Biuro Rachunkowe
w Olsztynie

tel.: 718 811 040

biuro.olsztyn@infakt.pl 

Sprawdź możliwości, które daje Twojej firmie inFakt. Obsługa przez samodzielnie wybranego księgowego i aplikacja do fakturowania i współpracy z księgowym w cenie. Poznaj opinie naszych klientów.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Sprawdź

Sprawdź nasze usługi w Olsztynie

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferta biura rachunkowego w Olsztynie plus darmowa aplikacja księgowa mobile
oraz www

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa z Olsztyna dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowych
z Olsztyna

Samodzielnie wybrany księgowy lub księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
jeżdzenia po Olsztynie

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Olsztynie

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jaki masz wybór biur rachunkowych
w Olsztynie? Jak wygląda porównanie klasycznego biura z księgowością w inFakcie?

Być może co miesiąc ponosisz koszty dojazdu, żeby dostarczyć potrzebne faktury do biura rachunkowego. Może nie masz też bieżącego dostępu do dokumentacji księgowej swojej firmy.

Zapoznaj się z porównaniem klasycznego biura rachunkowego z nowoczesną księgowością dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Prowadzisz PKPiR i nie wiesz jak rozliczać zaliczki na podatek dochodowy? Sprawdź jakie masz możliwości.

Osoba zakładająca jednoosobową działalność gospodarczą musi wypełnić i złożyć do urzędu miasta lub gminy wniosek CEIDG-1, w którym należy wybrać formę opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych. Jeżeli stosujesz zasady ogólne lub podatek liniowy i prowadzisz PKPiR masz obowiązek odprowadzać do urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy. Częstotliwość wpłaty zaliczek jest miesięczna lub kwartalna. Zobowiązanie należy uregulować do 20-stego dnia miesiąca następującego po miesiącu lub kwartale, za który dokonujesz wpłaty.

inFakt udziela pomocy przy zakładaniu firmy oraz kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Sposób wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy

Zaliczkę na podatek dochodowy zarówno przy skali podatkowej jak i podatku liniowym wylicza się narastająco. Oznacza to, że dokonując stosownych obliczeń należy wziąć pod uwagę dane od początku roku.

Zaliczkę na podatek dochodowy według skali podatkowej (do chwili przekroczenia pierwszego progu podatkowego) wylicza się według wzoru:

1. Przychód od początku roku – koszty od początku roku = dochód 2. Dochód – suma zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne = dochód do opodatkowania. 3. Dochód do opodatkowania zaokrąglamy do pełnych złotych, tworząc podstawę opodatkowania. 4. Podstawa opodatkowania x 18% – 556,02 zł (kwota wolna od podatku) = podatek od początku roku. 5. Podatek – suma odliczonych składek na ubezpieczenie zdrowotne (7,75% od podstawy) = podatek liczony od początku roku. 6. Podatek liczony od początku roku – zaliczki zapłacone w poprzednich miesiącach = zaliczka za dany miesiąc/kwartał. 7. Zaliczkę za dany okres rozliczeniowy zaokrągla do pełnych złotych = kwota do wpłaty..

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy liniowo jest analogiczne, z uwzględnieniem podatku w wysokości 19% i brakiem możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku, a mianowicie:

1. Przychód od początku roku – koszty od początku roku = dochód 2. Dochód – suma zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne = dochód do opodatkowania. 3. Dochód do opodatkowania zaokrąglamy do pełnych złotych, tworząc podstawę opodatkowania. 4. Podstawa opodatkowania x 19% = podatek od początku roku. 5. Podatek – suma odliczonych składek na ubezpieczenie zdrowotne (7,75% od podstawy) = podatek liczony od początku roku. 6. Podatek liczony od początku roku – zaliczki zapłacone w poprzednich miesiącach = zaliczka za dany miesiąc/kwartał. 7. Zaliczkę za dany okres rozliczeniowy zaokrągla do pełnych złotych = kwota do wpłaty.

Zaliczkę należy opłacić tylko za okresy rozliczeniowe, w których powstanie obowiązek podatkowy. Jeżeli w danym miesiącu/kwartale koszty przewyższą przychody to takiego obowiązku nie będzie. Potrzebujesz pomocy w rozliczeniu podatku dochodowego? Zapraszamy do kontaktu.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkowe Księgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowa Różnie Tak
Obszar działania Działa tylko w 1 miejscu Działa na terenie całego kraju
Godziny pracy W większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17 Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowania Dopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłacenia Codziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowej Osobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowego Dokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługuje Biuro rachunkowe może zmienić Ci księgową Tylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania faktur Konieczne użycie osobnego programu do wystawiania faktur Aplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowych Dostęp tylko w biurze księgowym Dostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów
Zamknij