Jak zainstalować aplikację inFaktu na Androida?


8 października 2014 2 min. czytania

Aplikacja inFakt.pl to świetne uzupełnienie możliwości naszego Programu do Fakturowania. Dzięki niej możecie wystawiać faktury gdziekolwiek i kiedykolwiek, a także wysyłać je do klientów e-mailem. Sprawdźcie jak zacząć korzystać z naszej aplikacji w telefonie z systemem Android.

Warto przetestować mobilne fakturowanie w smartfonie

Smartfony z Androidem są w Polsce bardzo popularne. System Google’a można znaleźć zarówno w tanich urządzeniach, jak i w smartfonach z najwyższej półki. Oczywiście nie każdy użytkownik Androida decyduje się na samodzielne pobieranie aplikacji, gdyż software dołączany przez producentów daje zwykle dostęp do podstawowych funkcji.

Jednak bez samodzielnego instalowania dodatkowych aplikacji nie można korzystać w pełni z tego, co oferuje system Android. Na przykład z mobilnego fakturowania w inFakcie. Warto jednak pamiętać, że to nic nie kosztuje, więc wypróbować z pewnością warto. A sama instalacja aplikacji jest bardzo prosta.

Dwa proste sposoby na zainstalowanie aplikacji inFakt.pl

Aplikację inFaktu można zainstalować zarówno prosto w telefonie, jak i korzystając z wersji www sklepu Play. Obie czynności sprawią, że mobilne fakturowanie inFaktu stanie się dostępne.

1. Instalacja bezpośrednio w smartfonie

Najprostsz sposób zainstalowania naszej aplikacji to skorzystanie z aplikacji Sklep Play, którą można znaleźć w każdym spartfonie z Androidem.

Wśród ikon aplikacji trzeba znaleźć białą torbę podpisaną jako „Sklep Play” i dotknąć ją. Następnie w wyszukiwarce trzeba wpisać „infakt” i otworzyć pierwszy z wyników – inFakt Faktury. To właśnie jest nasza aplikacja.

Teraz klikamy w przycisk „Zainstaluj”. Telefon pobierze aplikację, a następnie zainstaluje ją automatycznie.

Aplikacja inFakt na Androida 1

2. Instalacja prosto na komputerze

Jest też opcja uruchomienia instalacji z komputera.

W tym celu wystarczy wejść do sklepu Play na stronę aplikacji inFakt Faktury. Link jest na stronie inFakt.pl/mobile. Aplikację można też znaleźć w wyszukiwarce sklepu Play wpisując po prostu słowo „inFakt” i wybierając pierwszy z wyników.

Następnie trzeba kliknąć w przycisk „Zainstaluj” i zalogować się na swoje konto Google (to samo, które jest używane w telefonie z Androidem). Kolejny krok to wybór urządzenia, o ile użytkownik ma więcej niż jedno połączone z danym kontem Google. Potwierdzamy ponownie klikając przycisk „Zainstaluj”.

Jeśli wybrany telefon ma w danej chwili dostęp do Internetu to aplikacja zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana.

Gotowe! Twój telefon jest gotowy do mobilnego fakturowania z inFaktem.

Teraz warto sprawdzić 3 sposoby na szybkie wystawienie faktury w telefonie.

Pobierz inFakt na Androida!

  • Wystawiaj faktury – gdziekolwiek i kiedykolwiek
  • Dodawaj produkty i klientów, definiuj faktury
  • Korzystaj z wyszukiwarki danych firmowych według NIP

Sprawdź w Google Play

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu