Podsumowanie roku 2015 w inFakcie


8 stycznia 2016 4 min. czytania

Jak co roku, podsumowujemy, co udało się nam zrealizować. A ponieważ działo się sporo, tym bardziej cieszymy się, że możemy się tym z Wami podzielić. I przede wszystkim podziękować. Klientom, partnerom biznesowym i wszystkim osobom, które przyczyniają się do tego, że rozwijamy standard obsługi księgowo-fakturowej w Polsce oraz wyznaczamy sobie kolejne cele – bo wiemy, że jeszcze dużo przed nami.

Efekt WOW, czyli najlepsza obsługa księgowa

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań nad dostarczeniem Klientom najwyższego poziomu obsługi księgowej (poziomu WOW:). Zaczynając od ogólnych standardów obsługi, poprzez pracę nad pojedynczymi zapytaniami, telefonami i skupieniem nad każdą sytuacją, aby jak najlepiej i jak najszybciej pomóc.

Każdy Klient Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego może samodzielnie wybrać osobistą księgową lub księgowego. w procesie zamawiania usługi. Klient może kontaktować się ze swoją dedykowaną księgową za pomocą bezpośredniego telefonu lub maila. Dokumenty przekazuje w postaci skanów lub zdjęć wprost z telefonu.

Nad prawidłowością wszystkich rozliczeń dodatkowo czuwa zespół specjalistów podatkowych i kadrowo-płacowych. Stanowi on merytoryczne wsparcie dla dedykowanych księgowych, by wspólnie pracować nad najlepszymi rozwiązaniami dla Klientów. A jako, że lubimy się dzielić wiedzą, uruchomiliśmy także… bloga dla księgowych.

Design, technologia i prostota, czyli zmiany w aplikacji www

W poprzednim roku wprowadziliśmy sporo zmian w aplikacji inFaktu. Część z nich jest dostrzegalna od razu, dotyczy to np. odświeżonego wyglądu sekcji Przychodów (w tym, mamy nadzieję, jeszcze łatwiejszego wystawiania faktury) oraz Księgowości. Zmieniliśmy jednak nie tylko sam wygląd, ale także “silnik” aplikacji, aby działała jeszcze szybciej i sprawniej.

nowa-faktura-big (1)

Wdrożyliśmy również nową wersję naszego API oraz podzieliliśmy się wiedzą odnośnie budowy naszej aplikacji.

Wśród największych nowych funkcjonalności, jakie dodaliśmy, znajdują się:

  • ulepszona wersja kreatora PIT (już niebawem się przyda 🙂 )
  • możliwość wysyłania deklaracji VAT oraz PIT wprost z aplikacji inFakt do urzędu
  • obsługa systemu MOSS (możliwość rozliczeń usług elektronicznych z kontrahentami z innych krajów UE)

Mobilna księgowość, czyli rozwój aplikacji mobilnych

Przez cały rok równolegle z aplikacją www rozwijaliśmy nasze aplikacje mobilne. Zależy nam, by ułatwiać prowadzenie firmy w każdym miejscu i czasie. Aplikacje udostępniamy na wszystkie największe platformy – iOS, Android oraz WindowsPhone.

Na początku 2015 roku mieliśmy przyjemność odebrać nagrodę Mobile Trends Awards w kategorii „Aplikacja mobilna do użytku dla firm”.

inFakt na tableta 1 - do wpisu

Przy okazji zachęcamy do sprawdzenia co możecie znaleźć w najnowszych aktualizacjach iOS oraz Android.

inFakt offline – spotkania, warsztaty i Happy Friday

Co prawda, głównie działamy w sposób “online” i korzystamy z możliwości, jakie daje technologia, ale czasem wychodzimy też “na zewnątrz” :). W poprzednim roku zorganizowaliśmy pierwsze spotkania z przedsiębiorcami oraz księgowymi. W myśl jednej z naszych wartości, gdzie rozwijamy siebie i innych, przygotowaliśmy także warsztaty z programowania Ruby on Rails.

Przy okazji tematów offline dla wszystkich przedsiębiorców przygotowaliśmy (nie tylko Klientów inFakt) możliwość zamówienia darmowej, praktycznej wizytówki firmowej. Jeśli jeszcze jej nie macie lub zastanawiacie się, gdzie jej używać, to spieszymy z pomocą.

Ale nie tylko pracą człowiek żyje. Mieliśmy bardzo inspirujący i nietypowy wyjazd integracyjny, na którym graliśmy, tańczyliśmy, tworzyliśmy, a przede wszystkim staraliśmy się dać trochę uśmiechu dzieciom.

wyjazd_infakt_6

Natomiast co miesiąc, przy dobrym jedzeniu i napojach dzielimy się w całym zespole tym, co udało nam się zrealizować, co chcemy poprawić, jakie są kolejne wyzwania – inFaktowe Happy Friday.

Wspólnie zmieniamy rynek księgowości w Polsce

Zaufało nam już ponad 390 000 przedsiębiorców. Z czego bardzo się cieszymy, liczba Klientów Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego wzrosła o 41% w stosunku do roku 2014. Jesteśmy firmą księgową i lubimy liczby, ale to, co najważniejsze to codzienne zaufanie Klientów i powierzanie nam bardzo odpowiedzialnego zadania. Opinie Klientów, te pozytywne, ale też uwagi i propozycje, jak coś może działać lepiej. Chcemy zmieniać księgowość, starając się pomagać w prowadzeniu firmy.

W roku 2016 czekają nas nowe wyzwania, chcemy wdrażać kolejne zmiany i funkcjonalności, o czym będziemy informować Was na bieżąco. Tymczasem – dziękujemy Wam za poprzedni rok, a w nowym życzymy wszelkiej pomyślności i rozwoju biznesu.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu