Jak złożyć deklarację VAT-7?

VAT 7 to deklaracja podatkowa, którą przedsiębiorca sporządza i składa w urzędzie skarbowym w ciągu roku. Ten obowiązek najlepiej przekazać wykwalifikowanym księgowym, którzy dbają o poprawność zapisów w formularzu VAT 7 i składają deklarację w określonych terminach. Dzięki przedsiębiorca ma pewność, że podejmowane działania są w pełni zgodne z obowiązującymi regulacjami.

CO TO JEST DEKLARACJA VAT?

Prosta kalkulacja matematyczna pozwala na ustalenie różnicy pomiędzy podatkiem VAT należnym (wynikającym ze sprzedaży) oraz naliczonym (ustalonym na podstawie kosztów). Deklaracja VAT natomiast, określa wysokość kwoty podatku VAT, jaką na podstawie tej kalkulacji należy zapłacić do Urzędu Skarbowego, albo jaka przysługuje do zwrotu.Wypełnioną deklarację VAT należy złożyć w Urzędzie Skarbowym do 25 dnia miesiąca, następującego po miesiącu rozliczeniowym. Jeżeli jednak ostateczny termin przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się kolejny dzień roboczy. W tym samym terminie należy zapłacić podatek VAT wynikający z tej deklaracji.Deklaracja VAT 7 w prostym i szybkim programie do księgowości? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów!

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

KTO SKŁADA DEKLARACJE VAT?

Obowiązek składania deklaracji VAT mają przedsiębiorcy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni. Rodzaj deklaracji zależy od tego, w jakich okresach rozliczany jest podatek VAT, co można ustalić za pomocą odpowiedniego wypełnienia deklaracji VAT-R (służącej do rejestracji VAT i aktualizacji danych). Przedsiębiorcy mogą rozliczać VAT:
  • miesięcznie – wówczas składają deklarację VAT 7,
  • kwartalnie – wówczas składają deklarację VAT 7K (jeśli mają status małego podatnika).
Ponadto, firmy które nie mają statusu małego podatnika również mogą składać deklarację co kwartał i jest do deklaracja VAT 7D. Przy czym tacy przedsiębiorcy wpłacają VAT co miesiąc, mimo tego, że deklarację składają co kwartał.

W JAKI SPOSÓB ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ VAT?

Deklarację VAT należy przekazać do urzędu skarbowego do 25 dnia miesiąca następującego po rozliczanym okresie. Można tego dokonać osobiście – odwiedzając właściwy urząd skarbowy, pocztą lub przez Internet. Trzecia opcja, czyli internetowa, jest najciekawsza, ponieważ od jesieni 2012 r. nie ma konieczności podpisywania deklaracji VAT 7 bezpiecznym podpisem elektronicznym.Aby złożyć deklarację VAT 7 droga elektroniczną wystarczy pobrać odpowiedni druk oraz powiązane z nim aplikacje ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. Formularz zawiera zarówno dane standardowe, jak np. okres rozliczeniowy, właściwy urząd, czy informacje na temat podatnika, jak również informacje charakterystyczne dla potrzeb podatku VAT, z których wynika kwota do zapłaty lub do zwrotu.

W INFAKCIE DEKLARACJA VAT 7 UTWORZY SIĘ AUTOMATYCZNIE

Nie musisz znać zasad tworzenia deklaracji VAT 7 – wystarczy, że korzystasz inFakt.pl. W aplikacji stworzenie odpowiedniego dokumentu jest niezwykle proste i intuicyjne. W tym celu wystarczy:
  • wystawiać faktury przychodowe,
  • dodawać koszty firmowe.
Na podstawie tych danych, inFakt automatycznie stworzy zgodną z prawem deklarację VAT 7, na której znajdą się wyliczenia podatku VAT, w tym kwoty do zapłaty lub do zwrotu. Tak wygenerowaną deklarację można wydrukować i złożyć w urzędzie skarbowym.Jak wypróbować wspominane opcje? Po prostu załóż darmowe konto, a przyznamy Ci 30-dniowy okres próbny korzystania z Programu do Księgowości w inFakcie. W tym czasie przekonasz się, jak szybka, wygodna i intuicyjna usługa online.Deklaracja VAT 7 w programie do księgowości idealnie dopasowanym do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 380 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź za darmo!

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Prezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Pochodzący z Nowego Sącza, absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pierwsze "przedsiębiorcze szlify" zdobywał już od liceum. Chce pomagać innym przedsiębiorcom, aby prowadzenie księgowości było proste i bezproblemowe. Jego pasją jest tworzenie wartościowej organizacji, rozwijanie siebie i innych. Mąż Moniki i dumny tata Oli i Jeremiasza.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"