Nowy widok faktur – wystawianie dokumentu jeszcze łatwiejsze!

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o rozpoczęciu pracy nad działem Przychodów w aplikacji inFakt. Zaczęliśmy od odświeżenia widoków produktów i klientów, a także zmiany widoku podglądu faktury. Pora na ostatnią zmianę – nowy widok faktur!

nowa-faktura-big (1)

Nowa faktura – uproszczony formularz

Funkcją, z której nasi Klienci korzystają najczęściej, jest możliwość wystawiania faktur online. Aby maksymalnie uprościć proces tworzenia dokumentu i skrócić czas wystawiania faktury, zdecydowaliśmy się na odświeżenie strony i zmianę wyglądu formularza.

Co się zmieniło?

Uproszczony formularz do wystawiania i edycji faktury został podzielony na kilka elementów. Pierwszym z nich jest część związana z określeniem parametrów dokumentu, a w niej:

  • numer faktury,
  • data wystawienia,
  • data zakończenia dostawy towaru,
  • termin zapłaty,
  • waluta,
  • sposób płatności.

Ciekawym elementem jest dodawanie Klienta za pomocą rozwijanego menu, zawierającego:

  • wyszukiwarkę klientów, która daje możliwość szybkiego dodania firmy poprzez wpisanie nazwy lub NIP-u,
  • trzech ostatnio wybieranych klientów,
  • możliwość dodania nowego klienta.

blog-porownanie-faktur (1)

Nowy widok faktur zawiera również sekcję do wprowadzenia towarów lub usług, możliwość określenia sprzedawcy i odbiorcy. Kwoty do zapłaty za wszystkie dodane pozycje sumowane są na końcu faktury, pokazując finalną należność.

Ciekawą opcją jest możliwość schowania dodatkowych pól na fakturze – jednostki miary (j.m.) oraz PKWiU / PKOB. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć na ikonę ustawień przy nagłówkach pól i odklikać nieistotnie dla danej faktury elementy. Niedługo wprowadzimy również możliwość dodawania rabatu.

Istotnym elementem nowej faktury jest ikona ołówka, oznaczająca możliwość edycji danych. Podlegają temu takie parametry jak m.in. moment rozpoczęcia obowiązku podatkowego VAT czy klasyfikacja sprzedaży w KPiR.

Nowy widok faktur – przetestuj!

Podobnie jak w przypadku podglądu faktury, na początku użytkownicy otrzymają możliwość zapoznania się z nowościami poprzez przełączenie się na nowszy widok formularza. Dopiero w późniejszym czasie zmiana zostanie wprowadzona dla wszystkich Klientów korzystających z aplikacji.

Aby korzystać z nowych widoków, wystarczy kliknąć w „Przełącz na nową wersję inFakt” w prawym górnym rogu aplikacji, natomiast żeby powrócić do poprzednich widoków – „Wróć do starej wersji inFakt”.

Obecnie nowy formularz obejmuje wystawianie standardowej faktury i proformy, natomiast już niedługo wprowadzimy pozostałe typy dokumentów.

Masz pytania związane ze zmianami w aplikacji? Napisz w komentarzu lub skontaktuj się z nami – info@infakt.pl