedsiębiorcom w prowadzeniu księgowości oraz umożliwiają stały dostęp do kwot podatków i danych finansowych. Najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku to korzystanie z usług biura rachunkowego, które jednocześnie udostępnia informacje o operacjach firmowych za pośrednictwem dedykowanego programu. Jak działa taka usługa?

DO CZEGO SŁUŻĄ PROGRAMY KSIĘGOWE?

Program księgowy w najpopularniejszej wersji służy do automatycznego tworzenia KPiR na podstawie wprowadzonych przychodów i kosztów. Oprócz tego, taka aplikacja zazwyczaj jednocześnie generuje ewidencje sprzedaży i zakupów VAT, deklaracje VAT i VAT-UE, czy też dokumenty wyliczenia kwot zaliczek na podatek dochodowy (dawniej PIT-5 lub PIT-5L).

Ciekawą funkcją stosowaną jest rozbudowany moduł do wystawiania faktur, który generuje dokumenty przychodowe w plikach PDF. Pozwala także zapisywać klientów, produkty, czy całe szablony faktur, aby wystawianie faktur było proste i szybkie.

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

PROGRAM KSIĘGOWY ONLINE – JAK POMAGA W ROZLICZENIACH?

Konkretna aplikacja może być dostępna przez Internet (online) lub wymagać instalacji na komputerze. Program księgowy online są zdecydowanie korzystniejszy, ponieważ dostęp do dokumentów księgowych możliwy jest z dowolnego komputera z dostępem do Internetu.

Oprócz tego, aktualizacje w związku ze zmianami w przepisach (np. wysokości składek ZUS) są wprowadzane na bieżąco w sposób automatyczny. Co za tym idzie przedsiębiorca nie musi sam się tym zajmować. Program instalowany na komputerze może z kolei wymagać zakupienia aktualizacji, aby zachować jego zgodność z prawem. To może być kłopotliwe i kosztowne.

Programy księgowe? Jeśli szukasz prostej i szybkiej aplikacji wypróbuj inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów! Program można przetestować zupełnie za darmo.

W JAKI SPOSÓB PROWADZIĆ KSIĘGOWOŚĆ – WYBIERZ PROGRAM KSIĘGOWY DLA MAŁYCH FIRM

Najpopularniejszy sposób prowadzenia księgowości to zlecanie jej do biura rachunkowego. Dzięki temu to księgowi przejmują odpowiedzialność za rozliczenia, generują i składają deklaracje oraz wspomagają przedsiębiorcę merytorycznie. W tym modelu, to księgowi obsługują programy księgowe wyręczając tym samym przedsiębiorcę.

Alternatywnie, każdy właściciel firmy może również prowadzić swoją księgowość na własną rękę, co nie wymaga żadnych dodatkowych certyfikatów czy uprawnień. Konieczne jest jednak posiadanie szerokiej wiedzy dotyczącej prawa i podatków, którą należy nieustannie poszerzać, aby rozliczenia prowadzić zgodnie ze zmieniającymi się przepisami. Z pewnością pomoże w tym odpowiedni program księgowy dla małych firm.

PROWADŹ KSIĘGOWOŚĆ SAMODZIELNIE W INFAKT.PL

Zastanawiasz się jaki program księgowy będzie najlepszy dla Twojej firmy? Najlepsza możliwość, to wybór księgowości, w której rozliczeniami zajmują się księgowi, ale przedsiębiorca zachowuje stały dostęp do aplikacji księgowej. Taką formę księgowości oferuje inFakt pozwalający wybrać – albo prowadzisz księgowość samodzielnie, albo zlecasz ją do biura rachunkowego.

Prowadzeniem księgowości ułatwiane przez programu księgowe online jest to niezwykle proste i intuicyjne. inFakt.pl pozwala:

1. Wystawiać faktury przychodowe

Wystawiane faktury mają format PDF. Można je zapisywać na dysku lub wysyłać do kontrahentów bezpośrednio z poziomu konta użytkownika e-mailem. inFakt daje możliwość wystawiania faktur VAT, korygujących, zaliczkowych, proform i wielu innych.

Wbudowana wyszukiwarka danych firmowych pozwala uzupełniać dane kontrahentów znając tylko NIP – pozostałe dane pobierają się automatycznie z GUS-u.

2. Dodawać koszty firmowe

Obok wystawiania faktur, dodawanie kosztów to podstawowa czynność, którą wykonuje się prowadząc księgowość w programie online. W inFakcie jest to bardzo proste – wystarczy wypełnić formularz i załączyć skan.

Oprócz zwykłych kosztów, można także dodawać środki trwałe, koszty pojazdów czy wystawiać dowody wewnętrzne. Program ułatwia i automatyzuje każdą z tych czynności.

3. Drukować KPiR, deklaracje, ewidencje

Na podstawie przychodów (pkt. 1) i kosztów (pkt. 2) inFakt automatycznie generuje KPiR, deklaracje VAT i wszelkie konieczne ewidencje. Wystarczy je wydrukujesz i złożysz w odpowiednich urzędach, a także zachowasz w dokumentacji.

PROGRAMY KSIĘGOWE? ZDECYDUJ SIĘ NA INFAKT – MIEJ PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ SWOICH ROZLICZEŃ

Wybierz Program do Księgowości, a przekonasz się jak prosta w obsłudze, szybka i intuicyjna to usługa online. Korzystając z usług inFaktu możesz w łatwy sposób:

  • wystawiać faktury przychodowe,
  • dodawać i edytować koszty firmowe,
  • generować KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry VAT,
  • sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS.

Rozliczenia dostępne są 24h/dobę – wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Program do Księgowości możesz testować przez 30 dni zupełnie za darmo. W tym celu załóż bezpłatne konto i wypełnij dane księgowe. Przekonasz się, że z inFaktem będziesz miał pełną świadomość szczegółów rozliczeń Twojej firmy.

Programy księgowe? Sprawdź za darmo inFakt.pl, który jest idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Dołącz do przeszło 390 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl.

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Wiceprezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą. Od początku kariery zawodowej pracował jako programista. Obecnie jest Dyrektorem Technologicznym działu IT (CTO). W życiu kieruje się słowam Michaela Douglasa – „It’s not about the money – it’s about the game”.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"