Nota korygująca wzór

W przypadku otrzymania faktury z błędem należy o tym poinformować sprzedawcę wystawiając wystawiając notę korygującą. Sporządzając taki dokument należy zadbać m.in. o zestaw koniecznych elementów. Jak wygląda wzór faktury korygującej?

JAKIE BŁĘDY POPRAWIA NOTA KORYGUJĄCA, A JAKICH NIE?


Poprawianie błędów na fakturach możliwe jest dzięki nocie korygującej i fakturze korygującej. Czym różnią się te dwa dokumenty? Fakturę korygującą ma prawo wystawić jedynie jej wystawca (sprzedawca towaru czy usługi), o tyle notę korygująca może wystawić jedynie odbiorca faktury. Trzeba również pamiętać, że o ile fakturą korygującą można właściwie skorygować każdą pozycję, notą korygującą możemy skorygować tylko niektóre.

Przy jej pomocy można poprawiać jedynie błędy mniejszej wagi, które nie odnoszą się do wartości liczbowych i nie wpływają na wysokość podatku, np. dane nabywcy lub sprzedawcy, nazwę towaru, itp. Nie można jednak skorygować m.in. następujących pozycji:

 • miary i ilości sprzedanych towarów lub zakresu wykonanych usług,

 • ceny jednostkowej netto towaru lub usługi,

 • wartości sprzedanych towarów lub wykonanych usług,

 • stawek podatku,

 • kwoty podatku z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku,

 • kwoty należności ogółem.

Notę korygującą należy sporządzić w dwóch egzemplarzach.

Nota korygująca wzór w najlepszym programie do fakturowania? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu.

NOTA KORYGUJĄCA WZÓR POWINIEN ZAWIERAĆ OKREŚLONE ELEMENTY


Nota korygująca przesyłana jest wystawcy faktury lub faktury korygującej i zgodnie z wytycznymi zawartymi w przepisach powinna zawierać co najmniej:

 • oznaczenie „Nota korygująca”,

 • numer i datę wystawienia,

 • dane nabywcy i sprzedawcy – nazwy firm lub nazwiska, adresy i numery NIP,

 • dane zawarte w fakturze, której dotyczy korekta,

 • treść korygowaną oraz prawidłową.

Nie ma konieczności, by dokument podpisywała którakolwiek ze stron transakcji.


W INFAKT.PL SPRAWNIE WYSTAWISZ FAKTURĘ KORYGUJĄCĄ


Szukasz odpowiedniego sposobu na wystawienie noty korygującej? Przekonaj się o możliwościach, jakie daje w tym temacie Program do Fakturowania inFakt.pl. Wystawianie noty korygującej w aplikacjo trwa dosłownie chwilę, jako że system automatycznie wypełnia większość danych.

Jak to wygląda w praktyce? Będąc zalogowanym w panelu przejdź do zakładki „przychody”, a następnie wybierz „wystaw fakturę”, dalej z menu po prawej stronie wybierz opcję „Nota korygująca”. Pojawi się formularz, w którym automatycznie zostanie nadany numer kolejnej noty korygującej, który można zmienić wpisując dane ręcznie.

W polu numer faktury korygowanej należy wpisać numer błędnej faktury lub faktury korygującej. Następnie należy dodać wystawcę błędnej faktury (sprzedawcę) lub wybrać z listy. Po wpisaniu odpowiednich dat przechodzi się do właściwej korekty.

Z lewej strony wpisuje się błędną treść (jaka widnieje na otrzymanym przez nas dokumencie), a z prawej strony uzupełnia się treść prawidłową. Należy także wpisać imię i nazwisko osoby uprawnionej do wystawiania faktur oraz ewentualne uwagi. Tak przygotowaną notę korygującą można zapisać.

Z Programu do Fakturowania można korzystać wystawiając do 3 faktur w miesiącu zupełnie za darmo. Już dziś dołącz do inFakt.pl i przekonaj się, że wystawianie faktur może być szybkie i sprawne.

Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawienie wzoru faktury korygującej? Załóż darmowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Nie wahaj się dłużej!

 

Data modyfikacji:2015-09-16

Współzałożyciel i dyrektor finansowy inFaktu, który wspólnie z Wiktorem Sarotą i zespołem zmienia rynek usług księgowych od 2008 roku. Ekspert w sprawach księgowych i podatkowych.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: