Samodzielne prowadzenie księgowości własnej firmy bywa kłopotliwe, dlatego zdecydowanie warto skorzystać z usług biura rachunkowego. Obecnie najciekawszą formą obsługi księgowej jest połączenie profesjonalnego zespołu księgowych z dostępem do aplikacji online. Biuro rachunkowe online dostosowuje się do potrzeb przedsiębiorcy.
Księgowość dostępna przez Internet jest niezwykle wygodna, ponieważ przedsiębiorca ma stały dostęp do rozliczeń finansowych i dokumentów na dowolnym komputerze podłączonym do sieci. Rozliczenia dokonywane są za pomocą wygodnego programu księgowego. Taka usługa ma dwie wersje:
Biuro rachunkowe online.
Samodzielna księgowość w programie online.
W pierwszej wersji, zespół profesjonalnych księgowych dba o księgowanie kosztów, poprawność rozliczeń, generowanie i składanie deklaracji, wysokość składek ZUS, czy też właściwe zapisy w KPiR. Przedsiębiorca może w dowolnym momencie sprawdzać działania księgowych, ponieważ na stały dostęp do programu online. Używa go także do wystawiania faktur przychodowych.W drugiej opcji właściciel firmy korzysta z programu online na własną rękę. Oznacza to, że samodzielnie wprowadza i opisuje koszty, sporządza dokumentację, kontaktuje się z urzędami i dba o poprawność rozliczeń. Wymaga to samodzielnego śledzenia przepisów i przeznaczone jest tylko dla tych osób, które dysponują przynajmniej kilkoma godzinami czasu w miesiącu.
Zleć księgowość swojej firmy
Przetestuj za darmo aplikację inFakt.
KSIĘGOWOŚĆ Z DOSTĘPEM DO PROGRAMU ONLINE – DLACZEGO WARTO?
Część przedsiębiorców wybiera księgowość w biurze rachunkowym, które nie zapewnia stałego dostępu do danych finansowych klienta. W tym modelu przedsiębiorca oddaje całość rozliczeń księgowych i dokumentacji w ręce biura i nie ma więcej do nich dostępu – chyba że na szczególną prośbę.
Co za tym idzie, właściciel firmy nie może wówczas analizować przychodów i kosztów, drukować KPiR w dowolnym momencie, wystawiać faktur przychodowych i pobierać skanów faktur kosztowych.Tym samym, klient biura nie wie tak naprawdę czym księgowi się zajmują oraz nie ma świadomości, czy wykonują swoją pracę poprawnie. W odpowiedzi na te problemy powstała opcja księgowości w biurze rachunkowym z dostępem online. W tej wersji usługi, przedsiębiorca ma dostęp do programu księgowego przez Internet, w którym może:
wystawiać faktury przychodowe,
pobierać skany faktur kosztowych,
drukować KPiR i wszelkie inne ewidencje,
analizować kwoty przychodów i kosztów, aby dokonywać korzystnych decyzji zakupowych.
Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż księgowość prowadzona przez standardowe biuro rachunkowe lub wykonywana samodzielnie.
BIURO RACHUNKOWE ONLINE – POZNAJ ZALETY INFAKT
inFakt oferuje księgowość, która odpowiada na potrzeby przedsiębiorców. Profesjonalne biuro rachunkowe zapewnia pełen komfort, program online pozwala wystawiać faktury i pobierać skany faktur kosztowych, a dokumenty przyjmowane są w postaci skanów elektronicznych. Oto w jaki sposób nowoczesność wkracza do branży księgowej!Dlaczego powinieneś oddać swoje rozliczenia księgowym inFakt? Oto 3 twarde fakty:
1. Certyfikowane biuro rachunkowe
inFakt zapewnia Ci pełen komfort prowadzenia biznesu, ponieważ przejmuje odpowiedzialność za pełnię rozliczeń: prowadzi KPiR, sporządza dokumentacje, składa za Ciebie deklaracje i reprezentuje Cię przed urzędami. Dzięki temu masz święty spokój i zajmujesz się tym, co dla Ciebie najważniejsze – prowadzenie firmy. Aby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa, inFakt posiada ubezpieczenie oc na kwotę znacznie przewyższającą wymaganą.
2. Wsparcie merytoryczne na najwyższym poziomie
Gdy korzystasz z usługi księgowej, księgowi inFakt służą Ci wsparciem. Możesz z niego korzystać od 7 do 22 w tygodniu oraz od 9 do 17 w soboty. To bardzo długi czas, w trakcie którego uzyskasz odpowiedzi na pytania i wątpliwości dotyczące podatków, księgowości, prawa i prowadzenia biznesu.Oprócz tego księgowi pomagają Ci z własnej inicjatywy. Regularnie kontaktują się z Tobą i proponują korzystne rozwiązania biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i wiedzę o Twojej branży. Dzięki temu podatki będą stanowiły mniejsze obciążenie.
3. Program księgowy online
Każdy klient księgowości uzyskuje dostęp do konta w programie do księgowości. Na swoim koncie można wystawiać faktury przychodowe, sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS do zapłaty oraz numery kont do przelewów, analizować kwoty przychodów i kosztów, czy drukować KPiR. To wygodne i intuicyjne narzędzie pomoże Ci w dbaniu o finanse Twojej firmy!Zerwij z księgowością, która zajmuje czas i stanowi nieustanny kłopot, za który w dodatku płacisz. Przejdź na inFakt, który oferuje księgowość dostosowaną do Twoich potrzeb – naprawdę warto!
Biuro Rachunkowe
Szukasz więcej informacji na temat: Biuro rachunkowe online?
Niemal wszystkie umowy o dzieło zawarte po 1 stycznia 2021 będą podlegały obowiązkowemu zgłoszeniu do ZUS. Obowiązek zgłoszenia leży po stronie zleceniodawcy, a samego zgłoszenie należy wykonać na formularzu RUD.
W kwietniu 2020 wyszło rozporządzenie Ministerstwa Finansów, na mocy którego możliwe jest stosowanie paragonów elektronicznych. Przedsiębiorcy, którzy chcą wydawać e-paragony muszą mieć m.in. kasę fiskalną online. Zobacz, jakie inne warunki muszą spełnić.
Zobacz, czym jest e-paragon. Od kiedy obowiązuje i czy każdy sprzedawca może wystawiać paragony w formie elektronicznej? Czy konieczne jest posiadany kasy fiskalnej online? Przeczytaj nasze kompendium wiedzy na temat e-paragonów.
W związku z epidemią koronawirusa rząd zdecydował się przesunąć termin wdrożenia kas rejestrujących online. Zobacz, jaki jest aktualny harmonogram wprowadzania kas fiskalnych online i co musisz zrobić, żeby dostać ulgę na zakup kasy.
Zgodnie z przepisami, niektóre branże są juz w tej chwili zobowiązane do używania kas fiskalnych online a inne będą musiłały się w nie zaopatrzyć. Zobacz, jakiego rodzaju działalność trzeba ewidencjonować za pomocą kas rejestrujących online i jaka kara grozi za brak kasy online.
W 2019 rząd wprowadził inicjatywę, której zadaniem jest wsparcie Polaków w gromadzeniu dodatkowych pieniędzy na zaspokojenie potrzeb, gdyby okazało się, że emerytura jest niewystarczająca. Już w ubiegłym roku największe firmy zostały zobligowane do wdrożenia PPK. Docelowo prawie wszyscy pracodawcy (są drobne wyjątki od tej powinności) będą musieli składać się na oszczędności zatrudnionego. Czy możliwa jest […]
Pracownicze Palny Kapitałowe to program, w którym zatrudnione osoby oszczędzają na swoją przyszłość. Począwszy od 2019 r. stopniowo muszą przystępować do niego kolejne przedsiębiorstwa. Sprawdź, kiedy Twoja firma będzie musiała zawrzeć umowę o prowadzenie PPK.
Czy wiesz, czym jest płynność finansowa i jak ją zmierzyć? Czym różnią się pojęcia płynności bieżącej, szybkiej i natychmiastowej? Jeżeli prowadzisz działalność musisz koniecznie zapoznać się z artykułem.
Czy wiesz, czym jest płynność finansowa i jak ją zmierzyć? Czym różnią się pojęcia płynności bieżącej, szybkiej i natychmiastowej? Jeżeli prowadzisz działalność musisz koniecznie zapoznać się z artykułem.
Od 1 października wejdzie w życie rozporządzenie o nowej strukturze JPK. Pośród kilku nowych obowiązków, znajduje się konieczność umieszczania kodów grup towarowych GTU. Dowiedz się, czy towary, które sprzedajesz, znajdują się na liście grup towarowych.
Firmy, które prowadzą pełne księgi rachunkowe muszą co roku składać sprawozdanie finansowe. Sprawozdanie sporządza się na dzień bilansowy, wyceniając aktywa i pasywa i ustalając wynik finansowy. Zobacz, z jakich elementów składa się ten raport i jak wydłużono terminy w 2020 na przygotowanie i zatwierdzenie dokumentu.
Wirtualne kasy fiskalne wkrótce będą obowiązkowe dla wszystkich. W 2020 weszło rozporządzenie dotyczące branż, które już dobrowolnie mogą ich używać. Zobacz, które firmy mogą ewidencjonować sprzedaż online.
Za jakie usługi trzeba odprowadzać podatek u źródła? Na czym polega należyta staranność? Czy certyfikat rezydencji podatkowej jest wystarczający, aby uniknąć obowiązku płacenia świadczenia i co ma się w tej kwestii zmienić w 2020? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.
Prawie każdy przedsiębiorca korzysta ze środowiska, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czy dotyczy nas opłata środowiskowa. Z tekstu dowiesz się też, do jakiej kwoty nie trzeba jej uiszczać oraz co to jest sprawozdanie środowiskowe.
Zatrudnienie pracownika z innego kraju wiążę się z kilkoma dodatkowymi obowiązkami. Jednym z nich jest konieczność złożenia druku IFT-1/IFT-1R. Kiedy składa się taką deklarację i co ma wspólnego z tematem certyfikat rezydencji podatkowej? Z artykułu dowiesz się więcej!
Które firmy muszą zarejestrować się w BDO? Ile kosztuje wpis i co grozi za jego brak? Rejestr o odpadach w 2020 przeszedł kilka zmian, a kolejne go czekają. Przeczytaj i sprawdź, czy dotyczy to Ciebie.
Rejestracja w BDO to obowiązek firm, które m.in. wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach, oleje, opony, baterie lub akumulatory. Zobacz, czy Twoją firmę też należy wpisać do rejestru i jak uzyskać taki wpis.
Dla użytkowników Bazy Danych Odpadowych jest teraz gorący czas. Przedsiębiorstwa, które nie zarejestrowały się w niej do końca 2019 r. teraz mogą zapisywać się wyłącznie elektronicznie. Jak złożyć wniosek do BDO? Na co zwrócił uwagę? O tym przeczytasz w artykule? Czym jest Baza Danych Odpadowych? BDO jest systemem informatycznym utworzonym na podstawie przepisów ustawy z […]
Deklaracja środowiskowa (nazywana też zeznaniem, sprawozdaniem albo informacją o korzystaniu że środowiska) to jedna z powinności wielu przedsiębiorców. Do sporządzania zeznań zobowiązani są właściciele firm, którzy w jakiś sposób korzystają ze środowiska. Definicja „korzystania ze środowiska” obejmuje prozaiczne i codzienne czynności, dlatego prawie każdy przedsiębiorca korzysta ze środowiska i tym samym musi przygotowywać deklaracje. Co […]
BDO czyli Baza Danych Odpadowych to internetowy rejestr firm wytwarzających produkty, produkty w opakowaniach albo wytwarzających odpady lub gospodarujących nimi. Zgodnie z ustawą, firmy zajmujące się powyższą działalnością, muszą złożyć wniosek o rejestrację w BDO. Jednakże sporo przedsiębiorców ma kłopot, aby rozpoznać, czy ich profil działalności podlega pod wpis do BDO. Jeżeli sam jesteś wśród […]
Obowiązek opłacania ZUS dotyczy wszystkich właścicieli firm. Ci, którzy zarabiają najmniej, mogą liczyć na ulgi. Jeżeli zastanawiasz się, jak wygląda kwestia tych zwolnień, płaci się ZUS od przychodu czy od dochodu, zapoznaj się z tym artykułem.
W niektórych przypadkach przedsiębiorcy muszą korzystać z rachunku firmowego. Kiedy takie konto się przydaje? Kiedy można zrobić przelew z rachunku osobistego? Rachunek firmowy vs. własny rachunek ROR - dowiedz się, w jakich sytuacjach możesz skorzystać z tych kont bankowych.
Od 1 lutego 2020 obowiązuje nowa ulga Mały ZUS plus. Dzięki temu zwolnieniu przedsiębiorcy, którzy mają niewielkie dochody, mogą płacić obniżone składki. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić i komu przysługuje ZUS+.
Dropshipping może być szansą na sukces dla przedsiębiorców, którzy nie chcą zamrażać kapitału i nie mają własnego magazynu. Jednakże sprzedaż w tym modelu niesie za sobą też kilka wad. Poznaj wszystkie zalety i wady dropshippingu.
Przedsiębiorco, czy wiesz kiedy zastosować mechanizm podzielonej płatności? Przy jakich transakcjach split payment jest obowiązkowy? Skąd wziąć numer rachunku VAT i jak wykonać przelew? Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu.
Spis z natury to obowiązek niektórych przedsiębiorców. Zobacz, czy Ciebie też dotyczy. Dowiedz się, jak przeprowadzić remanent i które towary w nim uwzględnić.
Przepisy, które weszły w życie 1 sierpnia 2019 r., wprowadziły tzw. zerowy PIT dla młodych. Ulga ucieszyła młode osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zlecenie i innych, gdyż dzięki zwolnieniu, wiele z nich może liczyć na wyższe wynagrodzenie otrzymane „do ręki”. Do którego życia przysługuje PIT dla młodych? Czy wiek to jedyne kryterium? Jak […]
Jak wygenerować mikrorachunek podatkowy i które podatki na niego wpłacać? Gdzie odprowadzać zaliczkę na podatek pracownika i co zrobić po zamknięciu działalności gospodarczej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
Jednym z najczęstszych pytań przedsiębiorców, jest pytanie o to, do kiedy złożyć JPK VAT. W artykule wypisaliśmy terminy graniczne do złożenia JPK VAT w 2020. Napisaliśmy, co grozi za niezłożenie pliku i jak można próbować uniknąć kary.
Jakie są stawki ryczałtu w 2020 r. i kto może z nich skorzystać? Ile wynosi limit, żeby móc przejść na ryczałt kwartalny? Prowadzisz firmę na ryczałcie, a chcesz ją przenieść na współmałżonka? Przeczytaj, co powinieneś wiedzieć na ten temat.
W artykule wyjaśniamy, jak wygenerować indywidualny rachunek podatkowy. Czy ma mikrorachunek wpłaca się tylko PIT, CIT i VAT? Co z pozostałymi podatkami? Na czyj numer przelewać zaliczki na PIT pracowników? W tekście znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
Podatniku, tutaj przeczytasz, kiedy korekta JPK VAT dotyczy Ciebie. Czy wystawienie każdej faktury korygującej wymaga skorygowania pliku? Jaka kara finansowa grozi za przesłanie JPK VAT z błędami? Z artykułu wszystkiego się dowiesz.
Jeżeli prowadzisz działalność i chcesz się rozliczać na zasadzie ryczałtu, to przeczytaj tekst. W artykule wyjaśniamy, dla kogo jest dostępny zryczałtowany podatek dochodowy i jakie są stawki. Czy na pewno nie można nic odliczać od przychodu? Tego dowiesz się z publikacji.
Artykuł zainteresuje wszystkich płatników VAT, ponieważ przedstawia sytuację z JPK VAT od lipca 2020 r. Co zmiany oznaczają dla przedsiębiorców? Jakie nowe dane będzie trzeba raportować? Przeczytaj, jeżeli prowadzisz firmę.
W artykule wyjaśniamy, czym różni się przychód od dochodu. Dlaczego wysokie przychody nie zawsze świadczą o dobrej kondycji finansowej firmy? Czym są koszty uzyskania przychodu i jak je dokumentować? Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu.
Co to jest Jednolity Plik Kontrolny i dlaczego wysyłamy go do organów podatkowych? Jakie są inne, obok najbardziej znanego JPK_VAT, struktury JPK? Ile czasu fiskus musi dać firmie na sporządzenie JPK na żądanie? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
Przeczytaj artykuł, jeżeli interesuje Cię tematyka JPK VAT. Jak wygląda struktura pliku i jakie informacje zawiera? Kiedy przesłać plik, aby się nie spóźnić? Jakie zmiany w związku z JPK VAT nastąpią od lipca 2020? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tekście.
Przedsiębiorcy muszą podjąć wiele ważnych wyborów dotyczących firmy, w tym ten dotyczący księgowości, którą najwygodniej zlecić do biura rachunkowego. W trakcie prowadzenia firmy może jednak okazać się, że zmiana księgowej jest niezbędna. Co wtedy?
Biuro Rachunkowe dla Ciebie! Profesjonalne Biuro Rachunkowe ONLINE. Skorzystaj z biura rachunkowego przez Internet z profesjonalnym wsparciem księgowych.
Zmieniające się przepisy podatkowe wymagają trzymania ręki na pulsie. Kiedyś w firmie samodzielnie dbała o to księgowa, a przedsiębiorcy jedynie dostarczali jej dokumentację – nie mieli wglądu w jej pracę
Prowadzenie księgowości firmy to odpowiedzialne zadanie wymagające zarówno odpowiedniego przygotowania merytorycznego jak i technicznego. Może więc okazać się, że wybrane biuro rachunkowe nie spełnia wymagań przedsiębiorcy. Co wówczas zrobić? W jaki sposób zmienić biuro rachunkowe?
Księgowa przez Internet to świetne rozwiązanie dla zabieganych przedsiębiorców, a szczególnie dla tych, którzy cenią szybkość i dostępność księgowości online.
Przedsiębiorca może zdecydować o outsourcingu usług księgowych. W tym przypadku, wszelkie zobowiązania dotyczące księgowości jego firmy są przerzucone na zewnętrzny podmiot – biuro rachunkowe.