Darmowy ebook: Rozliczenie PIT za 2022. Przewodnik po ulgach

Dorota Mglej

Przed nami roczne rozliczenie podatku dochodowego. Przygotowaliśmy praktyczny przewodnik po ulgach i rozliczeniu PIT za 2022 r. Tłumaczymy w nim mechanizmy i zasady rozliczeń obowiązujące w tym roku. Sprawdź nasz ebook i skorzystaj z przysługujących Ci ulg podatkowych.

Przygotowany przez ekspertów inFakt przewodnik pomoże w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego. Jasne instrukcje i aktualne informacje pozwolą Ci odnaleźć się w gąszczu przepisów. Nie wymagamy rejestracji ani podawania adresu e-mail. Pobierz go za darmo:

Rozliczenie PIT 2022 z inFaktem. Przewodnik po ulgachPobierz za darmo w formacie PDF

Co znajdziesz w ebooku?

W publikacji omawiamy m.in.:

1. Zasady rozliczenia PIT za 2022 r.:

  • Ulga dla klasy średniej;
  • nowa skala podatkowa;
  • zmiana opodatkowania na 2022 r.;
  • rodzaje deklaracji PIT.

2. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

  • Do kiedy złożyć zeznanie roczne PIT?
  • Kiedy i jak otrzymasz zwrot podatku?
  • Ile odsetek zapłacisz za opóźnienie i niedopłatę PIT?
  • Czy 500+ trzeba rozliczyć w zeznaniu PIT?

3. Zestawienie odliczeń i ulg podatkowych z objaśnieniem, jak je uwzględnić w rozliczeniu. M.in.:

Te i inne wartościowe treści znajdziesz w naszym ebooku. Kwestie merytoryczne zostały przygotowane przez Piotra Juszczyka – Głównego Doradcę Podatkowego inFakt.

Rozliczenie PIT 2022 z inFaktem

Z inFaktem rozliczenie PIT staje się proste. Wystarczy, że skorzystasz z naszej pomocy. Możesz to zrobić na 2 sposoby:

1. Rozlicz PIT samodzielnie – wygodnie w aplikacji inFakt, korzystając z kreatora e-PITy. Wszystkie Twoje dane zostaną pobrane automatycznie. Ty jedynie sprawdzasz poprawność, akceptujesz i wysyłasz zgodnie z instrukcją. System podpowie Ci, czy deklaracja jest wypełniona prawidłowo i czy niczego w niej nie brakuje.

2. Rozliczenie PIT przez księgowego inFakt – możesz skorzystać z pomocy księgowego, który rozliczy deklarację za Ciebie. Opcja ta jest dostępna dla:

  • klientów korzystających z usługi naszego Biura Rachunkowego – możesz zgłosić taką chęć swojemu księgowemu, który ma dostęp do pełnych danych Twojej firmy i zna ją jak nikt inny. Usługa rozliczenia z księgowym jest dodatkowo płatna;
  • osób, które nie korzystają z inFaktu – nasz księgowy może rozliczyć PIT za Ciebie nawet, jeśli nie jesteś naszym klientem. Musisz jedynie wypełnić formularz zamówienia usługi i dostarczyć odpowiednie dokumenty księgowemu, który skontaktuje się z Tobą. Deklarację w Twoim imieniu złoży właśnie on.