Co to jest JPK_VAT? Z czego składa się struktura JPK_VAT? W jaki sposób i do kiedy należy wysłać go do urzędu? Zapraszamy do zapoznania się z zapisem materiału wideo ze szkolenia.

 

Dzień dobry Państwu. Nazywam się Magda Sławińska – Rzemek. Jestem doradcą podatkowym współpracującym z firmą inFakt. Na dzisiejszym szkoleniu chciałabym wam przybliżyć temat, który już niedługo stanie się bardzo realny, czyli JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców. Na początek może przedstawię dokładnie to o czym będziemy mówić na szkoleniu, czyli plan naszego dzisiejszego szkolenia. Pierwsze będzie, co to jest w ogóle JPK_VAT, kto powinien złożyć, jaka jest struktura JPK_VAT, w jaki sposób należy przesyłać JPK_VAT, a później odpowiem na pytania, które często pojawiają się w stosunku do tej struktury.

Co to jest JPK_VAT?

Samo JPK to nic innego jak po prostu dane przedstawione w konkretnej strukturze. Są to dane wyciągnięte z poszczególnych rejestrów podatnika. Jeżeli chodzi o JPK_VAT to są dane wyciągnięte z rejestru sprzedaży oraz rejestru zakupu VAT prowadzonego przez podatnika i dane te następnie są przedstawione według struktury ogłoszonej przez Ministerstwo Finansów.

Kto powinien złożyć JPK_VAT?

JPK_VAT powinien złożyć podatnik VAT czynny, a dlaczego? Dlatego, że JPK_VAT to są dane po prostu wyciągnięte z rejestru zakupów i rejestru sprzedaży. Rejestry zakupów i rejestr sprzedaży prowadzi wyłącznie podmiot zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. W związku z tym tylko podatnik VAT czynny ma obowiązek złożyć JPK_VAT. Nie ma obowiązku przesyłania JPK_VAT przez podmiot, który jest z VAT- u zwolniony no właśnie z tego powodu, że tych rejestrów nie prowadzi.

Generalnie zasada w stosunku do JPK jest taka, że przesyła pliki w formacie JPK przesyła każdy kto ma obowiązek, czy też raczej kto prowadzi rejestry w formie elektronicznej. I teraz można by pomyśleć, że jeżeli prowadzę rejestry VAT w formie papierowej to nie muszę tego JPK_VAT składać. Gdyby to było w tym roku to powiedziałabym, że tak oczywiście, natomiast od 1 stycznia mamy zmianę w ustawie o VAT i wszystkie rejestry, czyli rejestry zakupów i rejestry sprzedaży trzeba będzie prowadzić już w formie elektronicznej, czyli forma papierowa będzie wykluczona. W związku z tym każdy kto jest zarejestrowany do VAT jako podatnik VAT czynny wysyła JPK_VAT.

JPK_VAT

Struktura JPK_VAT

I teraz może trochę opowiem na temat struktury, jak wygląda struktura JPK_VAT? Otóż struktura jest tutaj za mną. Tu wszystkie te informacje, które tutaj przedstawiłam to jest właśnie struktura JPK_VAT. Jest ona taka dosyć obszerna. Mnóstwo informacji jest w niej zawartych. Trochę poopowiadam, co tam się dzieje, co to są za informacje. Nie będę dokładnie każdego jednego pola omawiać bo jest ich tutaj bardzo dużo, natomiast takie najważniejsze rzeczy chciałabym zaznaczyć.

Na początku mamy nagłówek, czyli mamy te dane tutaj zawarte, czyli mamy tutaj na przykład kod formularza, czyli tutaj wpisujemy, że to jest po prostu JPK_VAT. Później mamy wariant formularza . Obecnie od nowego roku będziemy mieć już wariant trzeci. Później cel złożenia i tu jest ważne bo to nam się zmienia od przyszłego roku, jako cel złożenia jeżeli ktoś wysyła JPK_VAT po raz pierwszy wpisuje „0”.

Każda korekta od pierwszej do kolejnej oznaczona jest kolejnymi cyframi: 1, 2, 3 i kolejne, czyli to jest tutaj ważna rzecz. Data wytworzenia następnie jest zawarta. Jeżeli chodzi o datę wytworzenia to nie jest to sama data dnia, ale też godzina jest tutaj potrzebna, więc trzeba tutaj wskazać dokładną datę i godzinę. Później wskazujemy datę od i do, czyli za jaki miesiąc. Jeżeli to będzie składane JPK po raz pierwszy za styczeń, czyli będziemy mieć od 1.. Tutaj będzie od 1 stycznia 2018 do 31 stycznia 2018 i na koniec mamy nazwę systemu, w którym prowadzimy rejestry VAT- owskie. Więc to jest sam nagłówek.

Później mamy określenie podmiotu, który wysyła JPK_VAT. Tutaj danych mamy już trochę mniej. Po pierwsze podajemy NIP tego podmiotu, po drugie podajemy pełną nazwę i po trzecie podajemy adres mailowy.

Tych danych w obecnie obowiązującej strukturze tej obowiązującej do 31 grudnia jest trochę więcej na przykład tutaj znajduję się też adres takiego podmiotu, natomiast od 1 stycznia struktura zostaję troszeczkę uproszczona i tego adresu już na przykład tu nie będziemy wskazywać, ale dochodzi nam pole email. Nie jest to pole obowiązkowe, ale myślę że warto takie pole uzupełnić dlatego, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań z urzędu skarbowego wtedy po prostu będzie szybszy kontakt. Będzie bardziej uproszczony. Będzie można na bieżąco odpowiedzieć dlaczego są jakieś różnice, czy nieścisłości w wysyłanym przez nas JPK.

Co jest ważne, jeżeli ktoś składałby deklarację VAT za dany okres „zerową” wtedy tak naprawdę JPK ogranicza się do tego. To co jest dalej już go nie interesuje bo tam będą same zera, więc tego nie uzupełnia i nie przesyła. Przesyła tylko te informacje, jeżeli będziemy mieć deklarację „zerową”.

Jeżeli nie ma deklaracji „zerowej” i są kolejne informacje zawarte to mamy już trochę bardziej skomplikowane bo mamy takie szczegółowe dane w JPK. I mamy tutaj rejestr sprzedaży, gdzie generalnie mamy już i właśnie liczbę porządkową sprzedaży, numer kontrahenta, czyli oczywiście numer NIP, nazwę kontrahenta i jego adres, konkretny dowód sprzedaży, data wystawienia dowodu sprzedaży, data sprzedaży, jeżeli jest różna od daty wystawienia. I później mamy takie pola oznaczone takimi literkami i cyframi. I one są od K10 do K39.

Tutaj będziemy mieć to rozbicie na poszczególne na przykład stawki. Będzie tutaj wykazywana oczywiście sprzedaż netto z podziałem na poszczególne stawki, więc tutaj jakby każde pole odpowiada innej stawce według danych w rejestrze sprzedaży. Oczywiście te dane jakby są sumowane z wszystkich faktur, więc nie każda fakturę na przykład opodatkowaną stawką 23 wykazujemy tylko jakby sumę tych faktur z dana stawką wykazujemy tutaj. Jeżeli którejś stawki nie mamy, jeżeli na przykład nie mamy sprzedaży ze stawką 8%, czy sprzedaży ze stawką 0% to po prostu pomijamy ten element. Nie uzupełniamy go. Takiego tutaj nie ma, więc uzupełniamy tylko to, która sprzedaż rzeczywiście u nas występuję.

Następnie mamy dane kontrolne dotyczące właśnie tego rejestru sprzedaży i tutaj mamy liczbę porządkową, liczbę wierszy zakupów i podatek naliczony wyliczony tutaj z tych wszystkich wierszy.

I później mamy rejestr zakupów. On jest troszeczkę krótszy już. I tu mamy też liczbę porządkową, numer dostawcy, nazwę dostawcy, jego adres i tak samo mamy tutaj dane z dowodu zakupu, jego datę, data wpływu tego dowodu zakupu i konkretne już dane też oznaczone liczbowo.

I na koniec dane kontrolne, gdzie sprawdzamy sobie, czy rzeczywiście to wszystko nam się tutaj zgadza.

Jeżeli chodzi o całą strukturę JPK_VAT ważne jest to, że te wszystkie dane powinny być uzgodnione ze składaną przez nas deklaracją VAT. I teraz idąc dalej, jeżeli jestem już przy deklaracji VAT mamy taką sytuację, że niektórzy składają deklarację VAT kwartalnie dlatego, że rozliczają się kwartalnie. Niestety w takim przypadku JPK również należy składać w okresach miesięcznych. Nie ma możliwości składania kwartalnie. W związku z tym problem jaki się pojawia jest taki, że na bieżąco powinniśmy tak naprawdę księgować te wszystkie faktury i nasze i sprzedażowe i zakupowe, pomimo tego że podatek rozliczamy później kwartalnie. Ważne jest to dlatego, że jeżeli cokolwiek nam się później zmieni w rejestrach VAT to trzeba będzie po prostu wysłać korektę JPK, czyli jeżeli wyślemy JPK oznaczone jako „0”, czyli cel złożenia mieliśmy po prostu wysyłkę JPK, rozliczamy się kwartalnie i na przykład w drugim miesiącu kwartału, czy tam w trzecim sobie przypomnieliśmy, że coś tam z pierwszego miesiąca nam umknęło już po złożeniu tego JPK, za pierwszy miesiąc kwartału i coś w rejestrach pozmieniamy to niestety trzeba wysłać korektę JPK_VAT. Nie będzie możliwości już jakby nie przysłania tej korekty bo jeżeli dane w rejestrach się zmienią to taka korekta powinna zostać przesłana.

W jaki sposób wysłać JPK_VAT?

I teraz tak, w jaki sposób możemy przesłać JPK_VAT? JPK należy przesłać w formie elektronicznej co oznacza, że powinno ono zostać wyeksportowane z systemu i w sposób elektroniczny przesłane na serwery Ministerstwa. Nie jest możliwe zapisanie na jakichś nośnikach danych i przekazanie do urzędu przez wysłanie pocztą, czy przekazanie osobiste. To musi zostać wysłane elektronicznie i potwierdzić można taką wysyłkę na 2 sposoby. Pierwszy to jest z użyciem podpisu kwalifikowanego, czyli musimy mieć bezpieczny podpis elektroniczny i potwierdzamy taką wysyłkę. Druga możliwość to jest potwierdzenie wysyłki, jeżeli ktoś posiada profil zaufany na ePUAP może to w ten sposób zrobić.

Oczywiście jest trzecia opcja. Można złożyć na przykład UPL- 1 i upoważnić kogoś do wysyłki takiego JPK w naszym imieniu. Podobnie jak to się zdarza z wysyłką deklaracji VAT, natomiast nie ma możliwości w tym momencie potwierdzenia wysyłki przy użyciu danych takich jak mamy przy wysyłce deklaracji VAT tak, że potwierdzamy kwotą przychodu. W tym momencie nie jest to przewidziane.

W związku z tym trzeba się dokładnie zastanowić, czy mamy podpis kwalifikowany, jeżeli nie mamy to, czy mamy zamiar go kupić bo to jednak trochę trwa. Trzeba będzie na przykład pójść do firmy, która sprzedaję tego typu podpisy. No i bez wizyty w takiej firmy niestety najczęściej to się nie obejdzie. Ewentualnie, jeżeli nie mamy konta na ePUAP- ie, a chcielibyśmy sami wysyłać takie JPK_VAT no to należy takie konto założyć. W tym momencie w bardzo wielu przypadkach możliwe jest tak naprawdę bardzo szybkie założenie takiego konta na ePUAP. Wystarczy na przykład uwierzytelnić się w konkretnym banku. Natomiast, jeżeli nasz bank nie posiada takiej opcji i nie uwierzytelni nam takiego konta no to niestety będzie konieczna wizyta w urzędzie. Więc warto, jeżeli ktoś z Państwa jest mikroprzedsiębiorcą warto już teraz nie czekać na styczeń tylko już teraz się zastanowić właśnie, czy jest podpis kwalifikowany, czy na przykład będzie konto zakładane na ePUAP- ie i nie czekać na ostatnią chwilę.

Jeżeli ktoś wybiera opcję wysyłki przez kogoś, upoważnienia kogoś no to UPL no to też jest około tam 7 dni bo UPL powinien zostać podpisany, złożony na konkretną osobę, która będzie za nas wysyłać, wysłany do urzędu skarbowego, zarejestrowany, więc to też dosyć długo trwa także należy to zrobić wcześniej.

AKTUALIZACJA [13.02.2018 r.]

Po nagraniu szkolenia Minister Finansów wydał rozporządzenie, zgodnie z którym możliwa jest wysyłka JPK_VAT z potwierdzeniem danymi autoryzacyjnymi, podobnie jak ma to miejsce przy wysyłce deklaracji VAT.

Do kiedy wysłać JPK_VAT?

Mikroprzedsiębiorcy po raz pierwszy będą mieli obowiązek wysyłać JPK_VAT za styczeń do dnia 25 lutego. Dzień 25 lutego to jest niedziela dlatego wysyłka nam się przesunie o 1 dzień i będzie to 26 lutego, natomiast sugerowałabym jednak nie czekać na ostatnią chwilę bo ponad 1,5 miliona osób będzie wysyłać wtedy JPK_VAT także nie wiadomo, czy nie będzie jakiegoś tam większego obciążenia serwerów i tego typu problemów, więc sugerowałabym żeby wysłać taki JPK_VAT za styczeń po prostu jak najwcześniej.

Co jest jeszcze ważne?

Już teraz można spróbować, czy jesteśmy w stanie wygenerować prawidłowy JPK_VAT z posiadanego przez nas systemu księgowego i możemy wysłać do Ministerstwa Finansów już w tej chwili, chociaż nie ma takiego obowiązku. To jest jakby dobrowolne za miesiące październik, listopad i grudzień. Co jest tutaj ważne? Ważne jest to, że jakby ta struktura, o której mówiłam tutaj to jest struktura obowiązująca w nowym roku. W obecnym roku mamy starą strukturę, więc wysyłamy JPK_VAT w oparciu o starą strukturę teraz za październik, listopad i grudzień, czyli na przykład tego adresu email być nie powinno w tej strukturze w tym momencie. Natomiast powinien być na przykład adres tego podatnika, który składa JPK_VAT. I możemy to wysłać już teraz. Jakie będą dla nas profity za wysyłkę wcześniejszą bo skoro nie mamy obowiązku? Profitów będzie kilka.

Po pierwsze sprawdzimy, czy system mamy przygotowany na wysyłkę JPK_VAT i będziemy się może mniej stresować w styczniu.

Po drugie zobaczymy jak to tak naprawdę wszystko wygląda, czy właściwie bez problemu jesteśmy w stanie wysłać taką deklarację i ile to wszystko trwa. I po trzecie co myślę jest dosyć istotne dla osób, które mają zwrot VAT- u, jeżeli ktoś wyślę JPK_VAT na przykład już za październik do 25 listopada otrzyma zwrot VAT- u w terminie 25 dni bez obowiązku spełnienia jakichkolwiek dodatkowych warunków. I to myślę, że to już jest duży profit dla tych, którzy oczywiście mają zwrot VAT- u.

Natomiast uczulam jeszcze raz na to, że teraz wysyłamy według starej struktury. Od nowego roku, czyli już ten obowiązkowy JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców wysyłamy już według tej wskazanej przeze mnie nowej struktury.

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce?

I teraz. Już mówiłam, że wysyłamy miesięcznie bez względu na to jak jest wysyłana deklaracja. Na co zwrócić uwagę przy wysyłce? Poza tym, żeby sprawdzać czy struktura właśnie jest aktualna i jest prawidłowa to należy pamiętać o tym, że podobnie jak w przypadku wysyłki deklaracji VAT potwierdzeniem złożenia JPK_VAT jest UPO., czyli powinniśmy pobrać UPO_JPK, jeżeli nie mamy tego UPO to nie ma pewności, że deklaracja została przez nas złożona. Jeżeli kogoś upoważnimy do wysyłki deklaracji to myślę, że w naszym interesie byłoby jednak to, żeby ta osoba nam przesłała informację o tym po prostu, żeby przysłała UPO, informację o tym że JPK zostało wygenerowane i przesłane, ale żebyśmy też mogli zobaczyć UPO_JPK, czy rzeczywiście takie JPK zostało wysłane do urzędu skarbowego.

Jakie są konsekwencje niezłożenia JPK_VAT?

To może teraz jakie są konsekwencje niezłożenia JPK? Tutaj pojawiały się różne informacje. Niektórzy twierdzą, że nie ma i nie powinno być żadnych konsekwencji bo to nie jest żadna deklaracja tylko to jest jakaś struktura. Nie jest to nigdzie jakoś zapisane wprost, że z tego tytułu są jakieś konsekwencje.

Natomiast Ministerstwo Finansów bardzo jasno tutaj wskazuje, że za niezłożenie JPK_VAT, które jest obowiązkowe co miesiąc grozi nam tutaj postępowanie karne z artykułu 83 kodeksu karnego skarbowego, czyli to jest za utrudnianie przeprowadzenia czynności służbowej. I tutaj może zostać wszczęte postępowanie karno-skarbowe przed sądem i jeżeli sąd dojdzie do wniosku, że rzeczywiście się uchylamy i powinna zostać nałożona na nas kara to może nałożyć karę grzywny.

Kara grzywny może być do wysokości aż 720 stawek dziennych. Stawkę dzienną oczywiście sąd ustala w oparciu na przykład o dochody takiego mikroprzedsiębiorcy, jego sytuację majątkową i ona w tym momencie tam mniej więcej jest w granicach od 67 złotych do tam prawie 27 tysięcy, więc to w zależności od tego kto, w którym przedziale się zmieści to tutaj może być taka stawka dzienna i później oczywiście stawka dzienna. Sąd określa też ile stawek dziennych bo tam tak jak mówiłam może być do 720, więc sąd jeszcze określa ile stawek dziennych tutaj i jak tą grzywnę wyliczyć. Oczywiście nie zakładam raczej, żeby jeżeli ktoś zapomni, czy nie uda mu się wysłać bo serwery będą przeciążone w lutym tego JPK_VAT nie zakładam, że od razu zostanie nałożona kara grzywny i wszczęte postępowanie. Natomiast myślę, że warto z tego obowiązku się wywiązywać bo rzeczywiście, jeżeli będzie nam się ileś tam razy z rzędu zdarzy nam się spóźnienie z wysyłką bądź w ogóle nie wyślemy tego JPK no to być może rzeczywiście zostanie wszczęte postepowanie, jeżeli nawet nie zakończy się ukaraniem to być może będzie jednak generować dużo stresu po stronie mikroprzedsiębiorców.

Dlaczego wprowadzono JPK?

Może jeszcze przed ostatnim punktem, czyli najczęstszymi pytaniami, jakie się tutaj pojawią, powiem dlaczego zostało to wprowadzone. Powodów było kilka m.in. na przykład chodziło o ujednolicenie danych przekazywanych przez przedsiębiorców, o to żeby wszystkie dane były według jednej struktury bo wtedy po prostu prościej jest te dane analizować.

Zostało tez wprowadzone dlatego, żeby troszeczkę przyspieszyć kontrolę, przyspieszyć postępowanie podatkowe, troszeczkę je ułatwić, trochę też obniżyć koszty bo wtedy w takim przypadku łatwiej analizować. Można też.. Określone jakieś oprogramowanie może analizować tego typu dane. Nie musi siedzieć urzędnik i analizować rejestrów VAT- owskich każdego jednego przedsiębiorcy. Łatwiej to zrobić w ten sposób, jeżeli dane mamy w formie cyfrowej. Więc to są takie powody.

Myślę, że jest jeszcze jeden taki być może skutek uboczny tego wszystkiego. Na pewno trochę mniej stresu może być spowodowane tym, że jeżeli będziemy wysyłać to JPK_VAT i będą one analizowane na bieżąco to wtedy być może rzadziej będą na przykład kontrole podatkowe już w firmie i rzadziej będzie ten urzędnik w firmie przebywał co też może wpłynąć jakoś tam na lepsze samopoczucie takiego przedsiębiorcy, który nie będzie musiał się stresować, że obok w pokoju w jego firmie siedzi akurat ktoś i przeprowadza kontrolę podatkową. To to może być takim jakby czynnikiem działającym na plus.

Docelowo wizja jest też taka, że JPK_VAT ma zastąpić deklarację podatkową co byłoby też o tyle fajne, że wtedy nie mielibyśmy takiego obowiązku przesyłania dwóch dokumentów sprawozdawczych za dany okres bo w tym momencie musimy składać deklarację VAT do 25 dnia miesiąca kolejnego po miesiącu bądź po kwartale w zależności od rozliczenia i JPK_VAT musimy składać za każdy miesiąc, czyli do 25 dnia każdego kolejnego miesiąca. Jeżeli byśmy mieli zastąpioną tutaj deklarację VAT samą wysyłką JPK byłoby to na pewno prostsze i troszeczkę by to ułatwiło życie.

Odpowiedzi na pytania

Teraz może odpowiem na kilka pytań, które otrzymałam w temacie JPK_VAT, a potem będzie też możliwość zadania pytań, jeżeli coś tutaj pojawiło się niejasnego. Dostałam takie pytanie:

Czy można wysyłać JPK_VAT pocztą?

No tutaj już mówiłam, że pocztą nie możemy wysłać. Należy wysłać w formie elektronicznej z potwierdzeniem podpisem kwalifikowanym bądź profilem ePUAP, więc tutaj opcja wysyłki pocztą jest niemożliwa.

Czy można złożyć korektę JPK_VAT?

Właściwie to należy złożyć bo jeżeli cokolwiek nam tutaj w rejestrach VAT- owskich się zmieni to mamy obowiązek wysłać korektę JPK. Oczywiście JPK_VAT jest składane bez jakiegokolwiek wezwania urzędu. To też jeszcze raz podkreślam.

Czy przedsiębiorcy prowadzący księgi w formie papierowej powinni wysyłać JPK?

Co do zasady to nie, ale przy JPK_VAT rejestry od 1 stycznia będą musiały być prowadzone w formie elektronicznej, więc każdy kto jest VAT- owcem, czyli podatnikiem VAT czynnym będzie miał obowiązek wysyłania JPK_VAT. Jako formy elektroniczne oczywiście traktujemy wszystkie na przykład arkusze kalkulacyjne typu Excel i wszystkie inne tego typu arkusze. To jest też forma elektroniczna.

Czy podatnicy zwolnieni z VAT mają obowiązek składać JPK?

Nie mają takiego obowiązku bo nie prowadza rejestrów sprzedaży. JPK to jest wyciąg z rejestru sprzedaży dlatego składają go tylko podatnicy VAT czynni.

Czy JPK można wysłać bez podpisu elektronicznego?

Opcje są jakby w tym momencie dwie. Można potwierdzić przez ePUAP. Można też upoważnić kogoś do wysyłki JPK. Oczywiście kogoś kto dysponuję bezpiecznym podpisem elektronicznym.

AKTUALIZACJA

Od 5 lutego 2018 r. istnieje również opcja wysyłki z potwierdzeniem danymi autoryzacyjnymi.

Kolejne pytania, czy w JPK_VAT należy ująć fakturę wystawioną do paragonu?

Tak, pod warunkiem, że jest to faktura wystawiona na rzecz przedsiębiorcy. Wtedy ujmujemy w JPK_VAT. Jeżeli to jest faktura wystawiona na rzecz osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej to już jest zaksięgowane w wyciągu z kasy fiskalnej, więc tutaj już tych faktur nie wpisujemy do rejestrów i tym samym do JPK. Oczywiście tutaj JPK_VAT powinno być uzgodnione z deklaracją.

Czy każdy musi wysyłać osobiście?

Tak jak przed chwilą powiedziałam, że nie każdy musi wysyłać osobiście. Można upoważnić inną osobę do wysyłki takiej deklaracji.

Z mojej strony to tyle. Czy są jakieś pytania dotyczące JPK_VAT? Samej struktury bądź jakichś innych obowiązków, o których tutaj mówiłam?

X: Co w przypadku przedsiębiorców na zawieszonej działalności gospodarczej?

M: Nie wysyłają deklaracji VAT, więc nie składają też JPK_VAT. Jeżeli by się cokolwiek wydarzyło, że na przykład odliczają sobie VAT, jeżeli tam składają deklarację jednak no to w takim wypadku wysyłają też JPK_VAT. Jeżeli cokolwiek nam się pojawiało w rejestrach to wtedy od razu automatycznie wysyłamy JPK_VAT. Jeżeli nic się nie pojawia w rejestrach, działalność jest rzeczywiście zawieszona, przedsiębiorca nic nie robi to moim zdanie nie wysyła JPK_VAT.

Czy jeszcze jakieś pytania? W takim razie dziękuję za uwagę.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu