Jaki program do faktur?

Wystawianie faktur to jeden z podstawowych obowiązków polskich przedsiębiorców. Aktualnie taka konieczność dotyczy zarówno VAT-owców, jak i firm zwolnionych z VAT. By cały proces przebiega szybko i sprawnie warto skorzystać z możliwości jakie daje program do faktur.

W JAKI SPOSÓB WYSTAWIAĆ FAKTURY?

Rozporządzenie dotyczące fakturowania nie definiuje tego, w jaki sposób można wystawiać faktury – określa jedynie jakie elementy muszą znaleźć się na dokumencie, aby był zgodny z prawem. W związku z tym, przedsiębiorca sam decyduje jak będzie wyglądała jego faktura.

Może ją wystawić w dowolny sposób – np. w Excelu lub w Wordzie, w notatniku, długopisem na kartce, czy wykorzystując program do faktur – ważne, aby zawierała wymagane elementy.

Program do faktur? Wybierz inFakt.pl i przetestuj aplikację za darmo przez 30 dni. Załóż konto testowe w poniższym formularzu.

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

PROGRAMY DO WYSTAWIANIA FAKTUR – JAKIE ELEMENTY NA FAKTURZE?

Jak już zostało wspomniane, prawidłowo sporządzona faktura powinna zawierać określone dane. Jakie konkretnie? Na standardowej fakturze wystawianej przez VAT-owców powinna się znaleźć m.in.:

 • data wystawienia faktury,
 • data wykonania usługi / zakończenia dostawy towarów lub termin płatności, o ile ten termin jest określony i różni się od daty wystawienia faktury,
 • numer faktury jednoznacznie identyfikujący dokument,
 • imiona i nazwiska lub nazwy sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy,
 • NIP nabywcy i sprzedawcy (chyba że nabywca jest osobą prywatną – wówczas jego NIP nie jest wymagany),
 • nazwa towaru lub usługi,
 • miara i ilość dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług,
 • cena jednostkowa towaru lub usługi bez kwoty podatku (netto),
 • wartość towarów lub usług objętych transakcją, bez kwoty podatku (netto),
 • stawka podatku,
 • suma wartości sprzedaży netto z podziałem na poszczególne stawki VAT,
 • stawki i kwoty podatku VAT (z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku), kwota należności ogółem.
Jak wygląda zestaw elementów, które na wystawionej fakturze powinny zamieścić firmy zwolnione z VAT? Konkretne informacje w tym artykule.

APLIKACJA W WERSJI „PUDEŁKOWEJ” TO SPORE OGRANICZENIA – WYBIERZ PROGRAM DO FAKTUROWANIA ONLINE

Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż wymieniony wcześniej Excel czy Word jest wybór dedykowanego programu do faktur, który przyspieszy i uprości cały proces. Przedsiębiorca może skorzystać choćby z aplikacji w wersji „pudełkowej”, czyli instalowanej na dysku. Posiadają one jednak szereg ograniczeń, których nie ma choćby program do pisania faktur online. Jakich dokładnie? Otóż w zależności od licencji (zasad i warunków używania) aplikację można instalować na jednym lub wielu komputerach.

Co więcej producenci tego typu aplikacji wzbogacają je niekiedy o zbędne funkcje, które mogą utrudniać i wydłużać proces wystawienia faktury. Dodatkowo aktualizacja takiego programu w związku ze zmianami w prawie może wymagać wniesienia dodatkowych opłat lub po prostu zakupu nowej wersji. Taki program może także nie oferować wsparcia merytorycznego ze strony księgowych.

PROGRAM ONLINE DO WYSTAWIANIA FAKTUR – JAKIE PLUSY?

Skuteczniejszą opcją niż program w wersji „pudełkowej” jest program do faktur, który może działać na dowolnym komputerze – wymaga tylko dostępu do Internetu i przeglądarki. Po zalogowaniu, użytkownik ma dostęp do tego samego konta, z którego korzysta na innych komputerach, wraz z zapisanymi danymi, historią operacji i archiwalnymi dokumentami.

Program fakturujący online zazwyczaj oferuje także aktualizacje na bieżąco, tuż po tym, gdy pojawiają się zmiany w prawie. Przedsiębiorca nie musi ponosić w związku z tym żadnych dodatkowych opłat.

JAKIE ZALETY MAJĄ PROGRAMY DO FAKTUROWANIA?

Wybierając program do fakturowania w wersji online użytkownik może liczyć na szereg udogodnień. Wśród najważniejszych należy wymienić m.in.:

 • intuicyjny sposób wypełniania dokumentu,
 • automatyczne numerowanie faktur,
 • automatyczne sumowanie pozycji i wyliczanie podatków,
 • sposobność monitorowania zapłaty za faktury.
Ponadto, wszystkie wystawione dokumenty w programie online są zawsze dostępne – można je przeglądać, ponownie drukować, czy też analizować.

PROGRAM DO FAKTUR ONLINE – SPRAWDŹ INFAKT.PL

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na wystawienie faktury, inFakt.pl to świetne rozwiązanie. Dlaczego tak się dzieje? Oto 5 prostych powodów:

 • wystawienie faktury trwa tylko parę chwil – wypełniamy formularz i generujemy PDF,
 • wystarczy, że znasz NIP firmy – reszta danych firmy uzupełnił się automatycznie (pobiorą się prosto z GUS),
 • gotowy PDF możesz wysłać do klienta e-mailem prosto z inFakt.pl,
 • można zapisywać klientów, produkty i definiować faktury,
 • użytkownik może wgrać logo firmy i dowolny szablon faktury.
W przypadku potrzeby wsparcia ze strony księgowych, pytań dotyczących zasad fakturowania lub działania aplikacji – od poniedziałku do niedzieli, od godz. 7 do 22, masz do dyspozycji zespół inFakt.pl. Możesz się skontaktować z naszymi księgowymi telefonicznie, e-mailem, przez live czat, czy na forum.

inFakt.pl to nie tylko program do faktur VAT. Z jego pomocą można również tworzyć faktury marża, korygujące, zaliczkowe, itd. Program do Fakturowania jest niezwykle szybki, prosty i intuicyjny – nie ma prostszego sposobu na wystawianie faktur. Załóż darmowe konto wypełniając poniższy formularz i sprawdź.

Aplikacja dostępna jest 24 h/dobę na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu oraz za pomocą dedykowanych aplikacji na iPhone’a, smartfony z Androidem oraz WindowsPhone.

Program do faktur? Załóż testowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Sprawdź już dziś!

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Prezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Pochodzący z Nowego Sącza, absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pierwsze "przedsiębiorcze szlify" zdobywał już od liceum. Chce pomagać innym przedsiębiorcom, aby prowadzenie księgowości było proste i bezproblemowe. Jego pasją jest tworzenie wartościowej organizacji, rozwijanie siebie i innych. Mąż Moniki i dumny tata Oli i Jeremiasza.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"