5 najciekawszych funkcji aplikacji inFaktu na Androida

Korzystanie z aplikacji mobilnych może przedsiębiorcy ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej. Nie inaczej wygląda to w przypadku inFaktu na Androida. Na jakie funkcje aplikacji na telefon i tablet warto zwrócić szczególną uwagę?

1. Ulepszone zdjęcia kosztów

Wystarczy skierować telefon na fakturę, dotknąć ikony aparatu i sprawdzić czy aplikacja właściwie odnalazła rogi dokumentu, a następnie zapisać plik. Tak właśnie przedstawia się wykonywanie zdjęć kosztów w inFakcie. Dokument można wysłać bezpośrednio do swojej księgowej, która zajmie się jego rozliczeniem.

Trzeba tylko zadbać o odpowiednią czytelność zdjęcia. Nie jest to jednak trudne. Żeby koszty był w odpowiedniej jakości wystarczy zwykłe światło dzienne/pokojowe.

Z opcji robienia zdjęć dokumentów może skorzystać każda osoba posiadająca konto w inFakcie. Wystarczy w aplikacji mobilnej wejść w „Dodaj koszt (Przetestuj)”.

Sama instalacja aplikacji zajmuje dosłownie chwilkę. Świetnie oddaje to poniższy filmik.

2. Łatwe wyszukiwanie kontrahentów (bez CAPTCHY, wystarczy NIP)

Wpisywanie CAPTCHY z pewnością może być irytujące. Szczególnie w przypadku, kiedy cały proces trzeba przeprowadzać kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. W inFakcie takich komplikacji już nie ma, jako że usunęliśmy konieczność wpisywania tego kodu.

Z pewnością docenią to osoby często wyszukujące w aplikacji kontrahentów. Obecnie wystarczy jedynie podać numer NIP, by dane zostały automatycznie zaciągnięte z bazy GUS-u. Tym samym cały proces przebiega szybko, sprawnie i wygodnie.

3. Spersonalizowane „Porady księgowej”

Jak kształtują się wysokości składek ZUS, albo kiedy trzeba sporządzić wykaz o zakresie korzystania ze środowiska? Użytkownicy tabletów z systemem Android mają dostęp do spersonalizowanych „Porad księgowej”.

Dzięki tej funkcji nasi księgowi doradzają w jaki sposób zajmować się księgowością swojej firmy. Zadbaliśmy o dostosowanie porad do specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej.

4. Szybki kontakt z własną księgową

Z własnym księgowym lub księgową w inFakcie można się skontaktować bez wychodzenia z aplikacji. Wystarczy odnaleźć link „Skontaktuj się ze mną” i dotknąć przycisku z numerem telefonu lub adresem e-mail. Odpada szukanie odpowiedniego numeru w telefonie czy też uruchamianie poczty elektronicznej.

Klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego, którzy korzystają z aplikacji w wersji tabletowej powinni skorzystać z dolnej część sekcji „Porady Księgowej”. Informacja o osobistym księgowym w inFakcie znajduje się bowiem w tym miejscu.

5. Płatności mobilne

Korzystający z inFaktu na Androida, którzy posiadają pakiet Programu do Fakturowania chcąc przedłużyć jego ważność mogą zrobić to z poziomu swojego telefonu. Identyczną możliwość mają oczywiście także osoby, które nie posiadają takiego abonamentu, ale zamierzają wypróbować jego zalety.

Aplikacje księgowe na Androida

Jak to zrobić? Wystarczy wejść w opcję „Twój pakiet” i kliknąć w zielony przycisk „Kup Program do Fakturowania”. Następnie wejść w „Subskrybuj”, wybrać metodę płatności i zapłacić za abonament.

Po więcej szczegółów zapraszamy do tego artykułu.

Zachęcamy do pobierania aplikacji inFaktu na Androida.

inFakt również na iOS

Posiadacie telefon z systemem iOS? Również możecie korzystać z możliwości, jakie daje aplikacja mobilna inFaktu. W tym celu zajrzyjcie do sklepu App Store.

Jeśli przedtem chcielibyście dowiedzieć się o aplikacji coś więcej, obejrzyjcie poniższy filmik.