Program do faktur – szybki, wygodny, za darmo

Szybki i prosty program do faktur to nie tylko wygoda, ale niekiedy wręcz konieczność dla przedsiębiorcy. Szczególnie, gdy firma zaczyna się rozwijać i przybywa wystawianych dokumentów. Czym się kierować wybierając odpowiednią aplikację?

PROSTE FAKTURY – DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z PROGRAMU DO FAKTUR?


Bez względu na to, czy firma korzysta z usług biura rachunkowego, czy prowadzi księgowość samodzielnie, czynność wystawienia faktury, przedsiębiorca wykonuje we własnym zakresie. Sporządzenie prawidłowego dokumentu np. w Excelu oznacza konieczność zaznajomienia się z szeregiem elementów, które są na fakturze wymagane.

Aby mieć pewność, że dokument jest zgodny z obowiązującymi regulacjami oraz aby wystawić go szybko i wygodnie, najlepiej wykorzystać odpowiedni program do faktur. Takie rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie wielu czynności i wygenerowanie gotowego dokumentu w wygodnym pliku PDF, który można wysłać do klienta z poziomu aplikacji lub wydrukować.

PROSTY PROGRAM DO FAKTUROWANIA – NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE


Wystawienie faktury polega na wypełnieniu prostego formularza, w którym przedsiębiorca podaje się m.in. dane sprzedawcy i nabywcy, daty, nazwę towaru lub usługi, cenę, czy stawki podatków. Zwykle kwoty netto i brutto wyliczają się automatycznie po podaniu stawki podatku i ceny towaru.

Program do faktur to zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie od tworzenia faktur samodzielnie, np. w Excelu. Choć bowiem arkusze kalkulacyjne w pewnym stopniu ułatwiają fakturowanie to jednak ze względu na to, że nie są stworzone w tym celu posiadają również sporo ograniczeń.

Najlepszy program do faktur? Wybierz inFakt.pl przez pierwszy miesiąc wystawiaj faktury za darmo bez limitu. Już dziś załóż testowe konto w poniższym formularzu.

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

PROGRAM ONLINE CZY INSTALOWANY NA KOMPUTERZE?


Przedsiębiorca podejmując decyzję o wyborze odpowiedniego programu do faktur przede wszystkim musi zdecydować czy ma to być aplikacja dostępna online, czy wersja „pudełkowa”, tzn. instalowana na komputerze. Dzieli je zwłaszcza sposób wnoszenia opłaty oraz tryb i częstotliwość aktualizacji. Jak programy fakturujące różnią się między sobą?

1. Program instalowany na komputerze

Program do faktur można kupić w wersji do zainstalowania, tj. na płycie lub pobierając pliki instalacyjne online. Taką aplikację można zainstalować na jednym lub kilku komputerach firmowych (w zależności od licencji).

Możliwości oferowane przez program, jak i zapisane dane dostępne są wówczas tylko na tych jednostkach. Problematyczna może się okazać jednak kwestia aktualizacji takiego oprogramowania. Zdarza się bowiem, że wymaga to wniesienia dodatkowej opłaty lub nawet kupienia nowej wersji.

Na polskim rynku jest dostępnych sporo programów do faktur, np. Subiekt, Symfonia, R2faktura, Optima, itp. Oprócz tego, niektóre gazety publikują własne programy do faktur, m.in. Gazeta Prawna.

Program „pudełkowy” zazwyczaj oznacza konieczność wniesienia opłaty jednorazowo. Jej wysokość zwykle zależy od liczby i częstotliwości aktualizacji oraz liczby komputerów, na których program można zainstalować.

2. Program do faktur online

Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem od programów instalowanych na dysku, są aplikacje do faktur dostępne online. Program online można użytkować na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu, a zatem fakturę można wystawić również podczas podróży do klienta lub w dowolnym innym miejscu.

Co istotne dobry program do faktur jest aktualizowany na bieżąco w momencie zmian zachodzących w przepisach. Nie wymaga to jednak wnoszenia żadnych dodatkowych opłat. W razie jakichkolwiek pytań odnoszących się do nowelizacji przepisów oraz działania aplikacji użytkownik ma możliwość skorzystania ze wsparcia zespołu księgowych.

Program do faktur online to również prostota i wygoda użytkowania – przedsiębiorca uzupełnia jedynie podstawowe dane, a program oblicza konieczne wartości. Dzięki temu użytkownik uzyskuje kompletną i zgodną z przepisami fakturę, którą może od razu przesłać kontrahentowi.

INFAKT.PL – PROSTY I SZYBKI PROGRAM DO FAKTUR ONLINE


Jeśli interesuje Cię program do wypisywania faktur, skorzystaj z możliwości jakie daje inFakt.pl. To aplikacja dostępna online, na dowolnym komputerze z Internetem. Załóż konto w inFakt.pl, a będziesz mógł:
 • wystawiać proste faktury VAT, „zw”, korygujące, marże, zaliczkowe, proformy,
 • sporządzać faktury po angielsku i w obcych walutach,
 • zapisywać faktury jako pliki PDF i wysyłać je e-mailem do kontrahentów z poziomu konta inFakt.pl,
 • przeglądać i edytować wszystkie wystawione faktury,
 • przeglądać i edytować wszystkich klientów i produkty,
 • automatycznie uzupełniać dane firmowe po wpisaniu numeru NIP (dzięki połączeniu z bazą GUS),
 • korzystać z kilkudziesięciu szablonów faktur lub stworzyć własny w edytorze HTML/CSS z możliwością wgrywania własnych grafik,
 • korzystać ze wsparcia zespołu księgowych przez telefon, e-mail i czat wewnątrz aplikacji.

WYBIERZ NAJLEPSZY PROGRAM DO FAKTUROWANIA


Program do Fakturowania to znakomite rozwiązanie dla każdej firmy, która chce sporządzać faktury szybko i sprawnie.

Konto inFakt.pl pozwala wystawiać faktury bez limitu przez pierwsze 30 dni korzystania z aplikacji. Już dziś załóż testowe konto wypełniając poniższy formularz i dołącz do przeszło 600 tys. przedsiębiorców korzystających z zalet inFakt.pl. Przekonaj się, że inFakt.pl to idealny program do faktur.

Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktur? Wybierz program do faktur inFakt. Załóż darmowe konto i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil.

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Wiceprezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą. Od początku kariery zawodowej pracował jako programista. Obecnie jest Dyrektorem Technologicznym działu IT (CTO). W życiu kieruje się słowam Michaela Douglasa – „It’s not about the money – it’s about the game”.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"