Przegląd najpopularniejszych blogowych wpisów września 2015

Witajcie!

Dla wszystkich zapracowanych, nie mających czasu na regularny przegląd blogowych treści, prezentujemy listę najpopularniejszych wpisów września. Tym razem królował ZUS, zakładanie działalności gospodarczej i koszty firmowe.

Zmiany, zmiany, zmiany!

Na szczególną uwagę zasługują: zmiany w zwolnieniach lekarskich – konieczność założenia profilu informacyjnego przez niektórych przedsiębiorców do końca tego roku, zmiana wysokości płacy minimalnej oraz jej konsekwencje, w tym: nowy „mały ZUS”. I najważniejsze: 2016 rok przynosi konieczność ozusowania umów zleceń.

Zakładanie działalności gospodarczej

Brak pieniędzy na założenie własnej firmy? Dotacje z urzędu pracy i unijne to świetne rozwiązanie. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i czy założenie firmy rzeczywiście dużo kosztuje? A jeśli już decyzja została podjęta, przekonaj się, dlaczego tracisz na zakładaniu firmy 1. dnia miesiąca! Spodziewałeś się, że wirtualny adres może narobić kłopotu przy próbie zgłoszenia do VAT? Wreszcie – ulubiona instytucja przedsiębiorców, czyli o tym, czy przygoda z ZUS kończy się na złożeniu wniosku CEiDG.
A propos… borykałeś się kiedykolwiek z próbą wypełnienia przelewu do ZUS? Krótka porada o tym, jak bezbłędnie wypełnić przelew do ZUS.

Koszty firmowe – magiczne i pożądane

Październik w pełni, czas studencki rozpoczęty – wiesz, że wydatki na edukację mogą być kosztem firmowym? A jak wygląda sprawa dekoracji do biura, zakupu garnituru na spotkania z kontrahentami i jak nie stracić na wydatkach dokonanych przed rejestracją firmy?

Faktury potrafią namieszać… w papierach

Zastanawiasz się nad tym, czy możesz jeszcze wystawiać rachunki, kiedy księgować paragon oraz czym różni się anulowanie faktury od jej korekty? Dla wystawiających faktury elektroniczne też się coś znajdzie. Sprawdź też, czy popełniasz najczęstszy błąd w wystawianiu faktur, z którego zupełnie nie zdajesz sobie sprawy.

Popularne na blogu inFakt

Co było dla Ciebie numerem 1? Napisz do nas lub skomentuj, każdy wyraz zainteresowania wiele dla nas znaczy.

Mamy jeszcze coś na deser:  o czym przedsiębiorca nie musi już pamiętać.

Do następnego… wkrótce z podsumowaniem października!

Chcesz prowadzić biznes w prosty sposób?

  • Przetestuj inFakt za darmo, poznaj zalety prostej księgowości online.
  • Wystaw bezbłędną e-fakturę w minutę przez stronę www lub aplikację na smartfon.
  • 6 dni w tygodniu możesz pytać o radę naszych specjalistów przez email lub telefonicznie.
  • Rozliczaj się samodzielnie lub wybierz sprawdzonego księgowego.

Załóż testowe konto.

Masz pytania do artykułu? Odpowiemy w komentarzu.