Dobry czas na porządki w firmowych finansach, czyli wiosenne sprzątanie długów

Iza Pisarek-Godawa

Wiosna to dobry czas na porządki – także w firmowych finansach. Czy klienci opłacili wszystkie faktury? A może mimo przypomnień mailowych ktoś dalej zwleka z płatnością? 

Wiosna to czas porządków, również w biznesie. Jednym z najważniejszych aspektów, które warto wziąć pod lupę, są zaległe opłaty od klientów. 

Zawsze może się zdarzyć, że ktoś przez nieuwagę nie ureguluje faktury w terminie. Warto wtedy przypomnieć się przez wiadomość e-mail. Jeśli jednak to nie rozwiązuje problemu, śmiało sięgnij po bardziej stanowcze rozwiązania. 

Co możesz zrobić? Na przykład skorzystać z usługi odzyskiwania zaległych należności w inFakcie. 

Dlaczego warto podjąć działania windykacyjne wobec nierzetelnych partnerów i jakie korzyści może to przynieść? 

  1. Poprawisz swoją płynność finansową. Niezapłacone faktury mogą poważnie zaszkodzić płynności finansowej firmy. Właśnie dlatego warto działać szybko, wtedy mamy największe szanse na polubowne odzyskanie środków. 
  2. Zapobiegniesz powtarzającym się zaległościom. Pozostawienie nieuregulowanych faktur samych sobie może skłonić klientów do ponownego niespełnienia swoich obowiązków płatniczych w przyszłości. Konsekwentna windykacja z doświadczonym Partnerem Kaczmarski Inkasso może zminimalizować ryzyko powtarzających się opóźnień w płatnościach. 
  3. Unikniesz strat finansowych. Pozostawienie bez reakcji niezapłaconych faktur może prowadzić do strat finansowych Twojej firmy. Działając szybko, możesz ich uniknąć. 

W tego rodzaju działaniach przydaje się doświadczenie negocjacyjne i merytoryczne firmy windykacyjnej, która może wesprzeć przedsiębiorcę w szybkim odzyskaniu środków. Dodatkowo nasz zewnętrzny partner Kaczmarski Inkasso kompleksowo zaplanuje i wdroży działania mające na celu odzyskanie należności, co Tobie pozwoli skoncentrować się na rozwoju biznesu. Odzyskujesz więc nie tylko pieniądze, ale i czas.Więcej możesz dowiedzieć się z naszego artykułu o windykacji.

Iza Pisarek-Godawa
Communication Specialist w inFakcie oraz przedsiębiorczyni, która uwielbia zgłębiać nowe tematy. Lubi książki nie tylko czytać, ale też redagować i składać. W wolnym czasie chętnie zwiedza miasta, ale najbardziej odpoczywa na łonie natury.