Kim są Aniołowie Biznesu? Pojęcie to nie dla wszystkich może być znane. Aniołem biznesu jest zazwyczaj prywatny inwestor posiadający doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Osoba ta inwestuje swój kapitał w przedsięwzięcia, które są w bardzo wczesnych fazach rozwoju, w zamian za odpowiedni udział w firmie. Więcej na temat Aniołów Biznesu dowiecie się z poniższego artykułu. Zapraszam!

Kim są Aniołowie Biznesu?

Aniołowie Biznesu to przede wszystkim doświadczeni przedsiębiorcy, którzy własne firmy rozwijali od samego początku. Osoby te posiadają bogate doświadczenie, wiedzą jakie decyzje podejmuje się na starcie oraz na jakie błędy można sobie pozwolić.

Inwestorzy nie tylko lokują kapitał w nowy biznes, posiadają oni doświadczenie merytoryczne ale też kontakty biznesowe, które na początku kariery są bezcennym atutem.

Inwestycja Anioła Biznesu w nową firmę wiąże się z podziałem własności. W zamian za swój wkład inwestor otrzymuje odpowiednią część udziałów w danym przedsiębiorstwie. Okres trwania współpracy inwestora z nową firmą trwa zazwyczaj od trzech do siedmiu lat.

10 sposobów na dofinansowania dla firm

Aniołowie Biznesu

Jakie inwestycje finansują Aniołowie Biznesu?

W obecnych czasach dość często panuje pogląd, że inwestorzy finansują głównie firmy z branży nowych technologii i internetu. Jest to złudne przekonanie, ponieważ dla Anioła Biznesu ważne jest to, czym dany projekt wyróżnia się na tle branży, w której dana firma działa.

Wśród inwestycji finansowanych przez Aniołów Biznesu znajdziemy między innymi: firmy działające w branży filmowej, ubezpieczeniowej, wydawniczej, meblarskiej, świadczące usługi w zakresie aplikacji i przenoszenia treści na urządzenia mobilne, itd.

Dofinansowanie z PARP

Aniołowie Biznesu a Fundusze Venture Capital – czy coś je łączy?

Aniołowie Biznesu wraz z Venture Capital posiadają kilka cech wspólnych.

W obu przypadkach inwestorzy swoje środki lokują w przedsięwzięcia we wczesnych fazach rozwoju. Podobny jest również czas współpracy inwestora z nową firmę. Średnio wynosi on od trzech do siedmiu lat. Zazwyczaj po tym czasie firma, która zdobyła już renomę wchodzi na giełdę, gdzie jej akcje mogą zostać sprzedane.

Kolejną cechą wspólną jest sposób inwestowania w daną firmę. W obu przypadkach, w zamian za ulokowane środki inwestorzy otrzymują pakiet udziałów, dzięki czemu mają wpływ na podejmowane działania i rozwój firmy.

Fundusze Venture Capital

Sprawdź swoją wiedzę na temat:

Kim są Aniołowie Biznesu?

Pomoc Anioła Biznesu adresowana jest głównie do:

Prawidłowo ! Błędnie

Okres trwania współpracy inwestora z nową firmą trwa zazwyczaj:

Prawidłowo ! Błędnie

Anioł Biznesu w zamian za zainwestowanie środków otrzymuje:

Prawidłowo ! Błędnie

Absolwentka Finansów i Rachunkowości oraz Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W inFakcie pracuje jako Starszy Specjalista ds. księgowości w Dziale Obsługi Przedsiębiorcy i Księgowego. Prywatnie pasjonatka podróży i wycieczek górskich.