Biuro Rachunkowe
w Krotoszynie

tel.: 616 781 016

info@infakt.pl

Nowoczesna obsługa księgowa to jest coś, czego potrzebujesz, by optymalizować koszty działalności. Jesteśmy w tym specjalistami. Wybierz osobistą księgową z inFaktu i bądź spokojny. W cenie masz aplikację do wymiany dokumentów oraz fakturowania.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Krotoszynie

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferta biura rachunkowego w Krotoszynie plus darmowa aplikacja mobile i www

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa z Krotoszyna dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
z Krotoszyna

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
jeżdzenia po Krotoszynie

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Krotoszynie

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie w jakiej dzielnicy mieszkasz, korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jaki masz wybór biur rachunkowych
w Krotoszynie?

W Krotoszynie znajdziesz doświadczone biura, które od wielu lat obsługują stałych klientów. Podejmując z nimi współpracę może co miesiąc będziesz musiał odwozić dokumenty rezygnując w tym czasie z pracy. A dokumenty księgowe Twojej firmy nie będą dostępne cały czas i od ręki.

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Przenosisz samochód wprowadzony do ewidencji środków trwałych do majątku prywatnego? Dowiedz się jak to zrobić zgodnie z przepisami.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często używają samochodu w swojej firmie. Najczęściej decydują się na wprowadzenie pojazdu do ewidencji środków trwałych, dzięki czemu mogą rozliczyć wydatek na zakup samochodu, a później na bieżąco ujmować w kosztach podatkowych wydatki na paliwo i eksploatację samochodu.

Przeniesienie pojazdu do majątku prywatnego często budzi wątpliwości wśród przedsiębiorców. inFakt Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe pomaga w przekazaniu samochodu na cele prywatne, aby odbyło się to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Przekazanie pojazdu do majątku prywatnego

Aby przekazać pojazd na cele osobiste należy sporządzić stosowne oświadczenie o wycofaniu samochodu z majątku firmowego i przekazaniu go na cele prywatne. Przekazanie samochodu do majątku prywatnego przedsiębiorcy jest obojętne podatkowo, taka czynność nie stanowi przychodu z działalności gospodarczej. Z drugiej strony jeżeli pojazd nie został całkowicie zamortyzowany to w chwili przeniesienia samochodu do majątku prywatnego jego niezamortyzowana część nie będzie również zaliczana do kosztów uzyskania przychodów.

Należy jednak pamiętać, że późniejsza sprzedaż samochodu, który w przeszłości stanowił środek trwały może powodować powstanie przychodu w zależności od czasu jaki upłynął od wycofania pojazdu. Jeżeli sprzedaż nastąpi w ciągu 6 lat od daty przekazania – jest to przychód z działalności gospodarczej. Natomiast po upływie 6 lat od daty przekazania – nie jest to przychód z działalności. Przy sprzedaży samochodu wycofanego na cele prywatne, ale niezamortyzowanego całkowicie w działalności przedsiębiorca ma obowiązek wykazać przychód, ale ma także prawo powiększyć koszty uzyskania przychodów (w wysokości niezamortyzowanej części wartości samochodu). Oznacza to, że niezamortyzowana część wartości pojazdu staje się kosztem w chwili sprzedaży.

Nawet jeżeli osoba sprzedająca samochód nie prowadzi już firmy musi wykazać przychód z działalności gospodarczej. Rozliczenie sprzedaży wykazuje się wówczas w zeznaniu rocznym.

 Jeżeli nie był odliczany podatek VAT od zakupu to można wycofać auto bez dodatkowych obowiązków względem podatku od towarów i usług.

W przypadku, gdy został odliczony podatek VAT przy wprowadzaniu samochodu jako środek trwały to przy przekazaniu pojazdu na cele prywatne powstaje obowiązek naliczenia podatku VAT. Niezależnie od proporcji odliczenia VAT-u przy zakupie, wycofując pojazd z działalności należy naliczyć 23 % VAT-u. Podstawą opodatkowania będzie aktualna wartość pojazdu, tj. cena za jaką samochód ten aktualnie można by nabyć. W zależności od wartości początkowej samochodu, czasu użytkowania pojazdu i proporcji, w jakiej przysługiwało odliczenie VAT przy zakupie pojazdu może pojawić się jednak prawo do korekty nieodliczonego VAT-u od zakupu.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących sprzedaży samochodu lub innego składnika majątku zapraszamy do kontaktu. Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkoweKsięgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowaRóżnieTak
Obszar działaniaDziała tylko w 1 miejscuDziała na terenie całego kraju
Godziny pracyW większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowaniaDopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłaceniaCodziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowejOsobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowegoDokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługujeBiuro rachunkowe może zmienić Ci księgowąTylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania fakturKonieczne użycie osobnego programu do wystawiania fakturAplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowychDostęp tylko w biurze księgowymDostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów

Zamknij