Księgowość online

Po podjęciu decyzji o złożeniu własnej firmy przychodzi czas, kiedy przedsiębiorca musi wybrać optymalny sposób prowadzenia rozliczeń księgowych. Księgowość online to wygodne i nowoczesne rozwiązanie. Jak e-księgowość wygląda w praktyce?

ZAŁOŻENIE FIRMY OBLIGUJE DO PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI

Najprościej rzecz ujmując księgowość to ogół formalności związanych z dokumentowaniem prowadzonej działalności gospodarczej.

Zalicza się do tego przede wszystkim wystawianie i przechowywanie faktur, księgowanie i przechowywanie faktur kosztowych, prowadzenie ewidencji i rejestrów, a także sporządzanie deklaracji oraz składanie ich w urzędach. Nie jest istotne czy przedsiębiorca prowadzi księgowość online czy też w tradycyjnej formie.

W najpowszechniejszej formie księgowość oparta jest na KPiR. Prowadzą ją m.in. właściciele firm rozliczających się w oparciu o zasady ogólne oraz liniowo. Trzeba również spełnić inny warunek – przychód z działalności w poprzednim roku nie może być wyższy niż 1,2 mln euro. Po przekroczeniu tego limitu przedsiębiorca musi przejść na pełną księgowość.

Księgowość online w prostym i szybkim programie? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów. Przetestuj koniecznie – to nic nie kosztuje!

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

KSIĘGOWOŚĆ ONLINE – NA CO MOŻNA SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Przedsiębiorcy, który zamiast księgowości tradycyjnej zdecyduje się na wersję online potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu. Księgowość online to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie czas i wygodę.

Jedną z zalet internetowych programów do księgowości jest to, że nie trzeba instalować ich na dysku komputera.

Przedsiębiorca może korzystać z tego rozwiązania wszędzie tam, gdzie ma dostęp do sieci: w biurze, w domu, w hotelu, w kawiarni czy w centrum handlowym.

Aktualnie można wyróżnić dwa rodzaje księgowości online:

 • Do samodzielnego prowadzenia w aplikacji online.
 • Prowadzona przez ogólnopolskie biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji online.

W pierwszym przypadku właściciel firmy na własną rękę wprowadza i opisuje koszty, sporządza dokumentację, kontaktuje się z urzędami oraz dba o poprawność rozliczeń. Oznacza to konieczność znajomości przepisów, które tego dotyczą, a także bieżącego śledzenia zmian jakie w nich zachodzą.

E-KSIĘGOWOŚĆ – DOSTĘP DO KSIĘGOWOŚCI ONLINE

Aplikacja online generuje KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry na podstawie wprowadzonych dokumentów. Użytkownik może jednak liczyć na wsparcie zespołu księgowych. Pomagają oni zarówno w kwestiach dotyczących działania programu, jaki odnoszących się do zmian w przepisach.

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na wybór biura rachunkowego online dostęp do aplikacji również jest możliwy, nie trzeba jednak obsługiwać jej samemu. To zadanie spoczywa na wykwalifikowanych księgowych, którzy dbają o poprawność rozliczeń. Dzięki takiemu przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu firmy, a nie na formalnościach.

E-księgowość sprawia również, że nie ma potrzeby śledzenia zmian jakie zachodzą w przepisach. Co więcej księgowi reprezentują przedsiębiorcę przed urzędami i ZUS-em oraz składają za niego deklaracje podatkowe.

INFAKT.PL JAKO PRZYKŁAD KSIĘGOWOŚCI ONLINE

Intuicyjną w obsłudze aplikacją, która ma za zadanie pomóc przedsiębiorcy prowadzić e-księgowość jest inFakt. Decydując się na taki wybór przedsiębiorca może:

 • wystawiać faktury,
 • dodawać i edytować koszty firmowe,
 • generować KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry VAT,
 • sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS oraz numer kont bankowych urzędów,
 • sprawdzać dane dotyczące przychodów i kosztów firmowych.

Przedsiębiorcy, którzy preferują samodzielne szperanie w przepisach oraz składanie deklaracji podatkowych i sporządzanie dokumentacji mogą w aplikacji prowadzić księgowość w pełni samodzielnie.

Natomiast osoby, które cenią sobie święty spokój, a zarazem chcą mieć dostęp do szczegółów swoich rozliczeń i w wygodny sposób dostarczać dokumenty księgowym powinny zdecydować się na Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe. Jak działa ta usługa?

KSIĘGOWOŚĆ ONLINE W INFAKT – NAJWYGODNIEJSZA USŁUGA KSIĘGOWA

Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe łączy obsługę przez profesjonalnych księgowych z dostępem do aplikacji online i przesyłaniem dokumentów w formie skanów. Dzięki niej możesz skupić się na prowadzeniu biznesu, ponieważ specjaliści przejmują odpowiedzialność za Twoje rozliczenia. Księgowość w Biurze Rachunkowym inFakt daje pełen komfort – księgowi prowadzą dla Ciebie ewidencje, składają deklaracje podatkowe i reprezentują przed urzędami.

Jeśli tylko masz jakieś pytania, możesz kierować je do nas nawet do godz. 22 w tygodniu, a także w soboty i niedziele.

Ponadto, korzystając z księgowości online masz stały dostęp do aplikacji, w której wystawiasz faktury, pobierasz skany kosztów i sprawdzasz kwoty podatków do zapłaty.

Księgowość online w programie idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do ponad 390 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź już teraz!

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Prezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Pochodzący z Nowego Sącza, absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pierwsze "przedsiębiorcze szlify" zdobywał już od liceum. Chce pomagać innym przedsiębiorcom, aby prowadzenie księgowości było proste i bezproblemowe. Jego pasją jest tworzenie wartościowej organizacji, rozwijanie siebie i innych. Mąż Moniki i dumny tata Oli i Jeremiasza.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"