Szybkie wystawianie faktur w aplikacji inFakt na tablety

Jak do minimum ograniczyć czas poświęcony na fakturowanie? Wystarczy po prostu korzystać z inFaktu. W naszej aplikacji na tablety z systemem Android wystawienie faktury przebiega w ekspresowym tempie.

inFakt ułatwia fakturowanie

Poza spotkaniami z klientami, zdobywaniem nowych kontraktów, czy opracowywaniem planów rozwoju, życie przedsiębiorcy nierozerwalnie wiąże się z pewnymi kwestiami formalnymi. Ot, choćby przeprowadzone transakcje należy odpowiednio dokumentować (zazwyczaj fakturami).

Oczywiście najlepiej, żeby całość formalności związanych z wystawianiem faktur nie była zbyt skomplikowana i nie zajmowała za wiele czasu. I tak właśnie jest w inFakcie. O powodach, dla których warto wystawiać faktury w naszej aplikacji www pisaliśmy już choćby w tym tekście.

Ale fakturować z inFaktem da się także na telefonie. Po wypełnieniu prostego formularza wystawiony dokument można wysłać na e-mail klienta. O tym jak mobilne fakturowanie wygląda w smartfonach z Androidem przeczytacie tutaj.

Trzeba zaledwie chwili, by wysłać fakturę

Niedawno stworzyliśmy nową wersję naszej aplikacji przeznaczoną na tablety z systemem Android.

Poza wprowadzeniem wielu nowości m.in. specjalnego ekranu startowego czy spersonalizowanych porad księgowych, usprawniliśmy część wcześniej dostępnych funkcjonalności. Wśród nich te dotyczące wystawiania faktur. Generalnie – w wersji tabletowej zostało to przyśpieszone.

Aktualnie wystawienie faktury możliwe jest bezpośrednio z ekranu startowego. Ułatwieniem jest tu plus w zielonym kółku widoczny obok prawej krawędzi ekranu (dostępny w okolicach prawego kciuka).

konto_darmowe

Jak więc zabrać się do wystawienia faktury? Trzeba po prostu:

  • kliknąć plus w zielonym kółku (wysuną się ikonki dodania dokumentu oraz aparatu),
  • wejść w ikonkę dodawania dokumentu,
  • uzupełnić informacje wymagane na fakturze,
  • dotknąć „Zapisz”,
  • kliknąć „Wyślij” (znajduje się w prawym górnym rogu).

Ostatni krok to wpisanie odpowiedniego adresu poczty elektronicznej i kliknięcie „Wyślij emailem”. W przypadku przedsiębiorcy, który regularnie korzysta z aplikacji i posiada zapisanych kontrahentów i produkty, cały proces zajmuje dosłownie chwilkę.

Zapraszamy do testowania naszej androidowej aplikacji. Można ją bezpłatnie ściągnąć z Google Play.