Za oknem jesień, a u nas temperatura niewspółmierna do tego, co dzieje się w przyrodzie, czyli… gorąco! Listopad obfitował w żywą wymianę informacji, zwłaszcza o tym, jakie zmiany czekają przedsiębiorców w roku 2016 – a jest ich naprawdę sporo – i jak obniżyć podatek na koniec roku. 

Zmiany w przepisach 2016 to bardzo obszerny temat – a co ciekawe, ciągle nie zakończony – zarówno w sferze artykułów, które publikujemy na blogu, jak i w planach rządu. Będziemy informować Was na bieżąco o tym, jak sobie poradzić z kolejnymi pomysłami na organizację księgowo-podatkowego życia polskiego przedsiębiorcy…

Zmiany w przepisach 2016!

Koniec roku to ostatni moment na to, by wpłynąć na wysokość podatku do zapłaty. Pozostały 4 tygodnie na to, by skorzystać z listy naszych pomysłów na… korzystne rozliczenie z fiskusem.

Jak obniżyć podatek do zapłaty na koniec roku?

Hm… bieżące informowanie o zmianach w przepisach i porady dotyczące minimalizowania podatku do zapłaty? Takie rzeczy tylko w dobrym biurze rachunkowym. Warto zadbać o swoją obsługę księgową – stosownie do oczekiwań wybrać to miejsce, które zapewni nam zarówno świetny poziom komunikacji, wiele możliwości dostarczania dokumentów, dostępnego księgowego i po prostu… rzetelną wiedzę. A co najważniejsze – jest otwarte na uwagi i propozycje klienta.

Co zyskujesz na współpracy z dobrym biurem rachunkowym?

Nie masz księgowego i odważnie prowadzisz własną KPiR samodzielnie? Jesteśmy dla Ciebie – podpowiadamy, jak uniknąć najczęstszych błędów w rozliczaniu VAT. Nie bez przyczyny uchodzi on za jeden z bardziej skomplikowanych podatków.

5 błędów w rozliczaniu VAT.

Koniec roku to dobry czas na zastanowienie się, czy jesteśmy zmuszeni przejść na pełną księgowość. O ile w tej sytuacji szczerze można pozazdrościć wyniku finansowego, o tyle większej ilości formalności… no cóż, nawet z nimi poradzi sobie dobry księgowy.

W tym celu należy obliczyć… no właśnie, co? Dowiecie się tego z naszego wpisu – a przede wszystkim będziecie bogatsi o informację o zmianie sposobu liczeniu tego limitu.

Zmiany w sposobie liczenia limitu KPiR!

Jeden z bardziej palących i najrzadziej poruszanych tematów, czyli możliwość powrotu do zwolnienia z VAT nawet w trakcie roku podatkowego – stanowisko to zostało potwierdzone zaledwie kilka miesięcy temu.

Powrót do zwolnienia z VAT możliwy w trakcie roku!

Powoli docieramy do końca, czyli… do podstawowych, kluczowych, a jednocześnie nadal dla wielu zagadkowych zasad wystawiania i rozliczania faktur:

Nie zapomnij też sprawdzić, czy wiesz już wszystko o zakładaniu firmy – jeśli planujesz – albo czy potrafisz wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę opodatkowania (no właśnie, koniec roku tuż tuż, warto o tym pomyśleć) – Jak założyć firmę?

P.S. Wiesz już, ile wyniesie duży ZUS, dlaczego czekamy na informację o wysokości składki zdrowotnej i… jak to się w ogóle liczy?

Bloga dla przedsiębiorców

Duży ZUS 2016.

W grudniu zajmiemy się odpowiadaniem na kolejne potrzeby naszych czytelników – opublikujemy wpisy poruszające najbardziej interesujące Was tematy.

Do… przeczytania!

Nie masz jeszcze konta w inFakcie?

  • Przetestuj inFakt za darmo, poznaj zalety prostej księgowości online.
  • Wystaw pierwszą e-fakturę w minutę przez stronę www lub aplikację na smartfon.
  • Otrzymasz dodatkowo bezpłatne wsparcie specjalistów, 6 dni w tygodniu.
  • Rozliczaj się samodzielnie lub inFakt ułatwi Ci wybór sprawdzonego księgowego.

Załóż testowe konto

Masz pytania do artykułu? Odpowiemy w komentarzu.