Możliwość robienia zdjęć kosztów to jedna z najciekawszych opcji aplikacji mobilnej inFaktu na Androida. A teraz dodatkowo ulepszona. Dopracowaliśmy wykonywanie zdjęć w słabszym oświetleniu oraz wprowadziliśmy opcję wykrywania rogów dokumentów „na żywo”, a więc przed wykonaniem zdjęcia. Jakie jeszcze zmiany przynosi najnowsza aktualizacja?

Jak robić zdjęcia kosztów aplikacją inFaktu na Androida?

Przedsiębiorcy korzystający z usług biura rachunkowego, co miesiąc muszą dostarczyć swojej księgowej komplet faktur kosztowych. Bez tego nie jest bowiem możliwe rozliczenie. Często polega to na wydrukowaniu i dostarczeniu dokumentów w formie papierowej. Ale nie w inFakcie.

Klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego przesyłają księgowym faktury kosztowe na trzy proste sposoby, m.in. w postaci skanów elektronicznych. Nie trzeba niczego drukować, ani co miesiąc dowozić księgowym. Koszty można wysyłać do własnej księgowej w inFakcie prosto z aplikacji mobilnej na Androida. Jak to zrobić? Nic prostszego. Wystarczy, że użytkownik:

  • Uruchomi aplikację inFaktu w swoim telefonie
  • Wejdzie w zakładkę „Koszty” i przyciśnie „Dodaj nowy koszt”
  • Skieruje telefon na wybrany dokument
  • Sprawdzi czy aplikacja właściwie odnalazła rogi dokumentu
  • Dotknie ikony aparatu
  • Zapisze zdjęcie

Gotowy dokument można wysłać do swojej księgowej w inFakcie, która odpowiednio go rozliczy.

Zdjęcia kosztów jeszcze ulepszone

Wykonując zdjęcie dokumentu należy zadbać, by było czytelne. W przeciwnym wypadku zaksięgowanie kosztu może okazać się niemożliwe. Pewne udogodnienia wprowadziła tu najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej na Androida. Przede wszystkim dopracowaliśmy wykonywanie zdjęć w słabszym oświetleniu.

Do tej pory musiało być jasno w pokoju, żeby w pełni poprawnie zadziałała opcja wykrywania rogów dokumentu. Teraz aplikacja nie wymaga, by oświetlenie było perfekcyjne. Wystarczy zwykłe światło dzienne czy też pokojowe, żeby zdjęcie wyszło w odpowiedniej jakości.

Robiąc zdjęcie należy także sprawdzić czy rogi dokumentu zostały poprawnie wykryte (i ewentualnie je dostosować). Dotychczas odbywało się to już po zrobieniu zdjęcia. Aktualnie wprowadziliśmy opcję wykrywania rogów dokumentów „na żywo”. Tym samym dzieje się to jeszcze przed wykonaniem zdjęcia.

Jeśli więc zdjęcie zostało wykonane w odpowiednim oświetleniu, a aplikacja właściwie odnalazła rogi dokumentu, pozostaje tylko jego przesłanie osobistej księgowej w inFakcie.

Testowanie robienia zdjęć dla każdego klienta inFaktu

Opcja robienia zdjęć kosztów dostępna jest już każdemu klientowi inFaktu, który zdecyduje się na pobranie aplikacji. Wcześniej taka opcja istniała jedynie dla korzystających z usługi Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego.

Obecnie dla każdego, kto ściągnie aplikację mobilną widoczna jest opcja „Dodaj koszt (Przetestuj)”. Nowa opcja testowania wykonywania zdjęć dokumentów pozwala jeszcze lepiej poznać zalety usługi Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego, które można sprawdzić za darmo nawet przez 60 dni.

Przypominamy równocześnie, że jedynie ściągnięcie najnowszej wersji aplikacji inFaktu na Androida pozwala cieszyć się nowymi udogodnieniami.

Pobierz inFakt.pl na Androida!

  • Kontaktuj się z księgowymi inFakt – prosto z aplikacji
  • Wystawiaj faktury i wysyłaj je e-mailem do klientów
  • Rób zdjęcia kosztów i wysyłaj do własnej księgowej w inFakt

Sprawdź W Google Play!