Jakie są zalety kwartalnego rozliczenia podatkowego?

Większość osób na etacie pewnie nawet nie wie, że przedsiębiorcy mogą rozliczać podatki co kwartał. Ale osoby prowadzące firmy zdecydowanie powinny wiedzieć, że istnieje taka możliwość. Tylko czy jest opłacalna? Tym tematem zajmujemy się w kolejnym odcinku inFakt TV. Zapraszamy do oglądania!

Wśród powodów, dla których warto zainteresować się rozliczaniem podatków co kwartał, a nie co miesiąc są choćby zmiany w VAT 2014. Stosowanie kwartalnego rozliczania podatków może ułatwić wprowadzenie w firmie tegorocznych nowości w świecie podatków. Tę kwestię opisywaliśmy w tym artykule.

Ale oczywiście zalety kwartalnych podatków nie kończą się na wydłużeniu okresu rozliczeniowego. Są także inne kwestie, które zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o porzuceniu okresów miesięcznych. A zresztą wszystko jest wyjaśnione w nowym odcinku inFakt TV 🙂 Jak zawsze: prosto, krótko i zrozumiale.

Oczywiście, kwartalne rozliczanie podatków to niejedyna zaleta bycia przedsiębiorcą. Warto także zwrócić uwagę na:

  • wyższe zarobki w porównaniu z etatem,
  • rozliczanie wydatków na transport,
  • odliczanie VAT, czyli zakupy w kwotach netto,
  • możliwość współpracy z wieloma firmami.

Jest także kilka innych plusów, które zebraliśmy w artykule: 10 powodów dla których samozatrudnienie jest lepsze od etatu

Oczywiście, kolejne odcinki inFakt TV – już wkrótce!