Prosty program księgowy

Rozliczenia księgowe wymagają stosowania prostych i sprawdzonych rozwiązań. W tym zakresie rynek oferuje wiele możliwości, zaczynając od najprostszej metody prowadzenia księgowości w formie papierowej, po skomplikowane moduły finansowe, rozliczające szeroki zakres czynności i różnorodne branże. Jednym z rozwiązań jest prosty program księgowy. 

Na jaką księgowość może się zdecydować przedsiębiorca?


Decyzja o sposobie prowadzenie księgowości jest jedną z najistotniejszych jaką przedsiębiorca musi podjąć wraz z rozpoczęciem działalności. Istnieją tutaj różne możliwości wyboru. Sposobem na uniknięcie błędów w rozliczeniach może być zatrudnienie księgowego.

To jednak najdroższy sposób prowadzenia księgowości wskazany przede wszystkim przy tzw. pełnej księgowości. W takim rozwiązaniu właściciel firmy nie musi zajmować się żadnymi aspektami księgowania operacji finansowych.

Przedsiębiorca może także przekazać księgowość w ręce biura rachunkowego, które wyręczy go w wielu kwestiach. Nie musi on choćby na własną rękę:

 • wypełniać i drukować KPiR,
 • wyliczać kwot podatków i składać deklaracji,
 • kontaktować się z urzędem skarbowym i ZUS-em,
 • przechowywać dokumentacji.
To rozwiązanie szczególnie polecane przedsiębiorcom, których działalność wymaga bardziej skomplikowanych rozliczeń. Inną możliwością prowadzenia księgowości jest prosty program księgowy. 

Prosty program księgowy dla Twojej firmy? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów!

 

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Samodzielne prowadzenie księgowości 


Właściciel firmy może zdecydować się samodzielnie prowadzić księgowość, jako że nie wymaga to żadnych kursów czy konkretnych dyplomów. Niezbędna może jednak okazać się orientacja w zmieniających się przepisach, które dotyczą tego tematu. 

Przedsiębiorca będzie również zobligowany do samodzielnego sporządzania i przechowywania dokumentacji. Takie prowadzenie księgowość bardzo ułatwia dedykowany program. Dzięki temu czas poświęcony na obowiązki z tym związane zajmuje jedynie kilka godzin w miesiącu.

Programy online czy offline – które lepsze?


Przede wszystkim istotne jest, by wybór nie padł na produkt skomplikowany, z którym problemy mają nawet księgowi, profesjonalnie zajmujący się rozliczaniem dużych podmiotów. Przedsiębiorca powinien zaufać prostym programom księgowym, pomocnym przy rozliczeniu firmy i odzwierciedlającym sytuację finansową jego firmy. 

Na rynku funkcjonują programy księgowe online, oferujące pomoc za pośrednictwem sieci oraz aplikacje offline, bazujące na produktach instalowanych na dysku twardym komputera. Oczywiście brak dostępu do sieci przemawiać mógłby za wyborem tych ostatnich. Obecnie jednak dostęp do sieci jest na tyle powszechny, że warto rozważyć zakup programu księgowego online.

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest zapisywanie danych na serwerze zewnętrznym, zabezpieczonym przed ich zniszczeniem lub utratą. Program księgowy offline nie zapewni pełnego bezpieczeństwa danych. Jeśli zatem nie są one zgrywane na zewnętrzne czytniki, to mogą ulec zniszczeniu bez możliwości powtórnego ich odtworzenia. 

Dostęp do księgowości online możliwy jest w zasadzie z każdego miejsca na świecie, w którym znajduje się Internet. Nie ma również ograniczenia, co do ilości stanowisk komputerowych pracujących na tym samym programie.

Program offline wymaga natomiast albo utworzenia sieci między obsługiwanymi komputerami, albo korzystania z niego wyłącznie na jednym komputerze. Większość aplikacji i programów wymaga od przedsiębiorcy wiedzy księgowej, znajomości przepisów i prawidłowego kwalifikowania kosztów. Tylko nieliczne z nich dają możliwość konsultacji, z pozwalających rozwiać wątpliwości w księgowaniu.

Prosty program księgowy? Przetestuj inFakt.pl


Szukasz odpowiedniego programu ułatwiającego księgowanie? inFakt pozwala prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów, ewidencję przychodów czy rejestr zakupów. Dzięki aplikacji można sporządzić deklarację podsumowującą transakcje wewnątrzwspólnotowe VAT-UE czy wystawiać faktury sprzedażowe. Dodatkowo program pozwala też rozliczać składki ZUS czy obliczyć zaliczki na podatek dochodowy na wzór deklaracji PIT-5, zarówno za okres miesiąca, jak i kwartału.

Księgowanie z inFaktem pozwala też zasięgnąć wiedzy eksperckiej online w zakresie działania programu. Księgowi doradzają również, w jaki sposób prowadzić rozliczenia i jak wykonywać poszczególne czynności. Dane wprowadzone do aplikacji nie mogą ulec zniszczeniu lub zagubieniu. Awaria komputera, wirus na dysku twardym czy po prostu brak prądu w mieszkaniu nie spowodują utraty zaksięgowanych operacji.

Zautomatyzowanie procesów powoduje, że inFakt stanowi prosty program księgowy. Przykładowo, jeśli przedsiębiorca sprzedaje towar, ma do wyboru jedną z kilku możliwości dokumentowania sprzedaży. Wystawiony dokument sprzedaży jest automatycznie rozliczany w rejestrze przychodów oraz w KPiR.

Prowadzący księgowość musi jedynie wprowadzić dane kontrahenta transakcji, oraz datę jej przeprowadzenia. Możliwe jest też wcześniejsze stworzenie bazy kontrahentów, z której można korzystać przy wystawianiu kolejnych dokumentów.

Wybierając Program do Księgowości przedsiębiorca ma możliwość za jej pomocą szybko i sprawnie:

 • wystawiać faktury przychodowe,
 • dodawać i edytować koszty firmowe,
 • generować KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry VAT,
 • sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS.
Załóż konto i wypełnij dane księgowe, aby przetestować Program do Księgowości. W ciągu 30 dni przekonasz się, że to szybka, wygodna i intuicyjna usługa online. 

Prosty program księgowy idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 320 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź koniecznie. 

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Prezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Pochodzący z Nowego Sącza, absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pierwsze "przedsiębiorcze szlify" zdobywał już od liceum. Chce pomagać innym przedsiębiorcom, aby prowadzenie księgowości było proste i bezproblemowe. Jego pasją jest tworzenie wartościowej organizacji, rozwijanie siebie i innych. Mąż Moniki i dumny tata Oli i Jeremiasza.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"