Mobilne fakturowanie inFakt.pl na Androida – już dostępne!

Dzisiaj prezentujemy zupełnie nową aplikację inFaktu dla smartfonów z Androidem. Dzięki naszej aplikacji faktury można wystawiać gdziekolwiek i kiedykolwiek – wystarczy telefon z systemem Google’a. Darmową aplikację możecie już pobierać z Google Play. Sprawdźcie co w niej przygotowaliśmy.

Fakturowanie w smartfonie to wygoda i nowoczesność

Prowadzenie firmy poza biurem – to jak najbardziej możliwe i coraz bardziej powszechne. Takim przedsiębiorcom przydaje się oczywiście księgowość online, która działa na każdym komputerze z internetem. Ale nie tylko! Jej naturalnym uzupełnieniem może być mobilne fakturowanie.

Najprostsza sytuacja. Klient przychodzi po fakturę, a przedsiębiorca po prostu wyjmuje smartfon, uruchamia aplikację i wystawia fakturę. W tym celu np. otwiera poprzednią fakturę dla tego klienta i korzysta z opcji „wystaw podobną”. Chwilę później faktura trafia na skrzynkę e-mail kontrahenta.

Prosto, wygodnie i nowocześnie.

Mobilne fakturowanie inFakt.pl na Androida - już dostępne

Najciekawsze funkcje nowej aplikacji

W nowej aplikacji inFaktu na Androida udostępniliśmy funkcje Programu do Fakturowania. Są to:

 • wystawianie faktur na podstawie prostego formularza,
 • uzupełnianie danych firmowych po podaniu numeru NIP,
 • wysyłka faktury do klienta e-mailem prosto z aplikacji,
 • dodawanie produktów i klientów,
 • przegląd wystawionych faktur i funkcja „wystaw podobną” – wystawianie nowej faktury na podstawie poprzedniej,
 • definiowanie faktur,
 • szybki kontakt z księgowymi inFaktu.

Warto zwrócić uwagę na wyszukiwarkę danych firmowych po wpisaniu NIP-u i kodu z obrazka. W smartfonie może to być szczególnie przydatne, zwłaszcza, że działa tak samo, jak w wersji przeglądarkowej inFaktu.

Wyszukiwarka danych firmowych według NIP

Te funkcje są dostępne w wygodnym i bardzo szybkim interfejsie, który sprawia, że w aplikacji fakturę wystawia się dosłownie w parę chwil. Oczywiście to wszystko połączone jest z kontem użytkownika inFakt.pl.

Integracja aplikacji mobilnej z inFakt.pl

Każda faktura wystawiona w aplikacji, dodany klient, czy produkt zapisują się jednocześnie na koncie użytkownika inFakt.pl dostępnym w przeglądarce na komputerze. Działa to również w drugą stronę. Po zalogowaniu na konto inFakt.pl przez aplikację mobilną zobaczymy wszystkie wystawione dotychczas faktury. Swobodnie można korzystać z obu wersji – według potrzeb.

Do aplikacji logujemy się na te same dane, które służą do logowania do inFakt.pl. Jeśli ktoś nie ma konta, to może je szybko i wygodnie założyć bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Darmowe konto w aplikacji działa tak samo, jak w inFakcie – do 3 faktur w miesiącu za darmo.

Aby zdjąć do ograniczenie niezbędne jest płatne konto Programu do Fakturowania, Programu do Księgowości lub obsługa księgowa w Biurze Rachunkowym inFakt. 60-dniowy test obsługi księgowej można także zamówić z aplikacji. Prosto i wygodnie.

Koszty i księgowość już wkrótce

Jak widać zaczęliśmy od fakturowania dla Androida, ale to nie znaczy, że na tym poprzestaniemy. Już wkrótce możliwości aplikacji dla systemu Google’a będą takie same, jak tej na iPhone’a. A to znaczy, że pojawią się:

 • dodawanie kosztów przez wykonywanie zdjęć faktur – opcja dla klientów biura rachunkowego,
 • szybki kontakt z własnym księgowym – opcja dla klientów biura rachunkowego,
 • przegląd wszelkich dodanych kosztów,
 • dostęp do księgowości – przegląd przychodów i kosztów, kwot podatków, kwot składek ZUS.

O aktualizacjach będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do pobierania już teraz!

Mobilne fakturowanie inFakt.pl na Androida – sprawdź w Google Play!

 • Wystawiaj faktury gdziekolwiek jesteś
 • Wysyłaj faktury e-mailem – prosto z telefonu
 • Przeglądaj faktury, zapisuj klientów i produkty

Sprawdź