Biuro Rachunkowe
w Częstochowie

tel.: 718 811 017

biuro.czestochowa@infakt.pl 

Szukasz zaufanego biura rachunkowego w Częstochowie? Zapoznaj się z ofertą nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Oprócz usług księgowych otrzymujesz aplikację do fakturowania i współpracy z wybranym księgowym. Zobacz opinie naszych Klientów.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebieSprawdź

Sprawdź nasze usługi
w Częstochowie

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferujemy biuro rachunkowe w Częstochowie oraz darmową aplikację www oraz mobile

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa lub księgowy z Częstochowy dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane
Aplikacja www oraz mobile<br> są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowego
z Częstochowy

Samodzielnie wybierasz księgowego lub księgową, która poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
jeżdzenia po Częstochowie

Zapomnij o staniu w korkach zawożąc dokumenty do swojej księgowej – wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Częstochowie

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Korzystaj z porad dedykowanej księgowej lub księgowego. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jakie są możliwości współpracy z biurem rachunkowym
w Częstochowie?

Co miesiąc możesz poświęcać czas i ponosić koszty dojazdu, żeby dostarczyć potrzebne faktury. Możesz nie mieć bieżącego dostępu do dokumentacji księgowej swojej firmy (na pewno nie w weekend).

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego z nowoczesną księgowością dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Zakładasz firmę lub prowadzisz działalność gospodarczą i zastanawiasz się, czy musisz mieć ewidencję środków trwałych?

Jednym z obowiązków przedsiębiorców rozliczających się w oparciu o PKPiR lub ryczałtem jest prowadzenie ewidencji środków trwałych. Bez względu na formę opodatkowania środki trwałe podlegają amortyzacji, która odzwierciedla ich stopniowe zużycie.

Składniki majątku będące własnością lub współwłasnością przedsiębiorcy, których wartość przekracza 3 500 zł netto stanowią środki trwałe. W sytuacji, gdy spodziewasz się korzystać z nich w działalności przez okres krótszy niż rok, nie należy wprowadzać ich do ewidencji środków trwałych.

inFakt udziela pomocy przy zakładaniu firmy oraz służy wsparciem przy pytaniach o środki trwałe. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Amortyzacja a forma rozliczenia

Wprowadzone do majątku firmowego środki trwałe zużywają się, a ich wartość maleje. Dlatego po przyjęciu środka trwałego do użytkowania w firmie przedsiębiorca ma obowiązek wybrać metodę i stawkę amortyzacji.

Rozliczenie w oparciu o PKPiR w połączeniu z wysokimi odpisami amortyzacyjnymi może przynieść spore korzyści finansowe. Całkowita wartość środka trwałego zostaje bowiem ujęta jako koszt podatkowy. W zależności od wybranej metody i przyjętej stawki amortyzacji zaliczki na podatek dochodowy obniżane są z różnym rozłożeniem w czasie. Odpisów amortyzacyjnych dokonuje się do momentu pełnego zrównania wartości początkowej środka trwałego z sumą tych odpisów, o ile składnik majątku w dalszym ciągu jest ujęty w ewidencji. Może się bowiem zdarzyć, że wcześniej zostanie sprzedany, przekazany na cele prywatne lub zlikwidowany z innych powodów.

Ryczałtowcy również prowadzą ewidencję środków trwałych i są zobowiązani do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wprowadzonych składników majątku. Wybór tej formy opodatkowania wyklucza z wielu przywilejów, jednym z nich jest obniżanie przychodów o koszty jego uzyskania przy obliczaniu dochodu. Oznacza to, że wydatki na zakup nowych środków trwałych i ulepszenie nabytych lub wytworzonych wcześniej nie wpłyną na wartość podatku dochodowego do zapłaty.

Reasumując, można stwierdzić, że wybór formy opodatkowania powinien być poprzedzony analizą dostępnych możliwości. Fakt, że czynności jakie świadczysz w ramach prowadzonej działalności podlegają pod ryczałt nie jest jedynym kryterium. Czasem wybór zasad ogólnych albo podatku liniowego jest korzystniejszy, choć na pierwszy rzut oka stawka podatku o tym nie świadczy. Jeżeli ponosisz duże koszty, inwestujesz w zakup nowych środków trwałych, potrzebujesz w firmie dużo nowoczesnych i drogich maszyn to może warto rozważyć inną formę opodatkowania.

Jeżeli nasunęły Ci się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące środków trwałych, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy przy rozliczeniu środka trwałego i innych kwestiach, a także założymy za Ciebie działalność.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkowe Księgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowa Różnie Tak
Obszar działania Działa tylko w 1 miejscu Działa na terenie całego kraju
Godziny pracy W większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17 Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowania Dopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłacenia Codziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowej Osobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowego Dokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługuje Biuro rachunkowe może zmienić Ci księgową Tylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania faktur Konieczne użycie osobnego programu do wystawiania faktur Aplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowych Dostęp tylko w biurze księgowym Dostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów
Zamknij