Biuro Rachunkowe w Piekarach Śląskich

tel.: 32 630 48 40

info@infakt.pl

Chcesz zlecać usługi księgowe w Piekarach Śląskich? Twoim optymalnym biurem rachunkowym jest inFakt. Wybierz dopasowaną do Twojej branży księgową. Otrzymasz za darmo cenioną aplikację do wymiany dokumentów i fakturowania. Poznaj opinie naszych Klientów.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Piekarach Śląskich

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferta biura rachunkowego
w Piekarach Śląskich plus darmowa aplikacja mobile i www

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa z Piekar Śląskich dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
z Piekar Śląskich

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury
bez przejeżdżania przez
Piekary Śląske

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Piekarach Śląskich

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie jak daleko od biura inFaktu mieszkasz, korzystaj na bieżąco z pomocy osobistej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jaki masz wybór biur rachunkowych
w Piekarach Śląskich?

W Piekarach Śląskich działają liczne biura godne zaufania, które od wielu lat obsługują stałych klientów. Może co miesiąc będziesz musiał odwozić dokumenty rezygnując w tym czasie z pracy. Do kompletu dokumentacji księgowej zamkniętej w segregatorach nie będziesz miał na bieżąco dostępu, na pewno nie w weekendy i po 18:00.

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie masz pewności, czy Twoje składki wpłacane do ZUS-u są poprawnie księgowane? Podpowiadamy.

Przedsiębiorcy zobowiązani są do płacenia składek społecznych i składki zdrowotnej. Sposoby rozliczania tych składek w działalności różnią się między sobą. Składki społeczne obejmują następujące ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne i płacone jest na wypadek choroby lub macierzyństwa. Pozostałe składki są obowiązkowe.

Składka zdrowotna jest obowiązkowa dla przedsiębiorców, często w przypadku uzyskiwania dochodów z różnych źródeł opłacana jest odrębnie dla każdego z nich. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Składki ZUS – rozliczenie składek społecznych i składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy opłacają składki społeczne od zadeklarowanej kwoty, która nie może być niższa niż z góry ustalona podstawa. Minimalną podstawą wymiaru opłacania składek społecznych jest 60% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Natomiast maksymalna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne (w tym ubezpieczenie chorobowe) wynosi 250 % prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Jeżeli dopiero zaczynasz prowadzenie własnej działalności gospodarczej, w ciągu ostatnich 60 miesięcy kalendarzowych przed rozpoczęciem działalności nie prowadziłeś firmy oraz nie będziesz świadczył usług na rzecz byłego pracodawcy (o podobnym charakterze jak tych, które świadczyłeś w ramach umowy o pracę) to przysługuje Ci preferencyjny ZUS. Jest to przywilej opłacania niższych składek przez pełne 24 miesiące. Wówczas minimalną podstawę wymiaru składek społecznych stanowi zadeklarowana kwota nie niższa niż 30% kwoty minimalnego wynagrodzenia.

Podstawa wymiaru opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne to 75% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, łącznie z wypłatami z zysku za IV kwartał. Opłacanie składek jest obowiązkowe, ale przedsiębiorcy rozliczający się w oparciu o PKPiR lub ryczałtem mają prawo do odliczenia kosztów z nimi związanych.

Składki na ubezpieczenia społeczne możemy rozliczyć na dwa sposoby: odjąć je od dochodu, albo ująć je jako koszty uzyskania przychodów. Oba dostępne sposoby implikują takie same oszczędności, dlatego do przedsiębiorcy należy wybór jak woli rozliczać składki społeczne. Jedyną różnicą może być rozliczenie tych składek przy osiągniętej stracie z tytułu działalności. Ujęcie składek społecznych w kosztach podatkowych może bowiem powiększyć stratę z działalności, którą można rozliczyć w kolejnych latach. Takiej możliwości nie daje odliczenie składek od dochodu.

Zarówno składki społeczne jak i składkę zdrowotną możemy rozliczyć dopiero w momencie jej faktycznego opłacenia. Oznacza to, że jeżeli składki za styczeń zapłaciłeś na początku lutego (termin upływa 10-tego lub 15-stego lutego w zależności od tego, czy opłacasz składki tylko za siebie czy również za pracownika albo osobę współpracującą) to możesz ją uwzględnić dopiero w rozliczeniu zaliczki na podatek dochodowy za miesiąc luty. Obowiązkowa jest jeszcze jedna składka na Fundusz Pracy, ale tylko dla przedsiębiorców opłacających duży ZUS. Koszty z nią związane możemy ująć dowodem wewnętrznym jako koszt uzyskania przychodów.

Składkę zdrowotną możesz odliczyć od podatku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że masz obowiązek opłacać 9% podstawy wymiaru, natomiast odliczeniu podlega tylko 7,75% podstawy wymiaru. Pozostałe 1,25% jest wydatkiem, którego nie można odliczyć ani od podatku, ani od dochodu.

Jeżeli masz wątpliwości przy rozliczeniu składek płaconych do ZUS-u zapraszamy do kontaktu. Pomożemy w prawidłowym odliczeniu składek.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkoweKsięgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowaRóżnieTak
Obszar działaniaDziała tylko w 1 miejscuDziała na terenie całego kraju
Godziny pracyW większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowaniaDopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłaceniaCodziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowejOsobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowegoDokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługujeBiuro rachunkowe może zmienić Ci księgowąTylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania fakturKonieczne użycie osobnego programu do wystawiania fakturAplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowychDostęp tylko w biurze księgowymDostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów

Zamknij