Sprawdź najnowszy wpis o Tarczy 2.0.

Ustawa o Tarczy Antykryzysowej 2.0 została podpisana przez Prezydenta. Zobaczcie, na co mogą liczyć przedsiębiorcy:

 • Zwolnienie z ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych niezatrudniających pracowników zostało rozszerzone do działalności założonych również do 31 marca 2020 r. Limit przychodu nie ulega zmianie (nie więcej niż 15 681 zł w pierwszym miesiącu, za który wnioskujemy o umorzenie składek). Obecnie ze zwolnienia z ZUS skorzystać mogli przedsiębiorcy, którzy zatrudniają nie więcej niż 8 pracowników (łącznie 9 ubezpieczonych). Tarcza 2.0 wprowadza możliwość skorzystania ze zwolnienia dla firm posiadających od 10 do 49 ubezpieczonych (dla jednoosobowych działalności jest to 48 pracowników + pracodawca). Zwolnienie nie będzie pełne. Obejmować będzie 50% wartości opłacanych składek.
  Czytaj więcej na temat na temat zwolnienia z ZUS.
 • Świadczenie postojowe (obecnie jednorazowe) zostaje przedłużone o kolejne dwa miesiące dla przedsiębiorców i pracowników na umowie zleceniu lub o dzieło. Wnioskując w kolejnych miesiącach nie będzie wymagane wykazanie spadku przychodów, lecz dodatkowe oświadczenie, że nasza sytuacja nie uległa poprawie. Zlikwidowany został wymagany limit przychodu (15 595, 74 zł). W pierwszym miesiącu nadal obowiązuje obowiązek wykazania spadku o co najmniej 15%. Zmianie uległa data graniczna dla umów cywilnoprawnych (wniosek RSP-C). Umowa cywilnoprawna, na podstawie której możemy wnioskować o świadczenie postojowe może być zawarta do 31 marca 2020 roku.
  Czytaj więcej na temat postojowego.
 • Udostępnienie pożyczki do 5000 zł dla przedsiębiorców, którzy nie zatrudniają pracowników (obecnie tylko dla tych, którzy zatrudniają). Pożyczka może podlegać umorzeniu (zwrot pieniędzy nie będzie wymagany), jeśli działalność zostanie utrzymana przez 3 miesiące od otrzymania pożyczki. W przypadku przedsiębiorców, którzy zatrudniają pracowników, nie jest wymagane już utrzymanie pracowników, aby otrzymać umorzenie pożyczki. Wystarczy prowadzić działalność przez 3 miesiące od otrzymania pożyczki.
  Czytaj więcej na temat mikropożyczki.

Sprawdźcie nasze testy, które w minutę dadzą Wam odpowiedź o przysługujących ulgach. Zostały dostosowane do wymogów Tarczy 2.0.

Tarcza Finansowa

Mikropożyczka 5000 zł

Zwolnienie z ZUS

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Świadczenie postojowe

Księgowość online bez wychodzenia z domu

 • Bez papieru
 • Bez dojazdów do księgowego
 • Bez marnowania Twojego czasu