Register modal

Wprowadziliśmy nową funkcję, która w jeszcze większym stopniu ułatwia rozliczenie PIT. Po sporządzeniu rocznego zeznania podatkowego w inFakcie, możliwa jest jego wysyłka do urzędu bezpośrednio z aplikacji. Sprawdźcie na czym to polega.

Kreator PIT w inFakcie to wygoda rozliczeń

Z pomocą kreatora PIT inFaktu mogą rozliczać się zarówno osoby korzystające z Programu do Księgowości, jak i klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego.

Ci drudzy mogą swoje roczne zeznanie podatkowe oddać w ręce dedykowanych księgowych, którzy w ramach usługi dodatkowej zajmą się wszelkimi formalnościami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można być pewnym, że w zeznaniu zostaną ujęte np. wszystkie możliwe odliczenia. Po więcej informacji w tym temacie zapraszamy do jednego z wcześniejszych tekstów z naszego bloga.

Oczywiście sporo zalet w kontekście rocznego rozliczenia ma również wybór kreatora PIT inFaktu. Aplikacja w dużej mierze pomaga przedsiębiorcy „zaciągając” część informacji wcześniej zapisanych na koncie. Tym samym nie trzeba wszystkich danych wpisywać samodzielnie. Użytkownik może także sprawnie rozliczyć ulgi podatkowe i darowizny. Utworzony PIT można zapisać w wygodnym formacie PDF.

inFakt pozwala również na wysyłkę deklaracji do urzędu skarbowego bezpośrednio z aplikacji.

Klikasz „Wyślij” i PIT trafia do urzędu

Jak znaleźć w inFakcie kreator PIT? To nic trudnego. Żeby sporządzić deklarację wystarczy jedynie:

  • wejść w zakładkę „Księgowość”,
  • kliknąć „Podatek dochodowy”,
  • z wiersza „PIT roczny” rogu wybrać rozliczenie PIT.

Do kreatora można się przenieść również po kliknięciu tego linka.

Klikasz "wyślij"

Proces sporządzenia zeznania przebiega bardzo sprawnie. Jak już było wspomniane części danych nie trzeba uzupełniać na własną rękę, jako że aplikacja zaciąga je automatycznie z konta użytkownika.

Po przygotowaniu odpowiedniego PIT-u przedsiębiorca może go wysłać do urzędu skarbowego bezpośrednio z aplikacji. W tym celu trzeba po prostu wejść w podgląd rozliczenia. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Wyślij do urzędu” (wraz z ikonką koperty).

Po jego kliknięciu pojawia się informacja, że deklaracja zostanie wysłana z danymi uwierzytelniającymi, którymi są NIP, imię i nazwisko przedsiębiorcy, data urodzenia oraz przychód za 2013 r. Jeśli zostały one wcześniej uzupełnione w aplikacji, to zaciągną się automatycznie.

Następnie trzeba tylko kliknąć przycisk „Wyślij deklarację”. Wypełniony dokument, poprzez system eDeklaracje zostanie przesłany do właściwego urzędu skarbowego.

Wysylka PIT z inFaktu

UPO zostaje pobrane na konto w inFakcie

inFakt pobiera także Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Ten dokument jest automatycznie dodawany do podglądu zeznania rocznego w aplikacji. Po kliknięciu na przycisk PIT36 (lub PIT-36 L), użytkownik przechodzi do podglądu wysłanego zeznania rocznego.

Informacja na temat UPO pojawi się w górnej części jego podsumowania. Można sprawdzić datę wysyłki, numer referencyjny wysyłki, a także zapisać poświadczenie na dysku.

Zachęcamy do przetestowania kreatora PIT w inFakcie. Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo.

Jeśli korzystasz z Programu do Fakturowania, a chcesz wypróbować nasz kreator, przetestuj Program do Księgowości – zachęcamy, wersja testowa dla nowych użytkowników jest za darmo.