Biuro Rachunkowe
w Kościanie

tel.: 618 803 234

info@infakt.pl

Szukasz biura? W inFakcie opracowaliśmy najprostszy sposób na księgowość. Prosty wybór księgowego. Prosta oferta. Za darmo otrzymujesz prostą aplikację do wymiany dokumentów oraz fakturowania. Przeczytaj opinie.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Kościanie

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferujemy biuro rachunkowe w Kościanie oraz darmową aplikację www oraz mobile

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa z Kościana dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
z Kościana

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
jeżdzenia po Kościanie

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Kościanie

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie w jakiej dzielnicy mieszkasz, korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jaki jest wybór biur rachunkowych w Kościanie?

W Kościanie jest wielu dobrych księgowych, ale i tak będziesz musiał do nich dojeżdżać przebijając się przez miejskie korki. Co miesiąc tracisz czas i ponosisz koszty dojazdu, żeby dostarczyć potrzebne faktury. Co więcej, nie masz ciągłego dostępu do treści faktur.

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Podatek liniowy - sprawdź czy Ci się opłaci taka forma opodatkowania.

Zakładasz działalność i rozważasz podatek liniowy jako formę opodatkowania? A może już masz firmę, ale wraz z początkiem roku myślisz o zmianie zasad ogólnych na podatek liniowy? Sprawdź czy Ci się to opłaci i jakie będą formalności.

Podatek liniowy to preferencyjna forma opodatkowania. Nie każda osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą może się na niego zdecydować.

Stawka podatku liniowego zawsze wynosi 19%. Wysokość osiąganych przychodów przez przedsiębiorcę nie ma znaczenia, dlatego w zależności od spodziewanych obrotów czasem opłaca się skorzystać z prawa do podatku liniowego. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Podatek liniowy

Jak wspomnieliśmy z podatku liniowego nie może skorzystać każdy przedsiębiorca. Wykluczeni są tacy, którzy zamierzają wykonywać usługi na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy o takim samym charakterze jak obowiązki wykonywane w ramach etatu. Jeżeli przedsiębiorca wybierze jako formę opodatkowania podatek liniowy, a w trakcie roku zacznie współpracować z byłym lub obecnym pracodawcą to utraci prawo do tej formy opodatkowania. Skutkować będzie to koniecznością rozliczenia całego roku przy zastosowaniu skali podatkowej.

Podatek liniowy można wybrać rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, później zmienić formę opodatkowania dochodu możemy raz w roku. Aby to zrobić do 20-stego stycznia należy pisemnie zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego o chęci korzystania z podatku liniowego. Wymagana jest aktualizacja wniosku CEIDG-1. Wybrana forma opodatkowania będzie miała zastosowanie do dochodów osiąganych w danym roku podatkowym.

W trakcie roku przedsiębiorca rozliczający się liniowo w oparciu o PKPiR zobowiązany jest wpłacać zaliczki na podatek dochodowy. Zaliczki należy wpłacać w terminie do 20-stego dnia miesiąca następującego po miesiącu/kwartale, za który regulowana jest należność. Zaliczki można wpłacać co miesiąc lub co kwartał. Jeżeli chcesz zmienić częstotliwość opłacanych zaliczek wystarczy, że zaktualizujesz wniosek CEIDG-1.Przy obliczaniu wysokości zaliczek na podatek dochodowy uwzględniane są przychody i koszty uzyskania przychodów – podobnie jak przy zastosowaniu skali podatkowej.

Podatek liniowy wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Przedsiębiorcy, którzy wybrali tą formę opodatkowania nie mają bowiem prawa do wspólnego rozliczenia z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci, odliczenia kwoty wolnej od podatku, oraz zastosowania większości ulg podatkowych. Wszystkie te przywileje przysługują natomiast osobom rozliczającym się skalą podatkową. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować zalety i wady, gdyż pierwsza szansa zmiany opodatkowania będzie możliwa dopiero z początkiem kolejnego roku kalendarzowego.

Rozliczając się podatkiem liniowym masz obowiązek złożyć deklarację PIT-36L. Termin złożenia zeznania rocznego to 30-sty kwiecień. W przypadku, gdy ta data wypada w dzień wolny od pracy termin przesuwa się na pierwszy dzień roboczy. W deklaracji PIT-36L można odliczyć od dochodu zapłacone składki ZUS i wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego. Natomiast od podatku można odliczyć tylko i wyłącznie składki zdrowotne (7,75% podstawy). Stosując podatek liniowy jako formę opodatkowania jest również możliwość rozliczenia straty z lat ubiegłych. Prawo rozliczenia straty przysługuje w ciągu 5 kolejnych lat. W jednym roku podatkowym można odliczyć co najwyższej 50% straty z danego roku.

Jeżeli chcesz wybrać lub zmienić formę opodatkowania i masz pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie wyjaśnimy różnice pomiędzy poszczególnymi sposobami rozliczania.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkoweKsięgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowaRóżnieTak
Obszar działaniaDziała tylko w 1 miejscuDziała na terenie całego kraju
Godziny pracyW większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowaniaDopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłaceniaCodziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowejOsobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowegoDokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługujeBiuro rachunkowe może zmienić Ci księgowąTylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania fakturKonieczne użycie osobnego programu do wystawiania fakturAplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowychDostęp tylko w biurze księgowymDostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów

Zamknij