PIT w inFakcie – wybierz opcję odpowiednią dla siebie


3 kwietnia 2015 3 min. czytania

Niewiele ponad miesiąc zostało, by zadbać o dopełnienie jednego z najistotniejszych obowiązków podatkowych. To oczywiście sporządzenie i złożenie w urzędzie skarbowym zeznania rocznego. Klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego (OBR) mogą wybrać w inFakcie opcję przygotowania PIT, która najbardziej im odpowiada.

Osiągnąłeś przychód? Musisz złożyć PIT

Dokładnie 30 kwietnia 2015 r. mija termin złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Zobligowane są do tego wszystkie osoby, które w ubiegłym roku osiągnęły jakikolwiek przychód. Oczywiście taka konieczność istnieje również w przypadku przedsiębiorców.

Podstawowymi formularzami składanymi przez właścicieli firm są:

  • PIT-36 – w przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych (18% lub 32%),
  • PIT-36L – jeśli wybrali podatek liniowy (19%).

Warto w tym przypadku wiedzieć, że rozliczający się według zasad ogólnych mogą skorzystać z ulg podatkowych, np. na dzieci, rehabilitacyjnej, czy internetowej.

PIT sporządza dedykowany księgowy – wygoda i pewność rozliczeń

Roczne zeznanie podatkowe można przygotować dzięki inFaktowi. Klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego mają tu dwie możliwości. Pierwsza to rozliczenie roczne, o które w ramach usługi dodatkowej zadbają dedykowani księgowi.

Na życzenie przedsiębiorcy księgowy albo księgowa sporządzi:

  • PIT-36 lub PIT-36L w cenie 50 zł netto,
  • PIT-36 z uwzględnieniem innych dochodów i ulg (w tym rozliczenie z małżonkiem) w cenie 100 zł netto.

Jeśli przedsiębiorca będzie miał takie życzenie, możemy sporządzić za niego również inny PIT niż wymienione (np. PIT-37, czy PIT-38).

Decydując się na skorzystanie z opcji rozliczenia przez dedykowanych księgowych, przedsiębiorca może skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na formalnościach. Poza wygodą tego rozwiązania, ma się również pewność, co do prawidłowości rozliczeń.

Osobiści księgowi zadbają choćby o wszelkie możliwe odliczenia, które pozwolą na obniżenie podatku. Takie rozliczenie sprawia, że podatek jest maksymalnie optymalny, jako że dedykowany księgowy posiada profesjonalna wiedzę w tym zakresie.

Osoba, która chce skorzystać z tego rozwiązania powinna zgłosić to swojemu księgowemu lub księgowej. Więcej zalet korzystania z usług Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego można znaleźć tutaj.

Kreator PIT - screen z aplikacji

Klienci księgowych inFaktu mogą skorzystać z kreatora PIT

A jaka jest druga opcja? Otóż Klienci księgowych inFaktu mogą również samodzielnie sporządzić zeznanie korzystając z naszego kreatora PIT. Dzięki temu rozwiązaniu:

  • nie trzeba uzupełniać wszystkich danych ręcznie (część informacji wcześniej zapisanych na koncie jest już ujęta w kreatorze),
  • sprawnie rozlicza się ulgi podatkowe i darowizny,
  • sporządzony PIT można zapisać w wygodnym formacie PDF.

Po sporządzeniu deklaracji, istnieje możliwość jej wysłania do urzędu skarbowego bezpośrednio z aplikacji. Wystarczy jedno kliknięcie. Kreator PIT inFaktu można znaleźć w tym miejscu aplikacji.

Chcesz rozliczać się bezbłędnie?

Sprawdź, jak łatwo wystawisz e-fakturę

Masz pytania do artykułu? Odpowiemy w komentarzu.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu