Biuro Rachunkowe
w Skawinie

tel.: 12 881 28 24

info@infakt.pl

Prowadząc firmę musisz ufać swojej księgowości, by się rozwijać. inFakt to nowoczesna księgowość w Twojej firmie oparta na zaufaniu i bliskim kontakcie, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Poznaj opinie naszych Klientów.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Skawinie

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferta biura rachunkowego w Skawinie plus darmowa aplikacja mobile i www

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa ze Skawiny dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
ze Skawiny

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
jeżdzenia po Skawinie

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Skawinie

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie w jakiej dzielnicy mieszkasz, korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jakie jest wybór biur rachunkowych
w Skawinie?

Znajdziesz w Skawinie biura godne zaufania, które mają wiernych klientów. Może będziesz musiał odwozić dokumenty co miesiąc, rezygnując w tym czasie z pracy. Komplet dokumentacji księgowej Twojej firmy zamknięty w segregatorach nie będzie dostępny od razu.

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Faktura zaliczkowa - otrzymałeś częściową wpłatę od kontrahenta i zastanawiasz się jak ją rozliczyć?

Jeżeli otrzymałeś od kontrahenta część zapłaty jeszcze przed dokonaniem dostawy towarów lub wykonaniem usługi to jesteś zobowiązany do wystawienia faktury zaliczkowej. Otrzymane wcześniej zaliczki przyporządkowane do konkretnej dostawy towarów lub wykonanej usługi mającej nastąpić w przyszłości rozliczane są właśnie fakturami zaliczkowymi.

Przedsiębiorcę, który otrzymał od kontrahenta częściową wpłatę należności obowiązuje określony termin wystawienia faktury zaliczkowej. Trzeba to zrobić nie później niż 15-stego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wpłacona została zaliczka. Księgowi z inFaktu podpowiadają szczegóły. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Faktura zaliczkowa i końcowa

Faktura zaliczkowa powinna zawierać wszystkie elementy, które przedsiębiorca zobowiązany jest umieścić na zwykłej fakturze. Dodatkowo na fakturze zaliczkowej powinna znaleźć się informacja o wartości zaliczki i kwocie, która pozostała do zapłaty za daną usługę lub dostawę produktów. Obowiązek podatkowy w VAT powstaje zawsze wtedy, kiedy otrzymasz zaliczkę. Część przedsiębiorców sądzi, że dzieje się to w momencie wystawienia faktury zaliczkowej, ale taki sposób rozliczenia nie jest prawidłowy.

Istnieje grupa czynności, w przypadku których wpłata zaliczki jeszcze przed wykonaniem usługi czy dostawą towarów nie rodzi obowiązku podatkowego w VAT. Do takich wyjątków należą m.in.: dostawa energii elektrycznej, cieplnej lub chłodniczej; usługi telekomunikacyjne i radiokomunikacyjne; usługi najmu, dzierżawy, leasingu; usługi ochrony osób oraz mienia; usługi stałej obsługi prawnej i biurowej.

Faktura końcowa jest wystawiana na podstawie wcześniejszych faktur zaliczkowych. Ma na celu rozliczenie danej transakcji handlowej. Jeżeli faktury zaliczkowe dotyczące danej transakcji nie obejmują całości należności to trzeba będzie po wydaniu towarów lub wykonaniu usługi wystawić fakturę końcową. Przy jej wystawianiu należy pomniejszyć całą należność o kwotę otrzymanych wcześniej zaliczek. Na fakturze rozliczeniowej powinny widnieć numery poprzednich faktur zaliczkowych.

Jeżeli natomiast cała należność za wykonanie danej usługi lub dostarczenie towarów zostanie uregulowana w formie zaliczek to faktura końcowa nie jest obowiązkowa. Wystarczy na ostatniej fakturze zaliczkowej wpisać numery wszystkich poprzednich zaliczek dotyczących danej transakcji.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wystawianiu i rozliczaniu faktur zaliczkowych skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkoweKsięgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowaRóżnieTak
Obszar działaniaDziała tylko w 1 miejscuDziała na terenie całego kraju
Godziny pracyW większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowaniaDopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłaceniaCodziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowejOsobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowegoDokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługujeBiuro rachunkowe może zmienić Ci księgowąTylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania fakturKonieczne użycie osobnego programu do wystawiania fakturAplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowychDostęp tylko w biurze księgowymDostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów

Zamknij