Biuro Rachunkowe
w Środzie Wielkopolskiej

tel.: 61 880 35 74

info@infakt.pl

Niezależenie od wielkości prowadzonej działalności gospodarczej, każdy przedsiębiorca skorzysta na nowoczesnej księgowości w swojej firmie oszczędzając czas i optymalizując koszty. Jesteśmy w tym specjalistami. Poznaj ofertę inFaktu oraz opinie o nas.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Środzie Wielkopolskiej

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferta biura rachunkowego w Środzie Wielkopolskiej plus darmowa aplikacja mobile i www

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa ze Środy Wielkopolskiej dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
ze Środy Wielkopolskiej

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
dojazdów przez Środę Wielkopolską

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Środzie Wielkopolskiej

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie w jakiej dzielnicy mieszkasz, korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Co masz do wyboru wśród biur rachunkowych w Środzie Wielkopolskiej?

Jest wiele biur godnych zaufania, które od wielu lat obsługują stałych klientów. Może co miesiąc będziesz musiał odwozić dokumenty rezygnując w tym czasie z pracy. Do kompletu dokumentacji księgowej zamkniętej w segregatorach nie będziesz miał na bieżąco dostępu, na pewno nie po 18:00 i w weekendy.

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Potrzebujesz pomocy rodziny przy prowadzeniu działalności? Sprawdź jakie masz możliwości.

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą często zachodzi potrzeba zatrudnienia członka rodziny. W zależności od tego jaki jest rodzaj pokrewieństwa pomiędzy przedsiębiorcą, a osobą, którą zatrudnia różne będą zobowiązania wobec ZUS-u.

Korzystając z pomocy najbliższej rodziny trzeba bowiem sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z osobą współpracującą. Jest to termin używany tylko w stosunku do rozliczenia z ZUS-em.

Sformułowanie "osoba współpracująca" budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców. inFakt pomoże Ci z prawidłowym zgłoszeniem członka rodziny do ZUS-u i późniejszym rozliczeniem. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Działalność gospodarcza a zatrudnianie rodziny

Aby członek rodziny mógł być uznany za osobę współpracującą musi jednak spełnić określone warunki. Co ciekawe, jako współpraca przy prowadzeniu działalności może zostać uznana każda pomoc przy jej wykonywaniu, niezależnie od wymiaru czasu pracy. Decydujące znaczenie ma więc stopień pokrewieństwa i fakt pozostawania we wspólnym gospodarstwie domowym.

Osobami współpracującymi są: małżonek, dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodzice, macocha, ojczym oraz osoby przysposabiające, które pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym oraz współpracują przy prowadzeniu firmy. Przedsiębiorca może zatrudniać członka rodziny nieformalnie, czyli bez podpisywania jakiejkolwiek umowy lub na podstawie umowy o pracę czy zlecenie.

Samo przystąpienie członka rodziny do wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z firmą rodzi obowiązek uznania jej jako osoby współpracującej. Niezależnie od tego, czy osoba współpracuje bezumownie czy na podstawie umowy o pracę (nawet na niepełny etat) przedsiębiorca ma obowiązek opłacać za nią składki od takiej samej podstawy jak za siebie. Jeżeli została podpisana umowa o pracę to nie odprowadzamy składek jak z umowy o pracę (niezależnie od wynagrodzenia), składki ZUS płacone są zawsze jak za osobę współpracującą. Dodatkowo osobie współpracującej nie przysługuje mały ZUS, nawet jeżeli przedsiębiorca ma prawo do płacenia preferencyjnych składek, to za członka rodziny zapłaci duży ZUS.

Jeżeli natomiast podpiszemy z taką osobą umowę zlecenie to w kwestii ZUS-u zastosowanie mają przepisy dotyczące zleceniobiorcy. W przypadku zawierania umów cywilnoprawnych nie traktujemy członka rodziny jak osoby współpracującej i opłacamy składki ZUS zgodnie z zasadami dotyczącymi umów cywilnoprawnych. Oznacza to, że składki opłacane są od takiej podstawy jaka jest na umowie. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność przy sporządzaniu takiej umowy, rządzi się ona bowiem swoimi prawami i musi spełniać pewne wymogi. Treść umowy i okoliczności wykonywania czynności na podstawie umowy zlecenie muszą odpowiadać warunkom określonym przepisami kodeksu cywilnego. Wpłacone składki społeczne za siebie i osobę współpracującą obniżają dochód z działalności, natomiast składki zdrowotne można odliczyć od podatku do zapłaty.

Zgłoszenia osoby współpracującej do ZUS-u należy dokonać do 7 dni od powstania obowiązku ubezpieczenia, czyli od rozpoczęcia współpracy w działalności. Jeśli masz pytania odnośnie zatrudniania rodziny – zapraszamy do kontaktu. Postaramy się na nie odpowiedzieć i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkoweKsięgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowaRóżnieTak
Obszar działaniaDziała tylko w 1 miejscuDziała na terenie całego kraju
Godziny pracyW większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowaniaDopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłaceniaCodziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowejOsobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowegoDokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługujeBiuro rachunkowe może zmienić Ci księgowąTylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania fakturKonieczne użycie osobnego programu do wystawiania fakturAplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowychDostęp tylko w biurze księgowymDostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów

Zamknij