Program do wystawiania faktur – aktualny i wygodny

Obecnie wszyscy przedsiębiorcy zgodnie z przepisami zobligowani są do wystawiania faktur. Ten obowiązek dotyczy również firm zwolnionych z VAT, które do końca 2013 r. posługiwały się rachunkami. Odpowiedni program do wystawiania faktur pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia prowadzenie firmy. Na jaką opcję najlepiej się zdecydować?

KTO MUSI WYSTAWIAĆ FAKTURY?

Jeszcze do końca 2013 r. firmy zwolnione z VAT mogły zamiast rachunków wystawiać faktury. Aktualnie takiej możliwości już nie mają. Co za tym idzie, wszyscy przedsiębiorcy zobowiązani są do tego, by transakcje dokumentować za pomocą faktur. W przypadku firm zwolnionych z VAT taka konieczność istnieje jednak tylko w sytuacji, gdy nabywca poprosi o wystawienie dokumentu.Kupujący może takie żądanie wyrazić do trzech miesięcy od miesiąca, w którym transakcja doszła do skutku. Po upływie tego terminu wystawienie faktury nie jest konieczne. Jeśli jednak przedsiębiorca chce może to zrobić.

Należy przy tym pamiętać, że firmy zwolnione z VAT mogły (choć nie musiały) wystawiać faktury zamiast rachunków już od początku 2013 r. Jedynym warunkiem była rejestracja. Otóż ze zwolnienia z VAT można korzystać bez składania formularza VAT-R, ale ci przedsiębiorcy, którzy go złożyli i wprost zadeklarowali korzystanie ze zwolnienia mogli wystawiać faktury zamiast rachunków już od 1 stycznia 2013 r.

Dobry program do wystawiania faktur? Sprawdź inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu.

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

PROGRAM DO FAKTUR INSTALOWANY NA KOMPUTERZE

Na przestrzeni lat zmienił się sposób wystawiania faktur. Na początku przedsiębiorcy korzystali z papierowych druczków, które uzupełniali ręcznie. Ta metoda odeszła do lamusa wraz z pojawieniem się komputerowych programów oraz aplikacji online do wystawiania faktur. Ich główną zaletą jest to, że pozwalają uniknąć błędów rachunkowych, ponieważ automatycznie obliczają np. kwotę podatku VAT.

Przedsiębiorca może kupić program do wystawiania faktur w wersji instalowanej na komputerze. Oferta dostępna na rynku jest dość szeroka. Jednak trzeba pamiętać, że w momencie np. zmian w stawkach podatku VAT, należy za każdym razem zaktualizować oprogramowanie, a to może się wiązać z dodatkowymi kosztami.

APLIKACJA ONLINE UŁATWIA WYSTAWIANIE FAKTUR

Dużą wygodą może być program do wystawiania faktur online. Dzięki niemu przedsiębiorca może wystawić fakturę także poza biurem – wystarczy dostęp do Internetu. Logując się do panelu bez problemu wystawimy fakturę w każdym miejscu i o każdej porze.

Co więcej, wszystkie wymagane aktualizacje dokonują się automatycznie, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi śledzić informacji na temat zmian w systemie podatkowym.

Wśród jego najważniejszych zalet należy wymienić m.in.:

 • dużą oszczędność czasu,
 • większą pewność poprawnego wystawienia faktury,
 • możliwość ponownego użycia zapisanych dokumentów,
 • bardziej wygodne i bezpieczne przechowywanie,
 • prostą obsługę programu.

Tego typu aplikacje w dużej mierze odciążają właścicieli firm szereg czynności związanych z wystawianiem faktur wykonując za nich. Co więcej w przypadku jakichkolwiek pytań odnoszących się do zmian w przepisach czy też działania programu użytkownik ma możliwość skorzystania ze wsparcia zespołu księgowych.

DOBRY PROGRAM DO WYSTAWIANIA FAKTUR? POZNAJ INFAKT

Szukasz odpowiedniej aplikacji do faktur, która uprości pracę w Twojej firmie? Już teraz załóż konto w inFakcie i sprawdź, jak proste może być sporządzanie prawidłowych dokumentów. Dzięki naszej usłudze w kilka chwil stworzysz profesjonalną i wygodną fakturę w wygodnym pliku PDF.

W inFakcie możesz wystawiać faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe, czy proformy.

Dostępne są także dokumenty po angielsku i w obcych walutach. Utworzoną fakturę można zapisać jako PDF lub wysłać e-mailem do klienta z poziomu konta użytkownika.

Wśród najważniejszych zalet Programu do Fakturowania każdy użytkownik może znaleźć m.in.:

 • łatwe wystawianie faktur dowolnego rodzaju – w tym faktur zw (dawnych rachunków),
 • zapis wystawionych dokumentów do plików PDF,
 • kolorowe szablony faktur,
 • dostępność online,
 • oszczędność czasu,
 • szybkość działania,
 • intuicyjność interfejsu.
Nie musisz nawet pamiętać danych kontrahenta – po wpisaniu jego numeru NIP aplikacja automatycznie uzupełni jego dane. Oprócz tego, wystarczy, że podasz wartość towaru i stawkę podatku, a kwota brutto (lub netto) i kwota VAT wyliczą się automatycznie.

Aby wystawiane dokumenty wyglądały bardziej profesjonalnie, wgraj do aplikacji logo swojej firmy. Obrazek będzie widoczny na fakturze w lewym górnym rogu.

Przykład faktury wygenerowanej w inFakt.pl

Wybierając inFakt.pl zaoszczędzisz swój czas i będziesz mógł skupić się wyłącznie na prowadzeniu biznesu. Już dziś zarejestruj się korzystając z poniższego formularza i dołącz do grona 400 tys. przedsiębiorców, którzy nam zaufali.

W zamian dostaniesz możliwość przetestowania Programu do Fakturowania wystawiając do 3 faktur miesięcznie zupełnie za darmo. Szybko przekonasz się, że inFakt.pl to kompletny wachlarz usług fakturowania, których potrzebujesz.

Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktur? Wybierz program do wystawiania faktur inFakt. Załóż darmowe konto i przekonaj się, że prawidłową, zgodną z przepisami fakturę można wystawić w kilka chwil.

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Prezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Pochodzący z Nowego Sącza, absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pierwsze "przedsiębiorcze szlify" zdobywał już od liceum. Chce pomagać innym przedsiębiorcom, aby prowadzenie księgowości było proste i bezproblemowe. Jego pasją jest tworzenie wartościowej organizacji, rozwijanie siebie i innych. Mąż Moniki i dumny tata Oli i Jeremiasza.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"