Swobodny dostęp do księgowości dzięki aplikacji inFakt na Androida


4 listopada 2014 3 min. czytania

Dostęp do wszelkich danych księgowych oraz możliwość szybkiego kontaktu z własną księgową – to najnowsze udogodnienia, jakie oferuje aplikacja mobilna inFaktu na Androida. Ale nie jedyne. Jakie jeszcze funkcje pojawiły się wraz z kolejną aktualizacją? Poznajcie szczegóły wprowadzonych przez nas zmian.

Przeglądasz koszty, sprawdzasz składki ZUS

Nie tak dawno w aplikacji inFakt.pl na Androida wprowadziliśmy opcję wykonywania zdjęć faktur kosztowych i przeglądania wszystkich kosztów. Aktualnie można już korzystać z kolejnych usprawnień.

Przede wszystkim istnieje możliwość dostępu do księgowości – są kwoty podatków i składek ZUS oraz podsumowanie księgowe. Choć ta zakładka była widoczna już wcześniej to jednak, nie była aktywna. Obecnie umożliwia sprawdzanie kwot podatku dochodowego i VAT z dowolnego okresu. Podobnie jest w kontekście składek ZUS.

Można więc sprawdzić kwotę podatku do zapłaty czy numer rachunku bankowego urzędu. Osoby korzystające z Programu do Księgowości mogą również oznaczyć kwotę podatku lub składkę ZUS jako opłacone. W przypadku klientów Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego odpowiedzialny jest za to ich dedykowany księgowy. Oczywiście wszelkie wykonywane przez niego operacje widoczne są również w aplikacji mobilnej.

Szybki kontakt z księgowymi

A skoro już o księgowych mowa… 😉 Aplikacja mobilna inFaktu na Androida pozwala obecnie klientom Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego na w pełni wygodny kontakt z własną księgową (tudzież księgowym). Jak to działa? Otóż w aplikacji można znaleźć link „Skontaktuj się ze mną”.

Po kliknięciu w niego pokazuje się zdjęcie Twojej księgowej, jej imię oraz nazwisko, a także:

 • numer telefonu, i
 • adres e-mail.

Wystarczy po prostu dotknąć przycisk konkretnej formy kontaktu. Tym sposobem można szybko skontaktować się z księgową lub księgowym. Nie trzeba wychodzić z aplikacji i szukać odpowiedniego numeru w pamięci telefonu czy też otwierać poczty elektronicznej, by napisać e-mail.

Wyszukujesz potrzebne informacje – sprawnie i wygodnie

Dodatkowo oddajemy w Wasze ręce zaawansowaną wyszukiwarkę. Już wcześniej w aplikacji mobilnej dostępna była wyszukiwarka danych firmowych połączona z Głównym Urzędem Statystycznym. Detale dotyczące jej działania można znaleźć w jednym z wcześniejszych tekstów na naszym blogu.

Aktualnie możliwe jest także wyszukiwanie potrzebnych danych w oparciu o 4 kategorie:

 • faktury,
 • koszty,
 • kontrahenci,
 • produkty.

Na samym wyszukaniu potrzebnego elementu jednak nie koniec. Przykładowo po znalezieniu właściwej faktury można oznaczyć ją jako opłaconą, zobaczyć w PDF-ie, wystawić podobną, edytować lub ewentualnie usunąć. Z kolei jeśli znajdzie się konkretnego kontrahenta aplikacja pokazuje szczegóły dotyczące jego działalności i wystawione faktury. Można również edytować dane o kliencie, wystawić mu fakturę oraz usunąć z aplikacji informacje o nim.

A jak wyglądają szczegóły wyszukiwania kosztów oraz produktów? O tym najlepiej przekonać się samemu i w praktyce 😉

Zachęcamy do pobierania aktualizacji – tylko ściągnięcie najnowszej wersji pozwala cieszyć się nowymi udogodnieniami. Wystarczy kliknąć w ten link, żeby przenieść się do Google Play. Oczywiście aplikacja oraz wszelkie aktualizacje dostępne są za darmo. Już dziś poznajcie paletę możliwości, jakie daje aplikacja inFaktu na Androida.

Pobierz inFakt.pl na Androida!

 • Kontaktuj się z księgowymi inFakt – prosto z aplikacji
 • Wystawiaj faktury i wysyłaj je e-mailem do klientów
 • Rób zdjęcia kosztów i wysyłaj do własnej księgowej w inFakt

Sprawdź W Google Play!

Księgowość online bez wychodzenia z domu

 • Bez papieru
 • Bez dojazdów do księgowego
 • Bez marnowania Twojego czasu