Księgowość online

Po podjęciu decyzji o złożeniu własnej firmy przychodzi czas, kiedy przedsiębiorca musi wybrać optymalny sposób prowadzenia rozliczeń księgowych. Księgowość online to wygodne i nowoczesne rozwiązanie.

ZAŁOŻENIE FIRMY OBLIGUJE DO PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI


Najprościej rzecz ujmując księgowość to ogół formalności związanych z dokumentowaniem prowadzenia działalności gospodarczej. 

Zalicza się do tego przede wszystkim wystawianie i przechowywanie faktur, księgowanie i przechowywanie faktur kosztowych, prowadzenie ewidencji i rejestrów, a także sporządzanie deklaracji oraz składanie ich w urzędach. Nie jest istotne czy przedsiębiorca prowadzi księgowość online czy też w tradycyjnej formie. 

W najpowszechniejszej formie księgowość oparta jest na KPiR. Prowadzą ją m.in. właściciele firm rozliczających się w oparciu o zasady ogólne czy liniowo. Trzeba również spełnić inny warunek – przychód z działalności w poprzednim roku nie mógł być wyższy niż 1,2 mln euro. Po przekroczeniu tego limitu przedsiębiorca musi przejść na pełną księgowość

Księgowość online w prostym i szybkim programie? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów. Przetestuj koniecznie - to nic nie kosztuje! 

KSIĘGOWOŚĆ ONLINE – NA CO MOŻNA SIĘ ZDECYDOWAĆ?


Przedsiębiorcy, który zamiast księgowości tradycyjnej zdecyduje się na wersję online potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu. Księgowość online to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie czas i wygodę. 

Jedną z zalet internetowych programów do księgowości jest to, że nie trzeba instalować ich na dysku komputera. Przedsiębiorca może korzystać z tego rozwiązania wszędzie tam, gdzie ma dostęp do sieci: w biurze, w domu, w hotelu, w kawiarni czy w centrum handlowym.

Aktualnie można wyróżnić dwa rodzaje księgowości online:
 1. Do samodzielnego prowadzenia w aplikacji online.

 2. Prowadzona przez ogólnopolskie biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji online.
W pierwszym przypadku właściciel firmy na własną rękę wprowadza i opisuje koszty, sporządza dokumentację, kontaktuje się z urzędami oraz dba o poprawność rozliczeń. Oznacza to konieczność znajomości przepisów, które tego dotyczą, a także bieżącego śledzenia zmian jakie w nich zachodzą. 

DOSTĘP DO KSIĘGOWOŚCI ONLINE


Aplikacja online generuje KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry na podstawie wprowadzonych dokumentów. Użytkownik może jednak liczyć na wsparcie zespołu księgowych. Pomagają oni zarówno w kwestiach dotyczących działania programu, jaki odnoszących się do zmian w przepisach.

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na wybór biura rachunkowego online dostęp do aplikacji również jest możliwy, nie trzeba jednak obsługiwać jej samemu. To zadanie spoczywa na wykwalifikowanych księgowych, którzy dbają o poprawność rozliczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu firmy, a nie na formalnościach. 

Nie musi także śledzić zmian jakie zachodzą w przepisach. Co więcej księgowi reprezentują go przed urzędami i ZUS-em oraz składają za niego deklaracje podatkowe. 

INFAKT.PL JAKO PRZYKŁAD KSIĘGOWOŚCI ONLINE


Intuicyjną w obsłudze aplikacją, która ma za zadanie pomóc przedsiębiorcy prowadzić księgowość online jest inFakt. Decydując się na taki wybór przedsiębiorca może:
 • wystawiać faktury,
 • dodawać i edytować koszty firmowe,
 • generować KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry VAT,
 • sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS oraz numer kont bankowych urzędów,
 • sprawdzać dane dotyczące przychodów i kosztów firmowych.
Przedsiębiorcy, którzy preferują samodzielne szperanie w przepisach oraz składanie deklaracji podatkowych i sporządzanie dokumentacji mogą w aplikacji prowadzić księgowość w pełni samodzielnie. 

Natomiast osoby, które cenią sobie święty spokój, a zarazem chcą mieć dostęp do szczegółów swoich rozliczeń i w wygodny sposób dostarczać dokumenty księgowym powinny zdecydować się na Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe. Jak działa ta usługa? 

KSIĘGOWOŚĆ ONLINE W INFAKT – NAJWYGODNIEJSZA USŁUGA KSIĘGOWA


Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe łączy obsługę przez profesjonalnych księgowych z dostępem do aplikacji online i przesyłaniem dokumentów w formie skanów. Dzięki niej możesz skupić się na prowadzeniu biznesu, ponieważ specjaliści przejmują odpowiedzialność za Twoje rozliczenia. Księgowość w Biurze Rachunkowym inFakt daje pełen komfort – księgowi prowadzą dla Ciebie ewidencje, składają deklaracje podatkowe i reprezentują przed urzędami.

Jeśli tylko masz jakieś pytania, możesz kierować je do nas nawet do godz. 22 w tygodniu, a także w soboty. Oprócz tego, księgowi z własnej inicjatywy wspierają Cię pod względem rozliczeń proponując korzystne rozwiązania, które sprawią, że podatki będą mniejszym obciążeniem.

Ponadto, korzystając z księgowości online masz stały dostęp do aplikacji, w której wystawiasz faktury, pobierasz skany kosztów i sprawdzasz kwoty podatków do zapłaty. 

Wybierz Księgowość online w inFakt, a będziemy Cię obsługiwali przez 60 dni za darmo. W tym czasie możesz w każdej chwili zrezygnować z usługi – bez konsekwencji. Nie zwlekaj dłużej i już dziś zostań klientem inFaktu. 

Księgowość online w programie idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 340 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź już teraz!Data modyfikacji:2015-08-31

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Najważniejsze funkcje programu

Oto podstawowe możliwości programu do księgowości:

 • Wystawianie faktur

  Masz dostęp w cenie usługi do pełnej wersji
  programu do fakturowania.

 • Dodawanie kosztów firmowych

  Za pomocą aplikacji możesz dodawać wszystkie rodzaje kosztów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

 • Generowanie KPiR, deklaracji podatkowych i rejestrów VAT

  Na podstawie przychodów i kosztów w automatyczny sposób aplikacja automatycznie generuje niezbędne dokumenty księgowe.

 • Sprawdzanie kwot podatków i składek ZUS

  Aplikacja w sposób automatyczny wylicza kwoty do zapłacenia podatku dochodowego, VAT oraz podaje wysokość składek ZUS.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Program do księgowości przeznaczony jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych korzystających z KPiR, które chcą samodzielnie prowadzić swoją księgowość.

Z naszych usług najczęściej korzystają osoby, pracujące w takich branżach jak:

 • Reklama Graficy, kreatywni, marketerzy
 • Prawo Radcy prawni, adwokaci, notariusze
 • IT Programiści, informatycy, PM
 • Pozostałe Jednoosobowe działalności gospodarcze, KPiR