Biuro Rachunkowe
w Legionowie

tel.: 22 307 05 47

info@infakt.pl

Teraz sam możesz zdecydować, z którym księgowym i na jakich warunkach chcesz współpracować. Dodatkowo otrzymasz aplikację, która ułatwia wymianę dokumentów i służy fakturowaniu. Księgowość dla firmy? Sprawdź inFakt.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Legionowie

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferta biura rachunkowego w Legionowie plus darmowa aplikacja mobile i www

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa z Legionowa dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
z Legionowa

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
jeżdzenia po Legionowie

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Legionowie

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie w jakiej dzielnicy mieszkasz, korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jakie masz do wyboru biura rachunkowe w Legionowie?

W Legionowie znajdziesz niejedno biuro rachunkowe o dużym doświadczeniu i wielu stałych klientach. Dostarczanie dokumentów może być dla ciebie dodatkowym obowiązkiem zajmującym czas, gdy musisz z nimi dojechać do biura. Zwykle nie masz stałego wglądu w komplet dokumentów księgowych swojej firmy.

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Faktura pro forma - kiedy warto wystawić i kiedy ją wysyłać do kontrahenta

Faktura pro forma nie stanowi dokumentu księgowego. W praktyce gospodarczej ukształtował się pogląd, że faktura proforma to propozycja zawarcia umowy sprzedaży usług bądź produktów. Przedsiębiorcy chętnie posługują się nią w kontaktach z kontrahentami. Ma to swoje racjonalne uzasadnienie, ponieważ można w ten sposób zaproponować przedłużenie oferty, pełni jedynie funkcję informacyjną.

Jeżeli masz stałych kontrahentów, a świadczysz różnego rodzaju usługi czy też sprzedajesz towary to można wysłać fakturę proforma proponując coś nowego, o czym być może Twoi klienci jeszcze nie wiedzą, a mogliby być zainteresowani. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Faktura pro forma

Faktura pro forma jest na tyle popularna wśród przedsiębiorców, że na podstawie praktyki można określić, jakie elementy powinna zawierać i kiedy powinna zostać wystawiona. Przedsiębiorcy wystawiają ją najczęściej przed otrzymaniem należności. Czasem jest to całość, a czasem tylko zaliczka, przedpłata czy rata. Jej celem jest przekazanie wszystkich informacji o produkcie lub usłudze, którą oferujemy dlatego najlepiej, by była podobna do faktury właściwej.

Jako elementy składowe faktury pro forma możemy wyróżnić m.in.:

 • datę wystawienia,
 • numer faktury,
 • nazwę sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy,
 • nazwę usługi/towaru,
 • ilość zamówionych towarów/usług,
 • cena netto,
 • stawka podatku,
 • kwota podatku,
 • kwota brutto,
 • termin zapłaty należności.

 

Jeżeli wystawiłeś wcześniej fakturę pro forma i została ona zaakceptowana, czyli opłacona przez klienta, to trzeba pamiętać o odpowiednim udokumentowaniu transakcji. Po otrzymaniu całości płatności, bądź jej części należy bowiem wystawić już dokument, na podstawie którego wykażesz przychód, a odbiorca będzie mógł zaksięgować koszt. Takim dokumentem jest oczywiście faktura właściwa lub zaliczkowa, w zależności od tego, czy klient zapłacił pełną kwotę czy dopiero określoną część. Faktura zaliczkowa stanowi dokument księgowy, natomiast sposób jej rozliczenia różni się od zwykłej faktury. Następnie fakturę trzeba dostarczyć kontrahentowi. Można wysłać ją e-mailem, drogą pocztową albo dostarczyć osobiście.

Wybór dotyczący wystawiania pro formy należy do Ciebie, a jeżeli masz pytania, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie wyjaśnimy nurtujące kwestie.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkoweKsięgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowaRóżnieTak
Obszar działaniaDziała tylko w 1 miejscuDziała na terenie całego kraju
Godziny pracyW większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowaniaDopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłaceniaCodziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowejOsobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowegoDokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługujeBiuro rachunkowe może zmienić Ci księgowąTylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania fakturKonieczne użycie osobnego programu do wystawiania fakturAplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowychDostęp tylko w biurze księgowymDostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów

Zamknij