Program do wystawiania rachunków

Właściwie dobrany program do wystawiania rachunków ułatwiał cały proces związany z tworzeniem firmowej dokumentacji. Firmy zwolnione z VAT powinny jednak pamiętać, że od początku 2014 r. mają obowiązek wystawiania faktur. Jakie opcje powinna posiadać odpowiednia aplikacja?

PROGRAM DO RACHUNKÓW? PRZEDSIĘBIORCY WYSTAWIAJĄ FAKTURY, NIE RACHUNKI

Rachunek, podobnie jak faktura VAT, jest dokumentem potwierdzającym dokonanie sprzedaży lub wykonanie usługi. Przez szereg lat posługiwały się nim m.in. osoby prowadzące własną działalność gospodarczą nie posiadające statusu podatnika VAT czynnego (w tym podatnicy VAT zwolnieni podmiotowo). Wówczas idealnym rozwiązaniem dla nich był program do rachunków.

Wraz ze zmianami w przepisach, jakie weszły w życie na początku 2014 r. wszyscy przedsiębiorcy zobligowani są do stosowania faktur. Ten obowiązek dotyczy również firm zwolnionych z VAT, które wcześniej posługiwały się rachunkami. W ich przypadku wystawianie faktury jest konieczne jedynie w sytuacji, gdy poprosi o to klient (inna firma lub osoba prywatna).

Co istotne fakturę na żądanie nabywcy wystawia się w terminie do 3 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym dostarczono towar, wykonano usługę lub otrzymano zapłatę (całość lub część).

Chcesz wystawiać w pełni zgodne z przepisami faktury „zw” (dawne rachunki)? Wypełnij poniższy formularz i dołącz do inFaktu. Z nami nie musisz się martwić zmianami w rachunkach.

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

CO POWINIEN ZAWIERAĆ DOBRY PROGRAM DO WYSTAWIANIA FAKTUR?

Właściciele polskich firm mogą wystawić fakturę na kilka sposobów, np. wypełniając własnoręcznie zakupione w sklepie formularze, pobierając stosowne druki z Internetu lub przygotowując i wypełniając je we własnym zakresie w dowolnym edytorze tekstu. Nie są to jednak rozwiązania stworzone z myślą o fakturowaniu przez co posiadają szereg niedoskonałości.

Wystawianie faktur mogą w znacznym stopniu ułatwić dedykowane programy dostępne w sieci (tak jak kiedyś programy do wystawiania rachunków).

Wśród podstawowych zalet takich aplikacji można wymienić przede wszystkim:

 • możliwość wystawienia faktury w każdym miejscu z dostępem do Internetu,
 • brak konieczności instalacji oprogramowania,
 • automatyczną aktualizację dokonywaną przez producenta,
 • wysoki stopień automatyzacji procesu fakturowania,
 • wysokie bezpieczeństwo przechowywania danych,
 • kolorowe szablony faktur,
 • fachowe wsparcie zespołu księgowych.

Korzystając z takiej aplikacji przedsiębiorca ma pewność, że wystawiona przez niego faktura będzie miała interesującą i estetyczną formę.

PROGRAM DO WYSTAWIANIA RACHUNKÓW? ZDECYDUJ SIĘ NA WYGODNE FAKTUROWANIE Z INFAKTEM

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego programu do wystawiania faktur „zw” (dawnych rachunków)? Koniecznie sprawdź jakie możliwości oferuje inFakt.pl.

W Programie do Fakturowania wystawienie faktury „zw” trwa dosłownie chwilę. Jak się do tego zabrać?

 • W zakładce „Przychody” kliknąć „Nowa faktura”.
 • Wpisać dane swojej firmy i klienta – wystarczą numery NIP, jako że aplikacja pobierze pozostałe dane z bazy GUS-u i uzupełni na fakturze.
 • Podać informacje dotyczące towaru albo usługi.
 • Zapisać i wydrukować fakturę.

Trzeba również pamiętać o podaniu podstawy zwolnienia z VAT. W inFakcie nie trzeba jej nawet znać. Wystarczy zaznaczyć „stawkę zw” w momencie wystawiania nowej faktury, a następnie wybrać rodzaj sprzedaży z listy. Dzięki temu podstawa prawna zwolnienia uzupełni się sama. W aplikacji znajdują się wszystkie dostępne w przepisach podstawy zwolnienia z VAT – po wyborze konkretnej program umieści ją na fakturze.

WYBIERZ INFAKT – IDEALNY PROGRAM DLA NIEVATOWCA

inFakt to przyjazny i łatwy w użyciu program do wystawianie wszelkich rodzajów faktur gwarantujący bezpieczeństwo i prywatność danych klientów i użytkowników. Przeznaczony jest dla przedsiębiorców pragnących uprościć swoją pracę oraz działających z myślą o oszczędności czasu i wizerunku profesjonalnej, a także nowoczesnej firmy.

Możliwości Programu do Fakturowania można przetestować wystawiając do 3 faktur w miesiącu za darmo. Trzeba tylko założyć bezpłatne konto wypełniając poniższy formularz. Już dziś dołącz do przeszło 390 tys. przedsiębiorców, którzy zaufali inFakt.pl.

Wystawiaj faktury

Przetestuj za darmo program do fakturowania.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Prezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Pochodzący z Nowego Sącza, absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pierwsze "przedsiębiorcze szlify" zdobywał już od liceum. Chce pomagać innym przedsiębiorcom, aby prowadzenie księgowości było proste i bezproblemowe. Jego pasją jest tworzenie wartościowej organizacji, rozwijanie siebie i innych. Mąż Moniki i dumny tata Oli i Jeremiasza.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App StoreinFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google playNowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"