Faktura po francusku

Polscy przedsiębiorcy prowadzą coraz szerzej zakrojoną działalność, także jeśli chodzi o zasięg terytorialny. To stwarza konieczność przystosowania własnych procedur do wymogów międzynarodowego handlu i świadczenia usług. Często w tym kontekście wystawiane są dokumenty obcojęzyczne, np. faktura po francusku.

POJĘCIE FAKTURY OBCOJĘZYCZNEJ


Przedsiębiorca współpracujący z francuską firmą, powinien przede wszystkim dostosować pod względem językowym fakturę VAT, czyli stworzyć fakturę po francusku.

Fakturę obcojęzyczną wystawia się dla kontrahentów w obrocie międzynarodowym, gdzie odbiorcą jest zagraniczny podmiot. W myśl przepisów polski przedsiębiorca ma prawo wystawiać faktury w obcym języku, o ile klientem nie jest polski konsument.

Na fakturze obcojęzycznej możne znaleźć się oznaczenie „nie podlega opodatkowaniu” w miejscu, gdzie zwykle wpisywana jest stawka podatku VAT.

Najlepszy program do fakturowania? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu.

Wygodne zakładanie firmy

Załóż firme za darmo, bez wychodzenia z domu!

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

ZAŁOŻENIA ZWIĄZANE Z FAKTURAMI OBCOJĘZYCZNYMI


Przygotowując fakturę obcojęzyczną dla firmy francuskiej, można stworzyć dokument dwujęzyczny – polsko-francuski, albo fakturę w całości po francusku. Podczas wypełniania faktury w innym języku należy zwrócić szczególną uwagę na walutę, jaką się w niej stosuje. W przypadku faktury po francusku będzie to oczywiście euro.

Z zastrzeżeniem, że przed rozliczeniem kwotę należy przeliczyć na złotówki. Dodatkowo niezależnie od waluty na fakturze, VAT trzeba zapisać w złotówkach. Wymaga to zastosowania średniego kursu NBP danej waluty z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego powstanie obowiązku podatkowego VAT.

FAKTURA W OBCYM JĘZYKU? WYBIERZ INAKT


Prowadzenie wymiany handlowej z przedsiębiorstwami z Francji wywołuje konieczność przygotowywania faktur po francusku. Przedsiębiorcy muszą albo korzystać przy tym z usług wykwalifikowanych tłumaczy, albo zatrudnić księgową bądź innego pracownika, którzy będzie dobrze znał ten język.

W inFakt.pl można wystawić fakturę obcojęzyczną i dwujęzyczną po angielsku. W wielu przypadkach taki dokument powinien być dla firmy z Francji wystarczający. Nie trzeba do tego znać języka, system wygeneruje odpowiedni dokument automatycznie, po prostu podstawiając niepolskie zwroty w odpowiednich miejscach. Taką fakturę można oczywiście zapisać jako PDF, wydrukować lub przesłać e-mailem.

Co istotne inFakt pobiera i przelicza automatycznie kursy walut. Dzięki aplikacji można pobrać kursy m.in. euro, dolara amerykańskiego, funta szterlinga, korony szwedzkiej, dolara kanadyjskiego, korony czeskiej, hrywny, franka szwajcarskiego, czy rubla.

Program do Fakturowania można przetestować wystawiając do 3 faktur miesięcznie za darmo. Dołączając do grona użytkowników inFakt.pl szybko przekonasz się, że to kompletne rozwiązanie w zakresie faktur. Załóż darmowe konto i przekonaj się już dziś!

Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktur? Wybierz program do faktur inFakt. Załóż darmowe konto i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil.

Wygodne zakładanie firmy

Załóż firme za darmo, bez wychodzenia z domu!

Hasło musi zawierać:
  • 8 znaków lub więcej
  • Małe i wielkie litery
  • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Wiceprezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą. Od początku kariery zawodowej pracował jako programista. Obecnie jest Dyrektorem Technologicznym działu IT (CTO). W życiu kieruje się słowam Michaela Douglasa – „It’s not about the money – it’s about the game”.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"