Register modal

Kim są inkubatory przedsiębiorczości, jakiej pomocy udzielają te instytucje, oraz kto może skorzystać z oferowanej pomocy? W celu odpowiedzi na powyższe pytania zapraszam do wpisu.

  • Inkubatory przedsiębiorczości to instytucje, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości.
  • Ich oferta skierowana jest głównie do: początkujących przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, młodzieży i studentów oraz podmiotów ekonomii społecznej.

Kim są inkubatory przedsiębiorczości?

Inkubatory przedsiębiorczości to wyodrębniona jednostka, która prowadzi kompleksowy program wsparcia początkującego przedsiębiorcy. Program ten wspiera przedsiębiorców od momentu powstania pomysłu na utworzenie przedsiębiorstwa aż do momentu uzyskania stabilności rynkowej. Inkubator Przedsiębiorczości wspiera szczególnie te firmy, które są lub będą prowadzone przez:

  • organizacje społeczne,
  • młodzież i studentów,
  • przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki na rynku.

10 sposobów na dofinansowania dla firm

Na czym polega działalność inkubatorów przedsiębiorczości?

Dzięki pomocy inkubatorów przedsiębiorczości możemy szybko założyć działalność ze wsparciem doświadczonych osób. W ramach pomocy możemy liczyć na wsparcie jako początkowi przedsiębiorcy w pomoc w rozwinięciu firmy i zdobyciu pierwszych klientów. Korzystając z pomocy możemy stworzyć firmę o różnorodnej formie prawnej, np. różnego rodzaju spółki, stowarzyszenia i fundacje. Inkubatory Przedsiębiorczości zwykle działają na terenie uczelni wyższych i są przeznaczone dla studentów, ale istnieją również firmy, które proponują podobną pomoc, na przykład Twój StartUp.

Na co możemy liczyć korzystając z pomocy Inkubatorów Przedsiębiorczości?

Wsparcie, które możemy otrzymać to m.in.:

  • pomoc prawna i doradztwo,
  • pomoc w zdobyciu klientów,
  • prowadzenie księgowości,
  • różnego rodzaje promocje firmy,
  • ciekawe szkolenia.

Warto pamiętać, że współpracę możemy przerwać w każdym momencie, nie obowiązuje Nas określona umowa w której zawarty jest zakres czasowy współpracy. Jako przedsiębiorcy, sami decydujemy, kiedy samodzielnie zaczynamy prowadzić swój biznes.

Sprawdź swoją wiedzę na temat:

Inkubatorów Przedsiębiorczości

Dla kogo głównie skierowana jest pomoc Inkubatorów Przedsiębiorczości?

Prawidłowo ! Błędnie

Czy w ramach wsparcia możemy otrzymać pomoc w zakresie prowadzenia księgowości?

Prawidłowo ! Błędnie

Przez jaki okres czasu jesteśmy zobowiązani utrzymywać relacje biznesowe z Inkubatorem Przedsiębiorczości?

Prawidłowo ! Błędnie

Specjalista ds. księgowości

Absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W inFakcie pracuje jako Specjalista ds. księgowości w Dziale Obsługi Przedsiębiorcy i Księgowego. W codziennej pracy pomaga przedsiębiorcom w rozwiązywaniu skomplikowanych kwestii kięgowych.