inFakt na tablety – wypróbuj błyskawiczne dodawanie kosztów

Jedna z najbardziej interesujących funkcji aplikacji mobilnych inFaktu w jeszcze większym stopniu usprawniona. W aplikacji na tablety z systemem Android dodanie kosztu to tylko kilka dotknięć ekranu. Nic nie zmieniło się w kontekście robienia zdjęć faktur kosztowych – w dalszym ciągu jest szybko i wygodnie.

Proste przekazanie faktur kosztowych do inFaktu

Klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego inFakt nie muszą specjalnie troszczyć się o dopełnianie obowiązków związanych z księgowością. Zdecydowaną większość formalności załatwiają za nich dedykowani księgowi. Przedsiębiorca nie zajmuje się więc prowadzeniem KPiR czy składaniem deklaracji podatkowych.

Musi jednak zadbać o dostarczenie nam kompletu faktur kosztowych. Brak tych dokumentów nie daje księgowym możliwości rozliczenia jego działalności. Osoby korzystające z usług Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego mogą tu liczyć na spore usprawnia. Mogą bowiem przesłać dokumenty księgowe, nie na jeden, ale na aż trzy sposoby.

Użytkownikom aplikacji mobilnych szczególnie powinna spodobać się możliwość wykorzystania do tego celu własnego telefonu lub tabletu.

inFakt na tablety z Androidem to sporo nowości

Korzystacie z tabletów z systemem Android? Kilka tygodni temu udostępniliśmy nową wersję naszej aplikacji właśnie na te urządzenia. Można ją zupełnie za darmo ściągnąć z Google Play.

Żeby odnaleźć naszą aplikację najlepiej skorzystać z wyszukiwarki. Wystarczy wpisać w niej „inFakt”, a po przejściu do szczegółów dotknąć „Instaluj”. inFakt na tablety z Androidem wypełniliśmy kilkoma nowościami, które z pewnością warto bliżej poznać. Więcej informacji w jednym z wcześniejszych wpisów na naszym blogu.

Niedawno pisaliśmy o tym jak nasza aplikacja mobilna pozwala skrócić czas, który przedsiębiorca musi przeznaczyć na wystawienie faktury.

Szybciej, sprawniej i wygodniej przebiega także dodanie kosztu. Jak ułatwiliśmy to przedsiębiorcom korzystającym z Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego?

Kilka kliknięć i koszt trafia na konto

Dodanie kosztu możliwe jest już z poziomu ekranu startowego. W tym celu należy wejść w plus znajdujący się w zielonym kółku. Pojawią się dwie ikonki – faktury oraz aparatu. Dzięki pierwszej można w łatwy sposób wystawić w inFakcie fakturę. Żeby jednak dodać koszt należy dotknąć ikonki aparatu.

Teraz trzeba skierować tablet na fakturę kosztową. Z prawej strony pojawi się ikonka aparatu. Po uchwyceniu rogów dokumentu i uzyskaniu pewności, że zdjęcie będzie czytelne wystarczy ją kliknąć.

Dodanie faktury na tablecie z Androidem

Jeśli wszystko wyszło ok, dotykamy ikonki potwierdzenia. Po przeniesieniu do kolejnego ekranu użytkownik ma możliwość zmiany nazwy pliku (nie ma jednak takiej konieczności).

W następnej kolejności trzeba wybrać jedną z opcji:

  • „Kolejne zdjęcie” (jeśli np. dokument posiada kilka stron), lub
  • „Zapisz”.

W ten o to sposób dokument kosztowy ląduje na koncie przedsiębiorcy. Szybko, wygodnie i bez zbędnych działań. Zaoszczędzony w ten sposób czas można przeznaczyć na rozwijanie firmy 😉

Zachęcamy do pobierania mobilnych aplikacji inFaktu na iOS oraz Android.