Płatności mobilne w aplikacji inFakt na Androida – na czym to polega?

Przejrzystość i funkcjonalność to nasze priorytety przy projektowaniu wszystkich możliwości aplikacji mobilnej. Jedną z przydatnych funkcji aplikacji inFakt na Androida jest możliwość wykupienia lub przedłużenia abonamentu Programu do Fakturowania z poziomu telefonu.

Jak płacić mobilnie w inFakcie?

Dobra aplikacja powinna regularnie się rozwijać – wprowadzać nowe funkcjonalności, a także dopracowywać już istniejące. Tak właśnie jest w przypadku mobilnej wersji inFaktu.

Użytkownicy aplikacji na Androida mają m.in.:

 • możliwość zakupu lub przedłużenia abonamentu Programu do Fakturowania z poziomu telefonu, oraz
 • pozycję w menu, czyli „Twój pakiet”.

Obie funkcjonalności są ze sobą powiązane. Użytkownicy inFaktu na Androida, którzy korzystają z Programu do Fakturowania i chcą przedłużyć swój abonament lub nie korzystają, ale mają zamiar wykupić ten pakiet mogą to zrobić przez telefon i bez konieczności uruchamiania serwisu w wersji www.

Jak to zrobić? Najlepiej po prostu wybrać nową pozycję z menu, a więc wspominany już „Twój pakiet”. Znajdują się tam informacje o aktualnym pakiecie, możliwościach jakie oferuje, terminie ważności konta oraz realizowanych zamówieniach.

Jest również zielony przycisk „Kup Program do Fakturowania”. Wystarczy w niego kliknąć, w kolejnym oknie wejść w „Subskrybuj”, a następnie wybrać metodę płatności i zapłacić za abonament. To wszystko – szybko i z poziomu aplikacji mobilnej.

3screeny

Przypominamy, że dostęp do nowych opcji możliwy jest tylko po ściągnięciu aktualizacji. Kliknijcie tutaj, by przenieść się do sklepu Play.

Jak zmienialiśmy dla Was inFakt na Androida?

Wprowadzenie nowej aktualizacji wcale nie oznacza, że w zapomnienie odchodzą poprzednie. Co wcześniej przygotowaliśmy? Już po kilku tygodniach po pojawieniu się naszej aplikacji na Androida wdrożyliśmy pierwszą aktualizacją. Jej bohaterami stały się zdjęcia kosztów, dobrze znane z aplikacji na iOS.

Wraz z drugą aktualizacją poszerzyliśmy dostęp do księgowości. Dzięki temu na swoim telefonie można już sprawdzić:

 • kwoty podatku dochodowego i VAT z konkretnego okresu,
 • wysokość składek ZUS do zapłaty,
 • numer rachunku bankowego urzędu, na który dokonać wpłaty.

W aplikacji można ponadto znaleźć link „Skontaktuj się ze mną”. Czemu konkretnie służy? Po taką wiedzę zapraszamy do tego artykułu.

Trzecia aktualizacja wprowadziła opcję „Dodaj koszt (Przetestuj)”, co pozwala zaznajomić się z funkcją robienia zdjęć kosztów.

Dopracowaliśmy także możliwość robienia zdjęć w słabszym oświetleniu oraz uruchomiliśmy system pozwalający wykrywać rogi dokumentów „na żywo”, czyli jeszcze przed wykonaniem zdjęcia. Na czym to polega wyjaśnialiśmy w tym wpisie.

Nie wiecie jak zainstalować aplikację inFaktu na Androida? Śpieszymy z pomocą. Szczegóły w jednym z poprzednich tekstów na naszym blogu. Zachęcamy do lektury i instalowania aplikacji 😉

Pobierz inFakt.pl na Androida!

 • Kontaktuj się z księgowymi inFakt – prosto z aplikacji
 • Wystawiaj faktury i wysyłaj je e-mailem do klientów
 • Rób zdjęcia kosztów i wysyłaj do własnej księgowej w inFakt

Sprawdź W Google Play!

Księgowość online bez wychodzenia z domu

 • Bez papieru
 • Bez dojazdów do księgowego
 • Bez marnowania Twojego czasu