Wybór biura rachunkowego nie jest prostą sprawą. Oferty znacznie różnią się między sobą, a usługi księgowe mają przecież charakter niematerialny, a więc nie da się ich poczuć, dotknąć czy oglądnąć. Czym zatem kierować się szukając najlepszej  obsługi księgowej dla swojej firmy? Oto kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę.

Ubezpieczenie

Elementem, który warto sprawdzić jest posiadanie przez biuro polisy ubezpieczeniowej OC na wypadek wyrządzenia szkody przy wykonywaniu usług. To ważny czynnik, bo prawie jedna trzecia biur nie ma wykupionego takiego ubezpieczenia. Im wyższa suma gwarancyjna zawarta w polisie tym bezpieczniej dla klientów biura. Można też spytać o liczbę wypłaconych do tej pory odszkodowań.

Oferta, zakres usług i cena

Jedną z najważniejszych kwestii, jeśli nie kluczową, jest zapoznanie się z ofertą biura, przede wszystkim z zakresem proponowanych usług i oczywiście z cennikiem. Nie jest powiedziane, że trzeba wybrać ofertę najtańszą – zbyt niska cena, tak jak w przypadku większości usług czy towarów, może budzić wątpliwości. Cena musi być po prostu adekwatna do usługi i powinno być jasne, za co dokładnie płacimy. Naszej uwadze nie powinien ujść także poziom kontaktu z klientem – pierwsze wrażenie i możliwość stałego kontaktu może dać spore wyobrażenie o późniejszej współpracy z danym biurem.

Twoja-ksiegowa-w-inFakcie-51

Rekomendacje

Cennym źródłem wiedzy na temat tego, które biuro rachunkowe jest profesjonalne i cieszy się zaufaniem klientów jest tzw. poczta pantoflowa, czyli rekomendacje znajomych. Warto więc zapytać o opinię zaprzyjaźnionych przedsiębiorców i poszukać informacji o biurze na forach internetowych i w mediach społecznościowych.

Stosowane rozwiązania techniczne, narzędzia on-line

Dla większości przedsiębiorców stopień zinformatyzowania usług księgowych to obecnie czynnik decydujący o wyborze biura rachunkowego. Jeżeli sami prowadzimy większość spraw firmowych przez internet wybierzmy taką obsługę księgową, która pozwoli nam na załatwienie wszelkich rozliczeń zdalnie, bez konieczności ruszania się ze swojego biura. Poza sprawnie działającym programem on-line, umożliwiającym stały dostęp do faktur i innych danych księgowych firmy, warto sprawdzić czy firma oferuje profesjonalną obsługę i wsparcie księgowe.

Sprawdź Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe inFakt!

Nie korzystałeś z usługi Biura Rachunkowego inFakt? Przetestuj za darmo przez 60 dni!

Wypróbuj księgowość w Ogólnopolskim Biurze Rachunkowym inFakt

  • 60 dni obsługi za darmo, bez zobowiązań – możesz zrezygnować bez konsekwencji
  • Stały dostęp do inFakt.pl – wystawianie faktur, skany kosztów, podatki
  • Obsługa przez osobistą księgową lub księgowego!

Sprawdź

Masz pytanie? Napisz w komentarzu lub wyślij wiadomość na adres: info@infakt.pl