Zintegruj własny serwis z inFaktem – korzystając z API

Czy wiecie, że inFakt udostępnia swoje API? To techniczne określenie sprowadza się tak naprawdę do jednego: każdy kto chce wdrożyć np. wystawianie faktur we własnym rozwiązaniu może to zrobić z pomocą inFaktu. Dodatkowo specjalnie dla developerów przygotowaliśmy dedykowany portal.

Co umożliwia dostęp do inFaktowego API?

Dostęp do API sprawia, że każdy twórca aplikacji online może skorzystać z inFaktu jako z podstawy dla własnych rozwiązań. Inaczej mówiąc może wdrożyć we własnym programie takie funkcje, które udostępnia inFakt. Najprostszy przykład to wystawianie faktur. Taka możliwość może okazać się przydatnym dodatkiem w przypadku wielu usług online.

Mówiąc w uproszczeniu API daje programiście do dyspozycji zestaw zapytań i parametrów, które zwracają w efekcie wybrane funkcje inFaktu.

W skrócie

Mając konto na inFakcie możesz korzystać z dostępu do API. To umożliwia programistom „zapożyczenie” funkcji inFaktu do tworzenia dowolnych własnych aplikacji internetowych. Warto korzystać!

inFaktowy Portal dla developerów

Oczywiście samo API to za mało, gdyż niezbędne jest także właściwe zaprezentowanie dostępnych wywołań. Pod tym względem idealnie sprawdzają się dedykowane portale skierowane do programistów, którzy mogą na nich znaleźć potrzebne informacje bez zbędnych ozdobników. Tak właśnie jest w przypadku portalu infakt.pl/developers.

A oto co można znaleźć na infakt.pl/developers:

  • Przejrzysta i wygodna w użytkowaniu dokumetacja inFaktowego API v3.
  • Przykłady zastosowań zapytań i parametrów.
  • Możliwość dodawania komentarzy do każdego z zasobów.
  • Strona z nowościami, na której można śledzić rozwój API.

Załóż konto inFakt.pl, aby korzystać

Korzystanie z zasobów API inFaktu wymaga oczywiście posiadania konta na inFakt.pl. Aby możliwe było np. fakturowanie bez limitów, niezbędne jest wykupienie Programu do Fakturowania. Zapraszamy do założenia konta i sprawdzenia.

Punkt dostępowy do API to: api.infakt.pl/v3/.

inFakt API v3 zastąpił wersję 2

Przy okazji przypominamy, że niedawno 3 wersja inFaktowego API zastąpiła wysłużoną wersję 2. Tym samym poprzednia wersja nie będzie już rozwijana przez zespół inFakt. Zachęcamy do przejścia na API v3, gdyż dostęp do v2 zostanie wyłączony w 2015 r.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu