Program do KPiR

Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR) to tzw. uproszczona księgowość, na podstawie, której przedsiębiorcy rozliczają się z prowadzonej działalności. Wiele kwestii z tym związanych ułatwia odpowiedni program do KPiR. Na co konkretnie zwrócić uwagę przy jego wyborze?

KTO I KIEDY PROWADZI KPIR?

KPiR jest prostą i przejrzystą ewidencją, w której należy zapisywać zdarzenia gospodarcze zachodzące w firmie – przychody i koszty. Wzór Księgi Przychodów i Rozchodów ma formę tabeli, której poszczególne kolumny powinny zawierać ewidencję przychodów i rozchodów prowadzonej działalności. Podstawą zapisów w księdze są m.in. faktury (własne i otrzymane od kontrahentów), rachunki oraz dowody wewnętrzne.

Do prowadzenia KPiR mają prawo przedsiębiorcy, którzy opodatkowani są na zasadach ogólnych lub liniowo, a wysokość ich przychodu wraz z podatkiem VAT nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym 1,2 mln euro. W przeciwnym wypadku konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości.

Szukasz prostego i szybkiego programu do księgowości? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów!

Program do księgowości

Prowadź samodzielnie księgowość swojej firmy!

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

SPOSOBY PROWADZENIA KPIR

Prowadzenie KPiR nie jest szczególnie skomplikowane, dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się robić to samodzielnie. Księgę można prowadzić w wersji papierowej lub komputerowej. Wystarczy ściągnąć z wzór z Internetu lub kupić odpowiednie drugi akcydensowe.

Jednak przy ręcznym wypełnianiu dokumentacji łatwo się pomylić. Dodatkowo taka metoda jest czasochłonna. Wersja papierowa staje się więc powoli rzadkością ze względu na fakt, że wymaga orientacji w obowiązujących przepisach. Dlatego też powstały programy komputerowe do prowadzenia KPiR, które w znacznym stopniu ułatwiają prowadzenie księgowości firmy.

Wśród głównych zalet, jakie posiada program do KPiR można znaleźć:

 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • komfort pracy i wygodę,
 • zmniejszenie ryzyka popełnienia pomyłek, które mogły pojawiać się przy wersji papierowej KPiR.

PROGRAM DO KPIR – NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE?

Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na zakup programu komputerowego do prowadzenia KPiR to powinien zwrócić uwagę na to:

 • jak często pojawiają się aktualizacje programu,
 • czy aktualizację są darmowe czy odpłatne,
 • na ilu komputerach można zainstalować program,
 • czy w cenie oprogramowania uwzględniona jest pomoc serwisowa,
 • czy obsługa jest intuicyjna.

Odpowiednim rozwiązaniem jest tu Program do Księgowości inFakt.pl pozwalający prowadzić KPiR wygodnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

WYBIERZ INFAKT – TO ŚWIETNA OPCJA DLA TWOJEJ FIRMY

KPiR w inFakt to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chce w łatwy i przystępny sposób prowadzić księgowość swojej firmy. Aplikacja jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Użytkownik nie musi zastanawiać się, w której kolumnie wpisać daną operację księgową.

Posiadając Program do Księgowości wystarczy tylko określić charakter kosztu, wprowadzić dane i jego wartość, a aplikacja sama zaksięguje go w odpowiednim miejscu w KPiR. Ponadto korzystając z programu zawsze w razie potrzeby można zwrócić się o pomoc i uzyskać fachową poradę księgowej.

Wystarczy darmowa rejestracja na stronie inFakt, by przetestować aplikację i zobaczyć jak łatwo i bezproblemowo prowadzić KPiR. Program do Księgowości możesz testować aż przez 30 zupełnie dni za darmo. Sprawdź już dziś!

Program do księgowości idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 390 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl.

Program do księgowości

Prowadź samodzielnie księgowość swojej firmy!

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Wiceprezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą. Od początku kariery zawodowej pracował jako programista. Obecnie jest Dyrektorem Technologicznym działu IT (CTO). W życiu kieruje się słowam Michaela Douglasa – „It’s not about the money – it’s about the game”.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"