Aplikacja inFakt na Androida dostępna również na tablety

Nasza mobilna księgowość ma za zadanie możliwie najlepiej wspierać dokonywanie rozliczeń związanych z prowadzeniem firmy. Z aplikacji inFaktu można korzystać na telefonie z Androidem oraz iOS, a także w wersji desktopowej. Do tej listy dołącza kolejna platforma. Stworzyliśmy nową wersję aplikacji inFakt przeznaczoną na tablety z systemem Android.

inFakt na Androida w wersji tablet – jak zainstalować?

Wszystko zaczęło się od aplikacji inFaktu stworzonej dla użytkowników laptopów oraz komputerów stacjonarnych. Później przyszedł czas na prawdziwie mobilną księgowość na iPhone’a oraz Androida.

Teraz nadeszła kolej, by z możliwości, jakie daje inFakt swobodnie korzystali posiadacze tabletów z systemem Android. Wymagania sprzętowe? Aby w pełni cieszyć się aplikacją inFaktu, potrzeba tabletu z systemem Android w wersji minimum 4.03. Aplikację można zainstalować za pomocą Google Play. Tam, wykorzystując np. wyszukiwarkę, wystarczy jako słowo kluczowe wpisać inFakt.

Następnie trzeba przejść do szczegółów dotyczących aplikacji i kliknąć w przycisk „Instaluj”. Po kilku chwilach można już testować możliwości, jakie daje narzędzie stworzone przez inFakt.

inFakt na tableta 1 - do wpisu

Tablet wypełniony nowościami

Mobilną księgowość inFaktu w wersji tabletowej można obsługiwać zarówno w pionie, jak i poziomie, ponieważ aplikacja automatycznie dostosowuje się do wybranej orientacji. Po uruchomieniu i zalogowaniu pokazuje się specjalnie skonstruowany dla użytkowników tabletów dashboard, czyli ekran startowy. Czym się wyróżnia?

W wersji tabletowej lewe menu jest cały czas widoczne w skróconej formie. Dzięki temu można łatwiej i szybciej wystawić fakturę, przeglądać koszty, czy też przejść do podsumowania księgowości. Pełne menu dostępne jest po wykonaniu tzw. gestu SWIPE, czyli po przesunięciu palcem z lewej krawędzi ekranu w kierunku jego środka. Odwrotnym ruchem menu można zwinąć.

Absolutną nowością są także „Porady Księgowej”. To funkcjonalność, która swoją premierę ma właśnie w wersji na tablety. Pozwala ona księgowym inFaktu doradzać oraz sugerować jak optymalnie prowadzić księgowość.

Porady są spersonalizowane, a także dostosowywane do typu posiadanego pakietu w inFakt i detali związanych z prowadzoną działalnością. Każdy przedsiębiorca otrzymuje zestaw porad odpowiadających specyfice jego firmy.

Dashboard foto

Kolejną nowością są zajawki artykułów z bloga inFaktu, dostępne w nowej zakładce „Warto przeczytać”. Jeśli któraś z naszych zapowiedzi zainteresuje użytkownika, w łatwy sposób może przejść do odpowiedniego artykułu, który bardziej wyczerpująco opisuje dane zagadnienie.

Przyspieszone dodawanie kosztów i wystawianie faktur

Użytkownicy Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego na pewno zwrócą uwagę, na dolną część sekcji „Porady Księgowej”. To właśnie w tym miejscu znajduje się informacja o osobistym księgowym w inFakcie. Wystarczy kliknąć, by otrzymać bezpośredni numer telefonu do swojego księgowego oraz jego dedykowany adres e-mail.

Postanowiliśmy również przyspieszyć dodawanie kosztów oraz wystawianie faktur bezpośrednio z ekranu startowego. Oba te procesy ułatwia plus w zielonym kółku umieszczony zaraz obok prawej krawędzi ekranu (dostępny w okolicach prawego kciuka). Po kliknięciu można zdecydować się na jedną z dwóch opcji i kontynuować wybraną akcję.

To jak wygląda aplikacja w wersji tabletowej świetnie pkazuje poniższy filmik.

Zmiany nie tylko na tablet

Część opisanych funkcjonalności dostępna jest tylko w wersji tabletowej. Odnosi się to choćby do specjalnie przygotowanego dashboardu czy też dwukolumnowego widoku w orientacji poziomej.

Niektóre nowości zawitają jednak zarówno na tablet, jak i telefon. Wśród nich zmiany dotyczące detalu faktury. Usprawniliśmy kilka opcji takich jak drukowanie, wysyłanie czy oznaczanie faktury jako zapłaconej, które są dostępne od razu z poziomu szczegółu wybranej faktury. Teraz wszystko załatwimy w tym samym oknie.

Detal faktury inFakt na tablet

Wprowadziliśmy również dodatkowe pole “Uwagi”. W konsekwencji można dodawać kolejne informacje do wystawianych faktur.

Użytkownicy Programu do Księgowości oraz Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego zauważą lekko zmienione „Podsumowanie Księgowości”. Aplikacja w czytelny sposób informuje o wysokości podatku dochodowego, VAT czy składek ZUS.

Na szczególną uwagę zasługuje jeszcze łatwiejsze wyszukiwanie kontrahentów. Dbając o wygodę użytkowników usunęliśmy uciążliwy kod (tzw. CAPTCHA), który należało przepisywać każdorazowo przed automatycznym wyszukiwaniem po numerze NIP. Od teraz wystarczy podać tylko numer NIP, by wszelkie konieczne dane zaciągnęły się z bazy GUS.

Ponadto usprawniliśmy działanie animacji oraz odświeżyliśmy design aplikacji. Chcecie w praktyce przekonać się jak działa aplikacja inFaktu na tablety z systemem Android? Zapraszamy do pobierania. Aplikacja dostępna jest za darmo w Google Play. Poznajcie jej możliwości!

Aplikacje mobilne inFaktu zwyciężyły w konkursie Mobile Trends Awards 2014. Zachęcamy do pobierania aplikacji na telefony z systemem iOS oraz Android.